Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

IceFrog valve ile anlaşmış

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

ek başlığa ihtiyaç var mı tartışılır ama içinde valve olunca açtım

http://www.sk-gaming.com/content/26546-Icefrog_to_lead_Valve_team_for_DotA_project
yeni öğrendim dotanın ilk devlerinden guinsoo nickli olan adam da league of legends ı yapanlar içindeymiş

kendi bloğuna da yazmış
http://www.playdota.com/forums/blogs/icefrog/

ayrıca sc 2 motoruna geçmeyi pek planlamıyorum gibisinden bişey demiş.acaba valve de kendi standalone dotasını çıkarır mı
Sosyal ağlarda paylaş

hon betasıyla su anda mest etmis durumda tum dotacıları. release oldugunda da oynamaya devam edecektir herkes. zaten simdiden pre purchase eden sayısı bile oldukca fazla.

o yuzden zorlamasınlar bence fazla. tabi valve adı gecince insan bi hassxtir diyo. bunla ugrasacaklarına episode3 ü bitirsinler bi zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

hon'dan daha iyisi nasıl olur bilemiyorum, adamlar sürekli yenilik yapıp release yapmadan oyunu mükemmelleştirdiler nerdeyse.
dota klonu bişi yaparsa valve, hon'u alt etmesi zor olur ve zaman alır
ya valve hon'u kendi bünyesine katar ya da dota klonu oyunları oynayan oyuncuları bölerek pazarda adam gibi pay alamaz ve icefrog popularitesini zamanla kaybeder gider
Sosyal ağlarda paylaş

sc2 de dota olsada oynamam. strateji olarak normal sc kadar dahi olsa düz oyun kasarım.

Benim demek istedigim işe şu. Dotanın güzel bi oyun olmasının sebebi kıçıkırık wc3 motorunu/editörünü son limitlerine kadar zorlaması. HoN u yapan adamlarsa kendi oyunlarını Dotayı aşacak biçimde degil sadece taklit edicek biçimde yapmış olmaları. Öte yandan sc2 nin o editörüyle ilgili haberleri görmüşsündür,o derecede zaten muazzam bir editörün üstüne birde icefrog kadar böyle o editör ve oyun motorunun sınırını zorlayacak bir mapmaker gelip yeni bir dota varsa HoN uda Dotayıda hertürlü süpürü. Bence tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

SC2 motoruna geçmeyi planlamıyorum dememiş, DotA'yı birebir geçirmenin zorluklarına değinmiş. Arada tonla fark var.

IceFrog'un kalibresinde bir adamın SC2'nin getireceklerini gözardı edebilmesinin tek yolu maaşa bağlanması.

Asıl soru Valve'da ne yapacağı. Kendi takımına sahip olduğuna göre üzerinde çalıştığı şey Valve oyunu olmayacaktır. DotA'nın devamı olarak LoL sunuldu. İlginç.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...