Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

8mbit

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Abicim sen 8mbit istedinde sonuçta bunlar Downstream Line Attenuation Upstream Line Attenuation alakadar orda modeminde eğer dps ratelerin 24 altında ise bilki senin hattın 8 mbit desteklemiyor yani kisaca 4km civarinda dcye yakin olman gerek yoksa 8mbit alirsin ama kullanamazsin. ttnet müşter hizmetlerini ara ve senin telefon numaran ile en yakın dc'nin kaç km olduğunu sor onlar yanıtlarlar
Sosyal ağlarda paylaş

Hem diyorum hem demiyorum,

Bende bu sorun vardi, Azami olarak 24Dbs normalmış 31 olması gayet iyi aslında yakınsın demektir ama şu olay var. Şimdi 3 unsur var bu olaylar bi telefon kutusu ile arandaki uzaklık telefon kutusu ile dc arasindakı uzaklık telefon kutusu ile senin evinin telefonu arasındaki bağlantı.

Büyük ihtimalle telefon kutusu ile senin evindeki telefon arasındaki hat ya eskidir yada sorunlu olablir "nitekim bizde öle olmuştu". Geliyorlar ttnet servisi ve evden telefon kutusuna direkt dbslerini ölçüyorlar

Ikınci unsurda senin telefon kutusu ile dc arasindaki hat ya uzaktır yada sorunludur. Uzak ise "nitekim senin 31dbps" gösterdiğine göre fazla uzak değilsin1 1-2 km içersinde bir yerlerde demek ki dc. Kanımca hat destekliyor olabilirde olmayabilirde bu tamamen çevredeki oturanların adsl kullanım yoğunluğuna ve hattın kalitesine bağlı.

Yani ttnet senin nekadar uzakta olup olmamane bakmaz satar sana genede destlekemese bile o hat parasınıda gani gani alır.

Ama dediğim gibi bunun tam neticesini öğrenmen için ttnet müşteri hizmetlerini ara ve yarın en yakinınınzda bulunan santraldan teknik servis yollasınlar eğer kisme senle ilgilenmez ise bana bir msg at sana bir telefon numarası vericem direkt genel müdürlükten halletirirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

modemdeki o değerler pek birşey ifade etmiyor şöyle bir olay var o değerler hususunda yaptığım hesaplara göre santrale olan mesafemiz 2-3 km dolaylarında ama gel görki 2 ay once net limitsize geçtim torrentde güzel seedlerde 800-810 kb cok rahat goruyor tamamen hattın kalitesiyle alakalı sanırım bu olay,bir de zaten netlimitsiz suan bugdayken tutupda 99 tl vermenın anlamı ne aylık :S.tarife değişikliği ay içinde 1 kere oluyor sadece o 99 tl yi sana kitlemişler geçmiş olsun :(
Sosyal ağlarda paylaş

Biliyorum biliyorum 8mbite kadar olduğunu zaten beni mmorpglerde idare etsin yeter 8 şart değil ^^ 5-6 kafi..Fazlasına kapımız açık tabi ^^ zaten download yapan biri değilim,haftadan haftaya 2 dizi o kadar...1mbit te sux dedim geçiveriyim..

Bu arada aradım telekomu başvuru ellerine ulaşmamış lol yaa böyle başvuru bayisine çiçekböcekçiçekböcek ...

PS : 24 ay taahüt olayının cevabını bekliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...