Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik'e Erişim Mahkeme Kararı ile Kapatılsın

donotdisturb

Öne çıkan mesajlar

Dün yazıcaktım korsanla ilgili bir başlığa, hatta uzunca yazdım. Sonra vaz geçip sildim hepsini..

Adamların mücadelesi korsanla falan değil, bu hareketlerinden sonra daha da böyle düşünmeye başladım. Tek dertleri piyasada yer edinmiş 'sanatçı'ları kollamak. Onlar daha da zengin olsun, daha da para yesinler, altlarından başkaları gelip piyasaya ortak olmasın, kazançları bölünmesin. Bu sansürler, korsanlar ne amaçla yapılıyor? Korsan müziği mi engelliyor? MySpace'de kaç tane amatör grup var, kaç grup şarkılarını ilk oradan duyuruyor, kaç grup takip edenleriyle oradan iletişim sağlıyor, kaç kişi konserlerini oradan duyuruyor? Aynı şekilde last.fm'de her gün bir sürü insan hiç dinlemeyeceği şarkılara denk gelip dinliyor, tavsiyelere, arkadaşlarına bakıp tanımadığı gruplarla tanışıyor.

Sonuçta bunları sansürleyince korsan müziğin önüne mi geçmiş oluyorlar? Kaç insan müzik dinlemek için oralarda koşuşturuyor ki? Oraları engelleyerek insanların müzik dinlemelerinin önüne mi geçicekler? Korsan mp3 problemi çözülecek mi? Hiç biri olmayacak; sadece yeni yetişen grupların önü kesilcek.

Kanye falan çıkıp Beyonce'un hakkıydı, iki günlük çocuk gelmiş ödül alıyor vs. demicek sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

MyLifer said:

Rezalet. Özgürlükler daha ne kadar kısıtlanacak? Last.fm gibi bir site neye kime zararı olduğu için erişime engellendi anlayamadım. Hani MySpace'te bulmuşlardır yine bir kıllık.

ikisindede ucretsiz müzik dinliye biliyorsun ya
belkim onu göz önünde bulundurmuşlardır
Sosyal ağlarda paylaş

MyLifer said:

Rezalet. Özgürlükler daha ne kadar kısıtlanacak? Last.fm gibi bir site neye kime zararı olduğu için erişime engellendi anlayamadım. Hani MySpace'te bulmuşlardır yine bir kıllık.

last.fm i bence fizy'e daha çok girilsin diye kapamış olabilirler. çünkü hala açık kendisi. bu sebepleyse onunda kapanması gerekir
Sosyal ağlarda paylaş

grooveshark'da vardı ona benzer bir şey. random çalarken sevdim-sevmedim diyordunuz. ona göre şarkılar getiriyordu karşınıza. onun dışında playlist oluşturma, türe/şarkıcıya/şarkıya/albüme göre arama yapma, başkalarının playlistlerini dinleme imkanları da var.
Sosyal ağlarda paylaş

MySpace ve Last.fm'e giremeyen arkadaşlar, cancağızlar;

Ben internetimde ayar olarak sadece bu hosts dosyasını değiştirdim ve şuanda iki siteyede, youtube da dahil olmak üzere girilebiliyor. (Artık youtube a girince seviniyoruz, böyle bir ülkede yaşamak ne güzel)

Alın indirin indirtin;

http://www.4shared.com/file/133855360/3b884ddd/hosts.html

(İçine bilumum virüs konulmuştur)

S.S.S

İndirdik nereye atacağız kardeşim?

Cevap: C:WINDOWSsystem32driversetc
Sosyal ağlarda paylaş

Avukat ( bu işte anlayan biri ) var mı *

Yani sonuçta bir yere ulaşmayı içinde işlerine ters gelen şeyler olsa dahi zarar-tehlike oluşturmayan sitelere ulaşmayı engelleme hakları var mı?

Yotube'un kapatılmasında kapatılma mantığı nedir? Videoları kaldıramadıklarında erişimin engellemnmesiyle sorun çözülüyor mu hayır. Bu bir yaptırımsa, halkın iradesini kendi üstlerinde toplayıp bunu yapma yetkileri var mı ya da mahkeme bunu neye dayanarak yapıyor*

Bence bunlar bahanelerle desteklenerek yapılmış kısıtlamadan başka birşey değil. Kaç kişi youtube'dan müzik aleti çalmayı öğrendi, ders videoları izledi, faydalı bilimsel yazılar buldu.
Her ne kadar erotik,şiddet.. vb şeyler olsa da
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...