Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audi A3e yeni motor

nuwanda

Öne çıkan mesajlar

Sıfırdan tasarlanan yeni 1.2 TFSI, 1197 cm3 hacmiyle 105 hp güç üretiyor. Alüminyum motor karteri sayesinde sadece 89,5 kg. ağırlığa sahip dört silindirli bu motor, aynı zamanda verimliliğini de artırıyor.

1.4 TFSI motoru elde ettiği başarıyı daha da yukarılara taşıyacak bu küçük motor sadece 1500 ile 3500 d/dk aralığında 175 Nm tork üretiyor. Üç kapılı A3 1.2 TFSI bu motor sayesinde 0 - 100 km/s arasını 11,1 saniyede alırken, Sportback de bu mesafeyi 11,3 saniyede kat ediyor. Her iki versiyonun da azami hızı 190 km/s’tir ve 100 km’de ortalama yalnızca 5,5 litre yakıt tüketerek kilometre başına ancak 127 gram CO2 emisyonu gerçekleştiriyorlar.

not: alintidir..

performans olarak vasat, aslinda 1.6 8v motordan daha kotu degil sanirim, ama 1.6 motorun tersine tuketim konusunda cok cimri. 1.6 motor stogu eridi bitti sanirim, guzel teknolojilerle cikiyor audi.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten bu audi'yi anlamakta güçlük çekiyorum, 1.6'ya 102 hp, 1.8 TFSI motora 120 hp motor yapmak.

offtopic birşey sormak istiyorum, bu 32-33k euroya 1.8 TFSI Tiptronic A4 gibisinden reklamlar veriyor doğuş ama çoğu kişiden "galerilere çekmek için yapıyor, aslında yok öyle birşey" gibisinden laflar duyuyorum. ne kadarı doğru bunun? alabilme durumları olabilir öyleyse eheh
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

@-all;
O verilen rakamlar baz model fiyatı oluyor genelde. Sonrasında arka elektrikli camlar bile opsiyon listesinden fiyata ekleniyor.

1.2TSI'ın torku ve elde edileceği devir önemli. Klimada sorun yaşatacağını sanmıyorum. Kaldı ki yeni klima kompresörleri de oldukça verimli hale getirildi.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

-all said:

offtopic birşey sormak istiyorum, bu 32-33k euroya 1.8 TFSI Tiptronic A4 gibisinden reklamlar veriyor doğuş ama çoğu kişiden "galerilere çekmek için yapıyor, aslında yok öyle birşey" gibisinden laflar duyuyorum. ne kadarı doğru bunun? alabilme durumları olabilir öyleyse eheh

boyle araclar genelde cok az sayili oluyor. ve genelde kampanya basladiktan sonra gittiginiz zaman elimizde arac kalmadi ama bakin soyle bir aracimiz var demeye basliyorlar. bu sadece dogusta degil, borusanda falan da olan bir olay klasik bir uygulama yani
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...