Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sözlüklerin efendisi

suvras

Öne çıkan mesajlar

suvras said:

mesajların bağlamından soyutlanması ne demek çözen var mı

mesajın bağlı olduğu konudan koparılması durumu.

örnek konu:
- bunu yazan tosun, okuyana kosun.
- sen daha toysun, okuyan sana kosun.
- (kalabalık halinde) muhahaha, güldük eğlendik. çok komik.

bağlamından soyutlanmışı:
- sen daha toysun, okuyan sana kosun.
- komik mi?
- anlamsız.
Sosyal ağlarda paylaş

ana sayfa güzel olmuş ki daha web2.0 daha canlı bi tasarım olabilir, search results felaket. öle kocaman kocaman her mesajdan sonra sözlüğün logosu aflan çok kötü olmuş. düşünce güzel ama, yavaşlığını geçtim, tasarım olarak çok yol katetmesi lazım ki böle şeylerin kullanımının artması için öncelikle hız, sonra görüntü çok önemli.
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

Hizli olsa kullanisli olabilir ama, cok yavas malesef hele kelime cok entry iceriyosa o zaman daha fena.

bende sole bisi gordum,
iframe versiyonu yapmislar o kadar kasmayaydin :)

http://www.universitly.com/unisozluk/

linke baktım, web 3.0'ı bilemiyorum ama ww 4.0 taş, sopa ve iframe ile yapılabilir.

bu arada yavaşlığa dair şikayetleri dikkate aldım ve ajax ile entegre ettim sistemi. düşündüğüm çözümlerin önceden bulup uygulanmış olması ise bi soru çözerken bulduğum formülün çok önceden bulunmuş olmasına benzettim : ) hoş çok önce de 2-3 sene filan mazisi.

hazır yavaşlık demişken:

http://www.sozluklerinefendisi.com/ara.php?dun=1&q=ek%u015Fi%20s%F6zl%FCk
Sosyal ağlarda paylaş

arama motorları tarafından bulunması değil bulunmaması gerek zaten en azından şu aşamada*

sitenin konsepti zaten dinamik benzerleri; fizy, google. dolayısıyla amaç zaten arama motorlarında çıkması değil.

ya acaba çakacak ne bulabilirim mantığı ile değil de şu da olsa daha iyi olur, şurası yerine burası değişse gibisinden bi işe yarıcak eleştiriler gerek.

*telif
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...