Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Unixciler vs Windows 7

Alis

Öne çıkan mesajlar

aquila said:

adamlar yıllarca beklemlş microsoft windows 7 çıkarsın diye.

Ehaehah ajan sokmuşlar microsofta hatta. Bende diorum ne alaka 7 koymuşlar ismini, adamlar sırf site fikrini hayata geçirmek için ismi zorlamışlar :P
Ayrıca arkansis madem pişman değilsin windows kullandığına bu neyin yakarışı? Çoğu kullanıcı görselliği tercih ediyo demekki, sonuçta herkes developer veya profesyönel kullanıcı değil.
Sosyal ağlarda paylaş

El-Barto said:

aquila said:

Ehaehah ajan sokmuşlar microsofta hatta. Bende diorum ne alaka 7 koymuşlar ismini, adamlar sırf site fikrini hayata geçirmek için ismi zorlamışlar :P
Ayrıca arkansis madem pişman değilsin windows kullandığına bu neyin yakarışı? Çoğu kullanıcı görselliği tercih ediyo demekki, sonuçta herkes developer veya profesyönel kullanıcı değil.

mesajları okurken
adamlar süper
adamlar uber çok iyi bir şirket ayakta alkışlıyorum çok güzel programları tarzı laflar görünce dellendim birden

yahu şu şirketin geçmişine bir bakın
o kadar parayla şu anda zaten yazdırırsın bu yazılımları ama
zamanında çalmış çırpmış
millet ne ile uraşırken onlar süper akıllarıyla arkadan onu alıp buna monteleyim , dosa el koymayı deniyeyim IBM e kazık atıp ondan sonra box dışardan işletim sistemi satayım tarzında nereden kar edersem edeyim mantığında bir şirket.

Bende kullanıyorum tabi , oyun oynuyorum sonuçta. Ama görünce bu tarz mesajlar dayanamıyorum. Bu istemediğin halde belediye otobüsüne binmeye maruz kalmak gibi birşey yazın sıcağında. Mecburmuyum ? evet mecburum
her yeni windows sürümünde yeni donanım almaya mecburmuyum ? mecburum.

Bundan memnum olmaya mecbur değilim ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkansis said:

El-Barto said:

aquila said:

mesajları okurken
adamlar süper
adamlar uber çok iyi bir şirket ayakta alkışlıyorum çok güzel programları tarzı laflar görünce dellendim birden

zamanında çalmış çırpmış
millet ne ile uraşırken onlar süper akıllarıyla arkadan onu alıp buna monteleyim , dosa el koymayı deniyeyim IBM e kazık atıp ondan sonra box dışardan işletim sistemi satayım tarzında nereden kar edersem edeyim mantığında bir şirket.

Bende kullanıyorum tabi , oyun oynuyorum sonuçta. Ama görünce bu tarz mesajlar dayanamıyorum. Bu istemediğin halde belediye otobüsüne binmeye maruz kalmak gibi birşey yazın sıcağında. Mecburmuyum ? evet mecburum

Hakkiketen bildiğini zannedipde bilmediğine şaşmadım. Neden mi okadar çok şey saymışım binlerce saat comment yazsam seni tatmin etmez ancak. Şu cümlende foyanı çıkarmışın dostum.

zamanında çalmış çırpmış

Dikkatini çekerim bold ile yazdım.
Neden mi ?

Birincisi IBM dediğin şirket Microsoftu yücelten şirketdir. Microsofta hırsız demişin asıl IBM hırsızlık yapmış. Bunu basit yaniti var Oracle şirketinin sahip olduğu şuandaki SUN grubu "Eski adıda SUN" idi. Microsoftla sürekli birbirlerine karşı duşmanca hareket etırıp hem her ikisinin yanında olup hem'de her ikisini birbirine duşman eden şirketi. Taaki "2006 yılında Microsoft ve Sun" teknoloji birlik anlaşması yapana dek. Bundan dolayı IBM artık Sun ve Microsoft üzerinden para aklayamaz hale getirildi.

IBM nasıl mi yücelti Microsoftu onu'da ben yazmayım google.it

Ha buna'da aksini sölersen ozaman lütfen google.com 'sevgili unix" dostalarınıza dayanarak bilgi edin.

Unix karşıtı değilim ancak şunu çok rahat ve net diyebilirim. Microsoft yaptığı hareketler "hırsızlık diye tabir ediyorsaniz" ozaman lütfen gidin basit bir işletme kıtabı alın ve "pazarlama/marketing" bölümünü dikatlice okuyun. Bu yapilanlara ister hirsızlık diyebilirsin ister başka birşey ama yaptıkları hukuksal çerçeve içersinde kurralara uygun şekilde yapilmiş. Etik mi ? Tartışılır

Hatırlatırım gene UNIX ile LINUX aynı diyenlere "pathetic derim" daha onun farkını bile bilmeyenlerınız vardır eminim aranızda.

Guru muyum ? Hayır değilim sadece perspektif bakarım olaylara.

Ancak gene yineliyorum, Windows 7 yada Windows 3.1 alıcısı var mı ? var Rekabetlere uygun mu ? uygun Ozaman Linuxculer lütfen bu konuda susmanız gerekirken demogoji yapmayın.

Gene yineliyorum:
Linux: Personal Usage Operating System ; Design it according to your own needs:
Windows: General Usage Operating System ; Use it at means of general terms. Requirments replied to the general Society:

Benden bukadar şimdi linux vs win savaşına geri dönebilirsiniz. Ama yazdıklarımı dikkata alirsanız sevınırım.
Sosyal ağlarda paylaş

bill gates'i bill gates yapan zaten dos değil miydi, ben mi yanlış biliyorum? kendi yaptığı bir işletim sistemi değil miydi, niye nasıl kimden çalıyor?

ibm'e hırsız denmiş bir de arada; bunu da anlayamadım. adamlar yıllarca dehşet paralar döküyorlar makul bir işletim sistemi için. yani bugün programcılık diye bir sektörün doğmasında adamların çok büyük etkisi var. lou gerstner'in ibm'deki yıllarını anlatan "büyük mavi" diye bir kitap vardı. orda anlatılıyor, imb'in pc pazarından çekilmesinin nedenlerinden birisi de kendi işletim sistemlerini oturtumamaları ve sadece pc satmanını yeteri kadar karlı olmaması diye.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

bill gates'i bill gates yapan zaten dos değil miydi, ben mi yanlış biliyorum? kendi yaptığı bir işletim sistemi değil miydi, niye nasıl kimden çalıyor?

ibm'e hırsız denmiş bir de arada; bunu da anlayamadım. adamlar yıllarca dehşet paralar döküyorlar makul bir işletim sistemi için. yani bugün programcılık diye bir sektörün doğmasında adamların çok büyük etkisi var. lou gerstner'in ibm'deki yıllarını anlatan "büyük mavi" diye bir kitap vardı. orda anlatılıyor, imb'in pc pazarından çekilmesinin nedenlerinden birisi de kendi işletim sistemlerini oturtumamaları ve sadece pc satmanını yeteri kadar karlı olmaması diye.

Windows 1.1 vardı ancak bunu yücelten IBM idi.

IBM evet bilgisayar sektorun babası ve anasıdır. Buna hemfikirim ancak "hırsız tabirini yukarda kullanan arkadaşın deyimi ile hirsiz dedim IBM'e" yoksa değil. Yaptiklari bir pazarlama tekniği 2 şirketi birbirine düşürüp piyasadan kendisinin kaar etmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Alis said:

Arkansis said:

El-Barto said:

aquila said:

mesajları okurken
adamlar süper

zamanında çalmış çırpmış

Hakkiketen bildiğini zannedipde bilmediğine şaşmadım. Neden mi okadar çok şey saymışım binlerce saat comment yazsam seni tatmin etmez ancak. Şu cümlende foyanı çıkarmışın dostum.

Birincisi IBM dediğin şirket Microsoftu yücelten şirketdir. Microsofta hırsız demişin asıl IBM hırsızlık yapmış. Bunu basit yaniti var Oracle şirketinin sahip olduğu şuandaki SUN grubu "Eski adıda SUN" idi. Microsoftla sürekli birbirlerine karşı duşmanca hareket etırıp hem her ikisinin yanında olup hem'de her ikisini birbirine duşman eden şirketi. Taaki "2006 yılında Microsoft ve Sun" teknoloji birlik anlaşması yapana dek. Bundan dolayı IBM artık Sun ve Microsoft üzerinden para aklayamaz hale getirildi.

hakkaten aradan böyle hiçbirşeyden haberin yok diyipte ortaya çıkıp ta dediğimden apayrı bir konu ile saldırma yöntemleri artık çok banal geliyor

microsoft değilmiydi ibm e gelip apple a karsi rekabet icin bir personal computer yapıyorsunuz
bırakın işletim sistemini biz sağlayalım
siz bununla uğraşmayın biz bütün makinalarınıza windows yükleyelim satış başına şu kadar kar alalım diyip
daha sonrada dışardan kutu ile satışa geçip
onun üzerinede gidip ms-dos diye birşey uydurup diğer freedos programlarının çalışmaması için scramble eden ?

ben ne kazığından bahsetmişim
siz ne anlatmaya çalışıyorsununz
gaza gelmeden düzgün okuyun

IBM in hırsızlığı vs umrumda değil
internet explorer nasıl ortaya çıktı
excel nereden copy paste edildi
gui görüşü nereden taklit edildi

gui yi taklit edersin buna birşey diyemem de
explorer ile exceli beleşe getirip nasıl milyonlarca dolar kar eden şirket için şu mesajları yazıpta

linuxcu windowscu şuna buna karşı muhabeti yapıyor dersiniz anlamıyorum

hiçbirşeyci bile olunsa eleştirilemeyecekmi ?
neden ?
- çok zenginler
- yapabiliyorsan daha iyisini yap
- %1 ini bile yapamazsın
vede tekeller
budur
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım,

Çok basit şeyler saydım sana bilgin konusunda gene yalnış bilgi vermişin.

"microsoft değilmiydi ibm e gelip apple a karsi rekabet icin bir personal computer yapıyorsunuz "

Bana bunu yazılı olarak gösterirmisin yoksa bu bir hurafe mi ? Ha bu konuda en basit ulaşabilceğin kayank wikipedia. Üşeniyorsan direkt linkini vereyim

Wikipedia OS/2 Era IBM + Microsoft Formation

Hadi gel bunu'da kısaltalım gel sana daha kolaylık olsun :

said:
In August 1985, Microsoft and IBM partnered in the development of a different operating system called OS/2.On November 20, 1985, Microsoft released its first retail version of Microsoft Windows, originally a graphical extension for its MS-DOS operating system. On March 13, 1986 the company went public with an initial public offering (IPO), with a starting initial offering price of $21.00 and ending at the first day of trading as at US $28.00. The ensuing rise of the stock price has made four billionaires and an estimated 12,000 millionaires from Microsoft employees. In 1987, Microsoft eventually released their first version of OS/2 to OEMs.

Kaynak
Microsoft Foundation with IBM OS/2

Olayın apple ile rekabeti değil bu konunun daha detalayları öğrenmek için hiçte zor değil parmakların ucunda. Benim stem etiğim nokta bildiğin şeylerin aslında doğru bilmediğini.

said:
onun üzerinede gidip ms-dos diye birşey uydurup diğer freedos programlarının çalışmaması için scramble eden

Demişin, acep soruyorum sana scramble neden edesin ? Yani onun için ayri emu gerekiyorsa git kur diyor. Kuramazsın demiyor ki, çözümlerine karşı çıkmadı ki. Ha ama bunu insanlar "onlara karşı yapılmış bir engelleme olarak görüyorsa onların bakış açıları tabi.

Gelelim senin şu Microsoft hirsızlıklarına,

Carlos Armando Amada Excel - Access interlink yaratan kişi. Ancak bu arkadaşımız Microsofta zamanında satmış ve yıllar sonra gelip bir gün dank etmiş application incelerken kendi kodlarını görmüş ve dava açmış "halen kazanılamamış bir dava". Şimdi gelipde bana şunu diyebilirmisin, sen bugun bir program yaziyorsun halbuki ben bu programı senden önceden beri ile uğraşıyorum ve bugun sendne o programı satın alıyorum. Ilerleyen zamanlarda sen gelip benim yıllardan beri çalıştığım program üzerinde inceleme yapiyorsun ve kendi kodlarına benzer bir yapı görüyorsun peki sana bir soru. Bu çalmakmıdır yoksa influence edip onu geliştirip yeniden yazmakmıdır. Hadi olede olmasın ben ap ayrı birşey yazmışım ama senin yazdığın programa benzer bir yapiya sahip. Şimdi çikip bana direkt "hirsızlık yaptın" diyebilirmisin. Hayır bunu davaya yatırırsın ona göre incelemeler sonucunda evet yada hayır diye yanıt alırsın "hirsızlık konusuna".

Şimdi gelipde bitmemiş bir davayı neticelendiriyorsun.

Internet explorer konusuna gelince. Internet explorer software olarak mi hirsizliktan bahsediyorsun yoksa Trademark yani isim tescili olarak mi ? Çünkü software olarak bir hırsızlık konusu bugüne kadar hiç duymadım. Ancak Isim tescili olarak var eh bu olabilir birşey çok'da mühim bir konu değil.

Eleştirmek güzel ama perspektif olarak eleştirmen gerekir. Ben linux'de kullanırım Microsoft'da ama ikisinin amacı ve kullanımı farklı. Bu yüzden karşılaştırılması ve Microsofta karşı bir anti-microsoft campaign yaratmak yalnış ki nitekim bu konu başlığını açtığım gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

selamlar,
olabildigince open source dunyasina destek vermeye calisan birisi olarak sunlari soylemek isterim,

Microsoft, open source komunitesi olarak hic bi zaman teknoloji olarak kucumsenmedi kucumsenmicektirde, sadece kusurlari sebebiyle zaman zaman elestirilmis olaiblir ki, bu linux yada open source dunyasi icinde gayet gecerlidir.

Open source'cularla, Microsoft arasindaki bu cekismenin temeli aslinda biraz felsefi, zaten dikkat ederseniz Richard Stallman konusmalarinda hep Microsoft'un stratejisi ve insanlar uzerindeki kotu etkilerinden bahseder.
Zaten en temel soylemi olan "Free Software, Free Society" de teknoloji veya yazilim'dan bagimsiz olan bir hayat gorusudur.

Kodaman open source'culardan Eric Raymond'in "The New hacker's dictionary" a bir goz atarsaniz zaten konuyu hayat perspektifi acisindan degerlendirdigini farkedersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

yalniz acik kaynak kod ile ozgur yazilimi birbirinden ayirmak gerekir. ms de acik kaynak kodlu projeler gelistirebilir. ozgur yazilim ise bir felsefedir. ozgur yazilimin karsisindaki sey de microsoft degildir aslinda. kapitalizmdir. ama microsoft, sektordeki en buyuk temsilcilerinden oldugu icin dogal olarak hedef gosterilir. bu noktada da konu ms'in gelistirdigi teknolojiler degil, o teknolojileri nasil kullandigidir.

'sanane lan! daha iyisini yapamiyosan otur oturdugun yerde' yaklasimi cooook yanlis. zira richard stallman lafi da gecmis madem. bu insanlarin asil derdi teknoloji vs. degil. tamamen politik bir yaklasim ki boyle aktivistlere ihtiyacimiz var. zira buyuk firmalari (sektoru ne olursa olsun) bu kadar rahat birakirsaniz, her turlu somururler. bugun ms biraz olsun imajini yenileme derdinde, acilim derdindeyse bunda ozgur yazilim camiasinin diretmesi yok diyemeyiz.

teknolojik sidik yaristirmalar falan sacma ama.. ms'i bu konuda kucumsemek de sacma. bir firma calip cirpmayla bu kadar buyuyemez en basitinden. kaldi ki ms sadece bireysel sektorde yok. kurumsal sektorde de sayabileceginiz 3 buyuk firmadan (ibm, oracle, ms) birisi belki.

ozgur yazilim camiasina en cok zarar verenler, linux fanboylaridir bence. zira bu isi bilinclice icra edenlerin onunu kapatiyorlar. basarisizca ms'i savunanlarin eline koz veriyorlar o kadar.

mesajimi bitirirken bir seye de aciklik getiriyim; ben cok aktif bir ms kullanicisiyim. yani sadece isletim sistemi degil. gelistirme ortamlari olarak da. ama ms benim icin bir arac, ayni urunlerini kullandigim diger firmalar gibi.. bence konuya boyle yaklasmak lazim.

arkadas mudahalesinden dolayi sacma editler gerekti =P
Sosyal ağlarda paylaş

yazdiklarina katiliyorum fakat Open source ve Free Software i tamamen ayirmamak gerekir. Free software daha konseptsel birsey, Gnu project'de pratikteki yansima. Su andada open source buyuk oranda GNU onderliginde ilerliyor ki bununda gelisimini saglayan Free Software Foundadition.
Sosyal ağlarda paylaş

Alis said:

Arkadaşım,

bana wikipedia gibi community tarafından editlenebilir linkler atarsan

bende böyle link vereyim
http://deimos.ca/stop-ie.html

olay microsoftun satın alması değil
içerisinde satın aldığı kuruluşlardan kod örneği barındırmayıp yeniden yapılandırdım diyip hala içerisinde aynı kod parçacıklarını bulundurması

perspektif bakış açısı diyorsun
günümüze baktığımızda hem linux ve apple ile rakebet içerisinde olan microsoft vista geliştirirken görselliğe hem apple kendi kullandığı görselliğe ve linuxun kullandığı beryl projesindeki janjanlı görünüşe rakip olsun diye makyajladığını kabul etmemek dar görüşlü bakış açısı demek.
aynı şey windows 7 içinde geçerli. Daha kolay kullanım daha güzel görünüm.
Alis said:

"microsoft değilmiydi ibm e gelip apple a karsi rekabet icin bir personal computer yapıyorsunuz "

Bana bunu yazılı olarak gösterirmisin yoksa bu bir hurafe mi ? Ha bu konuda en basit ulaşabilceğin kayank wikipedia. Üşeniyorsan direkt linkini vereyim

O zamanlar apple ile rakebet içerisinde değildi yani microsoft ? Bunu düşünemek perspektif eksikliği değilmidir ?
Ayrıca
http://en.wikipedia.org/wiki/Apple_Computer,_Inc._v._Microsoft_Corporation

o kadar para olunca ne davası bu arada ...

en başta anlatmaya çalıştığım şey
herkez microsoft mükemmel
microsoft süper diyor

ilk postumda ne dedim ?
hayran kalacaksanız ucuza getirip satın alıp düdükleme stratejisine hayran kalın
süper işletim sistemi yazarmış bilmemne yaparmış günümüzde kazandığı bu achievementlar o kadar para kazanma üstüne palavra geliyor.
geçmişlerinde yaptıkları hiçbirşey yok. Sağdan soldan al birleştir ve sat. utanmasalar TCP/IP de bizim diyecekler.
Sosyal ağlarda paylaş

Dostum,

"bana wikipedia gibi community tarafından editlenebilir linkler atarsan" said:

Ben sana dediğim gibi, "The Internet is full of varaibles of information" ; yani istediğin herşeyin cevabını internetde bulabilirsin. Sadece wikipedia'de sınırlı kal diyen yok sadece git araştır OS/2 olaylarını. Gene yineliyorum Apple'a karşı yapılmış bir hareket değildi o IBM'ın Microsoftu seçip yüceltme meselesi burdan başladı.

"perspektif bakış açısı diyorsun günümüze baktığımızda hem linux ve apple ile rakebet içerisinde olan microsoft vista geliştirirken görselliğe hem apple kendi kullandığı görselliğe ve linuxun kullandığı beryl projesindeki janjanlı görünüşe rakip olsun diye makyajladığını kabul etmemek dar görüşlü bakış açısı demek. aynı şey windows 7 içinde geçerli. Daha kolay kullanım daha güzel görünüm." said:

Microsoft illa birisinden mi esinlenmesi ve copy etmesi gerekiyor birşeyi yapabilmesi için ? Ozaman senni dediğin Google "yahoo'dan görsel arama motorunu alintı yaparak geliştirmiş".

Buna ne yanıt verirler?
Cevap: Saçma kullanıcı kitlesi bir feedback vermiştir adamlarda ona göre geliştirmiştir. Bir şirket kendi kafasına göre hareket etmez "First indicator of marketing issue". Şirket müşterilerin verdiği feedback doğrultusunda yeni ürünlerini geliştirir ve sunar. Bana bu gibi basit "copy paste" fikirlerle gelme lütfen.

said:
O zamanlar apple ile rakebet içerisinde değildi yani microsoft ? Bunu düşünemek perspektif eksikliği değilmidir ?

Demişin, sana orda demek istediğimi gayet iyi anladın ama anlamamış olmana karşın ben gene'de açıllayım. Microsoft ve apple IBM 3'lüsü var olan şirketlerdi. Ancak IBM apple görseliğe vermiş bir os yerine kendilerine daha çok uyumlu Microsoftu seçmiştir. Yani senin anlıyacağın Microsoft gidip'de IBM'e "apple kötüdür kakadır onları seçmeyin bakın biz daha iyiyiz size daha çok uyumluyuz demedi". Olay tamamen IBM Co. Microsoftu seçmesiyle başladı. Bugün şuanda kullandığınız Microsoft ürünleri "Operating system bazında" konuşmak gerekirse.

Windows OS/2 = Windows 2000; Windows Xp; Windows Vista; Windows 7 alt yapıları OS/2 algorithması ile hemen hemen aynıdır. Buda sana ek bir bilgi olsun. Yani Microsoft şirketin bugüne getirdiği başarı tamamen ordan kaynaklıdır.

"o kadar para olunca ne davası bu arada ..." said:

Ozaman gelipde bitmemiş birşeyi için netice koyamazsın.

"en başta anlatmaya çalıştığım şey herkez microsoft mükemmel microsoft süper diyor" said:

Kim acep mükemmel demiş merak ettim.

Acep eper Bilgisayar Mühendisi diye geçinip en iyi general operating system diyen varsa aranızda. Lütfen tek diyeceğim "diplomanızı gidin geri verin o mezun olduğunuz okula".

Neden ?

Hiç bir operating system mükemmel değildir. Ne linux ne "commercial unix" nede Windows. Her operating systemin mükemmel olduğu konular vardır ama herşeyde mükemmel değildir. "Birisi kahvedir birisi çaydır" hangisini seviyorsan onu gider seçersin.

Herneyse sen anlamamaya devam ediceksin bu yüzden bu konudaki son postum.
Sosyal ağlarda paylaş

Alis said:
Ben sana dediğim gibi, "The Internet is full of varaibles of information" ; yani istediğin herşeyin cevabını internetde bulabilirsin. Sadece wikipedia'de sınırlı kal diyen yok sadece git araştır OS/2 olaylarını. Gene yineliyorum Apple'a karşı yapılmış bir hareket değildi o IBM'ın Microsoftu seçip yüceltme meselesi burdan başladı.

"perspektif bakış açısı diyorsun günümüze baktığımızda hem linux ve apple ile rakebet içerisinde olan microsoft vista geliştirirken görselliğe hem apple kendi kullandığı görselliğe ve linuxun kullandığı beryl projesindeki janjanlı görünüşe rakip olsun diye makyajladığını kabul etmemek dar görüşlü bakış açısı demek. aynı şey windows 7 içinde geçerli. Daha kolay kullanım daha güzel görünüm." said:

Microsoft illa birisinden mi esinlenmesi ve copy etmesi gerekiyor birşeyi yapabilmesi için ? Ozaman senni dediğin Google "yahoo'dan görsel arama motorunu alintı yaparak geliştirmiş".

Buna ne yanıt verirler?
Cevap: Saçma kullanıcı kitlesi bir feedback vermiştir adamlarda ona göre geliştirmiştir. Bir şirket kendi kafasına göre hareket etmez "First indicator of marketing issue". Şirket müşterilerin verdiği feedback doğrultusunda yeni ürünlerini geliştirir ve sunar. Bana bu gibi basit "copy paste" fikirlerle gelme lütfen.

A) ya benimle kafa buluyorsun
b) yada yazdıklarımı düzgün yorumlamamakta ısrar ediyorsun

alıntı kısmının altında
said:

hala neyin dersini anlatıyorsun ? zaten aynı şeyden bahsetmişim

postların geneline baktığın zaman en başından beri herşeyi mükemmel yapmış MS havası var

MS in yaptığı en mükemmel şey parayı kullanmak
en başındada böyleydi
şu andada böyle

başlarken hiçbirşeyleri olmadan yine parayı yönettiler
şu andada parayı yöneterek bize donanım aldıracak işletim sistemlerini yazıp hem donanımcıları hemde kendi zenginliklerine zenginlik katıyorlar
başından beri anlatmaya çalıştığım şeyde budur

şununda hakkını yemeyeceğim
windows vistadan windows 7 betaya geçtiğimde gülümsedim

bu şirketten nefret edenleriniz etmeyenleriniz olabilir
ama herşey ap açık ortada. tüketim tüketim tüketim

x = 1 sonucunu x = 2 gibi 2 katı gösterip 2 katı işlem yaptırırlar makinana ve bunuda kanıtlayamazsın. Bir sonraki işletim sisteminde bir önceki yaptığın işletim sisteminden daha düşük performans alıyorsan bu soru işaretlerini de beraberinde getirir.
tamam daha donanımlı bir işletim sistemin var. Arka planda çok daha fazla olay dönmekte fakat nasıl eskiden yaptığın aynı işlemi daha yavaş yaparsın ?

bu arada bana ek bilgi olarak verdiğin bilgiye ek olarak ise onların en başarılı olduğu konu ne kadar iyi windows işletim sistemi yaptıkları değil , o IBM kasasının içerisinden çıkıp bütün bilgisayarlara yüklenebilir kutuları raflara koydukları andır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...