Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DSG Şanzıman

fastreloader

Öne çıkan mesajlar

Selam, heralde çok gelecek vaadeden bir şanzıman bu, az çok okudum ettim ama hangi yılda hangi modellerde hangi markalarda kullanılmaya başlanmış gibisinden bilgilerle donatabiliriz bence

benim bildiğim kadarıyla çift debriyaj sistemiyle işliyor alet. yani 1,3,5 bir debriyaja 2,4,6 bir debriyaja bağlı böylelikle vites değiştirmeye niyetlenince kavramaya hazır oluyor alet. bu da muhteşem hızlı vites değişimi demek.

kalnına siz devam ediniz efendim
Sosyal ağlarda paylaş

ses olayi gecmiyor bunu iyi arastirmani oneririm.

stop etme olayi dedigin gibi firmware ile hallediliyor fakat benimkini ilk seferde halledemediler, almanyaya mail atip 2. kez servise goturdum. bunun uzerine 2 gun boyunca serviste kaldi araba daha sonra duzeldigini idda ederek geri verdiler. bakalim simdi cok kullanma firsatim olmadi tatile ciktim, ama umarim duzelmistir. amerikada sirf bu stop etme olayi yuzunden butun stronic a3 ve ttleri geri cagirdilar
Sosyal ağlarda paylaş

benim basima yokus asagi rolantideyken birkackez, yokus yukari geri viteste 2 kez geldi. en son sirkecide duz yolda trafikte giderken stop etti devir gostergesine bakmasam farketmicektim resmen, allahtan hemen 4luleri yaktim falan da arkadaki minibus tampona yapismadi

edit: fakat yanlis anlasilmasin dsg-stronic dusmani degilim. tam tersine oldukca iyi bir sanziman oldugunu dusunuyorum benim yasadigim yeterince arastirma yapmamamdan kaynaklanan bir talihsizlik oldu. bu sorunlari gecersem eger vites degisimleri falan oldukca basarili. hatta a4-a5lerinde stronic kullananlarin hicbir sikayeti yok onlar bayaaa memnun sanzimanlarindan
Sosyal ağlarda paylaş

launch control olayini denemedim ben henuz, rodaj bitsin diye beklemistim ondan sonra da dedim su ses olaylari falan cikiyor sanzimani bosuna zorlamayayim. zaten sunun surasinda 125hp bir a3, launch kontrol ile kalkicam da nolcak =)

stop etme sorunu bir sekilde cozuluyor hadi onu gectik. ses sorunu da benim icin problem olmaz dersen dsg7 guzel bir sanziman. bu sesle ilgili youtube da falan videolar var sanirim bir bak istersen. bazi insanlari rahatsiz etmez, ama bazi insanlari da fena halde sogutuyor arabadan. bu ses sorunu yuzunden komple sanziman + mechatronic (vites degisimiyle ilgili bir parcaymis) degistirenler gordum ama ses sorunlarinin kesinlikle cozulmedigini idda ediyorlar. ama bi bak arastir derim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

bana anlatilan sey serviste bu sorunun yazilimla alakali oldugu.. daha onceden belirttigim durumlarda bazen yazilimin kafasi karisiyormus ve gerekli yerlerde vites degistirmiyormus. boyle olunca devir cok dustugunden motoru korumak icin stop ediomus araba.

bana anlatilan bu, dogrusu yanlisi neyse para aciklar umarim =)
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Basıcam bir servisi, sopa zoruyla bilgi alıp gelicem buraya :P

Şanzımandaki ses olayının kuru kavrama sebebiyle olduğunu ve bunun çözümü olmadığını düşünüyorum. Eğer kavramalar yağ içinde çalışsaydı bu mekanik ses yağ tarafından absorbe edilecekti.

Stop etme ise vites değişimini zamanında yapmama ve kavramayı kesmemesi sonucu motorun stop etmesidir sanırım. Dedikleri gibi yazılımsal birşey. Artık araçlar okadar çok elektronik oldu ki fw update falan konuşuluyor, alırken versiyon sormak gerekecek :P ATI ve nvidia'ya bela okumuştum, demek ahları tutmuş :D

Sesi dinleme şansım olmadı ama DSG tercih edeceğim bir şanzıman türü olacaktır.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...