Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Siz olsaniz ne kadar verirdiniz

Ben&Jerry's

Öne çıkan mesajlar

reyou said:

Alis said:

Tcpip said:

cemad said:

seo'nun zayıf olduğunu ilk göz atışta nasıl söylüyorsunuz? yani hangi kriterlere bakmalıyız 1dk içinde bi sitenin seo konusunda sınıfta kaldığını anlamak için?

domain adı, gerekirse subdomain, (bu konuda kötü değil domain)
domain yaşı (ellerinde saklayacaklar gerekirse)
türkçe karakter sorunlu
metakeyler yetersiz
içerik ile anahtar kelime uyumu yok
başlık (title) düzenlemesi yok (dinamik ve anahtar kelimeli olması lazım)

daha da sayabiliriz :)

Domain adi artik önemli değil zaten hiç önemli değildi'de önemli olduğunu düşünenler var seo'da sadece içerik ve buna bağımlı olan metakeyword ve keywordler önemlidir yani kisaca içerik ve title önemlidir en çok daha sonra tld'nin uzantaları önemsenir..

of ne i$kembe varmis sende.

Alis haksız.
Sosyal ağlarda paylaş

dragonmax biraz daha sakin. herkes seo, title, header, dhtml, statik/dinamik falan anlamiyo. ayrica google'a residence yaz sitelere bak demissin, ben simdi baktim cikan ilk 3 site arkadasin sitesinden daha boktan, goz yorucu siteler. degermi degmezmi konusunda yorum yapmicam cunku web tasarimindan anlamam, kac paraya ne yapilir bilmem.
Sosyal ağlarda paylaş

bu kadar konuşuyosunuz da, bu işten ekmek yiyo musunuzda konuşuyosunuz anlamıyorum ki, eğer ki yiyip bide üstüne fiyat kırıyosanız yazık size. bu kadar bok attınıza göre bi alakanız yok. o zaman çok abartmayın isterseniz.

hayır yani bişilerin değeri 3.5 saatte yapmayla mı ölçülüyo? ben bitirme projemi 3 günde yaptım, uykusuz. ha bana 10 milyar versen gene de girmem bi daha öle bişeye ama sorarsan, 3 gün de 10 milyar, ayda 30 günde 100 milyar, iyi para tabi.

not: ben burda 2 milyarı desteklemiyorum. dedim ki 1 milyar uygundur. çünkü herşeyin bi değeri belli bir fiyatı vardır. bu adam 1 milyar alıcak, bundan kdv gelcek %18, bundan şirkete para kalıcak, çalışana para kalıcak. yani sanki herkes evinde böle oturup çekirdek çitleyip site yapıo, dünya web reklam sektörüde böle dönüyo, hey allam bu kadar kolay sanki ya.

3.5 saatte yaparım alooo ben de yaparım da para vermessen yapmam. benim zamanımın değeri biraz yüksek malesef ki.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonmax said:

Ben&Jerry's said:

moralimiz bozdunuz lan bide 2500 den 2000 e dusurdum diye seviniyodum
of kıyamam yazık auhuaha...

ama yapcak bişe yok. bazı insanlar maaalesef para saymayı bilmiyo. ölde elini atınca desteyle gelio..

bu siteye 50 lira bile verilmez...
bak herkesin önünde sana her türlü yemin edioyorum. ben sana bu sitenin aynısını saadece 3,5 saatte yaparım (nete yüklenmemiş şekilde)..

bi kere menü bile dhtml.. bi tek olay ortaya animasyon yapmışlar. o da kolay. hatta beleş..

senden ricam, bi google'a residence yapıp arama yaparmısın. yani stieyi yaptırmadan önce yapman gereken şeydi aslında bu ya..

örnek site linlki vericektim ama vazgeçtim, googledan çıkan tüm residence sayfaalarının hepsi sana yaptılan siteden 1000 kat daha iyi. tıkla işte birine.. gör farkı.. adamlar direk bakkal dükkannına site yapmışalr. 2000 lira ne ya.. git konuş olmaz bu de.. bi site beğen netten. bundan yapın bana de.. yapamıyosanız parayı alıyım siteyi alın de...

rezil bi site bu yuh yazık valla yazık...

heycanlisin daha yolun basindasin.
Sosyal ağlarda paylaş

ben web tasarım işini bırakalı 5 yıl oluyo..
heycan meycan kalmadı. kalsaydı hala yapıyo olurdum.
diğer bi yandan rezidans sitelerinde inşaası sürenlerin siteleri kötü, şu an hizmet erenlerin siteleri gayet güzel.
ama ne olursa olsun 2000 liraya bu siteyi yaptım diyen adam benim gözümde gaspçıdır..
Sosyal ağlarda paylaş

wildpervert said:

bu kadar konuşuyosunuz da, bu işten ekmek yiyo musunuzda konuşuyosunuz anlamıyorum ki, eğer ki yiyip bide üstüne fiyat kırıyosanız yazık size. bu kadar bok attınıza göre bi alakanız yok. o zaman çok abartmayın isterseniz.

hayır yani bişilerin değeri 3.5 saatte yapmayla mı ölçülüyo? ben bitirme projemi 3 günde yaptım, uykusuz. ha bana 10 milyar versen gene de girmem bi daha öle bişeye ama sorarsan, 3 gün de 10 milyar, ayda 30 günde 100 milyar, iyi para tabi.

not: ben burda 2 milyarı desteklemiyorum. dedim ki 1 milyar uygundur. çünkü herşeyin bi değeri belli bir fiyatı vardır. bu adam 1 milyar alıcak, bundan kdv gelcek %18, bundan şirkete para kalıcak, çalışana para kalıcak. yani sanki herkes evinde böle oturup çekirdek çitleyip site yapıo, dünya web reklam sektörüde böle dönüyo, hey allam bu kadar kolay sanki ya.

3.5 saatte yaparım alooo ben de yaparım da para vermessen yapmam. benim zamanımın değeri biraz yüksek malesef ki.
böyle bi site 3.5 saatte yapılır, para da alınmaz buna.. ayıptır..

bu işi yaptım, biliyorum. bu siteye 2000 lira demek hırsızlık. 1000 lira ise aç gözlülüktür.. bu siteyi beğendiysen, ve sen bi web tasarımcısıysan, kariyerini bi daha gözden geçir derim..
kaldıki bu olay tek değil. daha geçenlerde bi tanıdık geldi 1400liraya şunu yaptırdım süper dimi... adama açtım bendeki templatelerden biri gösterdim. dedi bu benim site. evet dedim senin site. internetten bedavaya download ediyosun. PS de 2 saat editliyosun. sonra da nete veriosun. buna da 1400 lira alıyosun. nasıl dedim.. kaldı bişey diyemedi. kazıklanmanın acısı apayrı tabi.. üzüldüm adama.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar iş yapıyorsunuz. 100 lirayla ev geçindirilmiyor. Bu site için 2000 lira gerçekten zor. Ancak bir firma sitesi yaptıracaksanız, ben ana sayfa haber ve sayfaları Admin Panelden düzenlemeli sistemleri 1000TLden başlayan fiyatlarla yapıyorum.

Bir kere flash içerik olması, google açısından hiç bir işe yaramayacağı anlamında. Burada keywordlerden bahsedenler olmuş. Google artık metalara çok az önem veriyor. İçin işindeyseniz zamanında ve hala yapılmaya çalışılan spam keywordleri biliyorsunuzdur.

Seo hakkında fazla bilginiz olmadan da önemsiz şeyleri google'ın ilk baktığı şeyler olarak göstermeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

şu seo muhabbetine kıl oluyorum. herkesin bir fikri var. seo dediğin de "google'ın şartlarını kabul ediyorum" demekten başka bir şey değil, o da ayrı konu.

millet tutturmuş "seo seo" diye.. düzgün html'le, üç beş dizine link koymakla her şey çözülüyor zaten. ne kolaymış. yani gören de dünyanın en işe yaramaz sitesini kral yapıyor sanır.

bunun dışında zaten standartlara uygun işaretleme dili kullanmaktan yanayım. tersi anlaşılmasın. sadece "seo"nun çok büyük bir pazarlama metası yapılmasına karşıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

dur daha bitmedi bitiremedişimdi vitamin bar deniliyor ama bu vitamin bar kısmını daha sport,f daha canlı daha hayat dolu olması lazım değil mi? neden kara kasvetli skindirik beyoğlu barları gibi kara ve kasvetli? ben buradan alacağım vitamin zarar yazar bana

ha ama binanın yeri beylikdüzü aradaki farkı anlayacak çok fazla ,insna çıkmaz diye düşünüyorum

binanın dış giydirmesi güzel, en azından o bölgeye göre modern ve farklı omuş
Sosyal ağlarda paylaş

2000 gerçekten fazla olmuş bu siteye. Anlıyorum şirketler, ajanslar genelde yüksek fiyat veriyorlar siteler için freelance takılan bizim gibilere göre, çünkü adamların gideri, vergisi bilmemnesi fazla; ama site olmamış. Tasarım hoş değil. Ben kendim ajansa iş veriyor olsam her konuda profesyonel birşeyler sunmalarını beklerim. Bu yaptıkları iş öyle olmamış ama.

Kendi adıma 1000'den başlıyorum işlere. Buna içerik yönetim sistemi, SEO, vs dahil olacak şekilde. Müşterinin isteklerine göre şekillendiriyorum fiyatı. Ama kendim beğenmeyeceğim birşeyi de müşteriye yapmam hiçbir zaman...

Neyse konu dağılıyor; bence tekrar bir görüşün siteyi yapan arkadaşlar ile. Yaptığınız işe göre siteniz tasarım olarak zayıf kalmış şu durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

web sitesi eveet benimde tam istedigim gibi olmadi malesef tum cok fazla ilgilenemedim bide bu proje icin cok iyi bi web sitesine ihtiyacimiz yokdu acikcasi 90 adet daire var sonucta

demek istedigim acikcasi bolgedeki en iy lokasyonda olmamiza guveniyoruz simdi daha iyi yerler var diycekler cikabilir soyle acikliyim krizden once ingiliz bi yatirim sirketi bolgedeki tum projeleri inceleyip bizim projenin tamamani satin almak istemisti o yuzden hala satislara baslamadik
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...