Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Guildwars 2

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Yahu ben oyun içi yığınla uğraşıp belli bir sayıda alabilicem, adam cash shoptan aldığı sürece yığınla alabilir. Mesele bu işte. Oyun içinden alabiliyorsun o zaman problem yok nasıl bir mantıktır kafayı yiyecem ya. competitive - competitive diyoruz bu mudur gidip saatlerce gold mu farmlamam gerekecek. Dalga geçtiğimiz Knight Online dan hiçbir farkı kalmıyor işte o zaman çünkü illa para ödemek zorunda kalacaksın. Haksız rekabet var daha n'apmaları lazım ki bunu bozmak için anca bunu yapabilirlerdi zaten.

Bunun craft boostu var
karma boostu var
istediğin yerde reslenme özelliği var
random loot olayı var
chest açma olayı var

daha ne olması gerekiyor. p2win demek parayı basınca direk YOU WIN yazacak demek değil ki, haksız bir şekilde öne geçmen demek işte.

İnternetteki diğer forumlara da bakarsanız bu tepkinin sadece burda verilmediğini görürsünüz ayrıca ki o tepki gösterenlerin çoğunluğu eski oyuncu.
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw şu knayt onlayn fobiden kurtulun abi bi ilk.Kafayı falanda yeme burda kimsenin oh iyi yapmışlar dediğini sanmıyorum.Herkes rahatsız olmuş bu durumdanda tepkilerin dozajı farklı.

Daha gold-gem orantısını moblardan nekadar gold düştüğünü bile bilmiyoruz.Ha eğer gidipte cash ile aldığım gem i oyun içinde kasmam çok orantısız ve uzun sürüyosa haklısın.Bekleyip görmek lazım...
Sosyal ağlarda paylaş

Kusra bakma hacıt ben gold/gem takası olduğunu sanıyodum.O takas ah üzerindenmiş.Herneyse sonuç olarak alabiliyosun gem i dimi genede?Tamam ah de amele gibi gem aramak bile can sıkıcı ama itemlere bakınca nerdeyse çoğu seni daha hızlı cap e ulaştırmaya yönelik.

Asıl sonra level capte eşitliği bozan bişey warmı asıl olay orda bence.Itemlerinde görünüş harici farkı yok bildiğim.Nedir mesela level cap e ulaştığında competitive pvp yi bozacak item?Cidden bilmediğim için soruyorum ben görmedim gözümden kaçmış olabilir çünkü...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya tamam da işte sabit fiyattan gem alamayacaksın çünkü başka oyuncudan almak zorundasın. Ekonomosi sürekli yüksek olacaktır gem piyasaya real money üzerinden sürüldüğü ve birileri biryandan da gold farmlayacağı için. Sen avucundaki bir avuç goldla kalacaksın, belirli bir sayıda alabileceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

Trade edilebiliyor olmasinin tek nedeni markette satilabilir olacak olmasi zaten.Hani canli ornegi var "PLEX".Ozellikle microshoplardaki itemlara in game vendorlardan ulasilacaksa tepkiler daha da yersiz.

sword of pwnage
1-microtransactions shop > 50 dolar > 50 gem > market > gold > sword of pwnage
2-XXX sitesi > 50 dolar > gold > sword of pwnage

Aradaki fark para xxx sitesinin cebine degil ncsofta gidiyor.Gold satisinin hicbir sekilde onune gecilemeyecegi icin zaten kimsenin ruhu duymadan kucumsenemeyecek bir yuzde her oyunda para harcayarak avantajli duruma geliyor bir sekilde.Adamlarin burda yaptigi microtransactions shopu devreye sokarak XX sitesini aradan cikarip gem>gold>gem dongusu ile o kazanci kendi ceplerine sokmak.Dedigim gibi para harcayacak adam her sekilde o parayi harciyor zaten. Goz onunde olmasi ya da olmamasi birseyi degistirmiyor.Ha hic olmasa kafalar rahat etse tabi de, abartilacak birsey yoktur diye de umuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi o konuda haklısın bak tamamen.Ben ilk yorumumu gold takası olduğunu varsayarak yaptım.Şimdi bakınca görüyorum level cap e ulaşırken cash para çalışanların avantajını.Gerçi genede herkesi olmasada ki olanlarıda anlarım ama en azından beni level cap e cash çalışan adamdan geç ulaşmak bozmaz.Sonuçta çinli farmerlarada para verip level cap e 3 günde ulaştırtır kafaya koymuş adamlar.

Asıl problem level cap e ulaşınca competitive pvpyi bozucak avantaj sağlıcak itemler ve devamlı alınması gereken bişey olup olmadığı.Misal gemle alınan item bir saatliğine bana %10 damage bonus falan veriyosa ozaman %100 haklısınız gidip Anet forumlarına kusmaya başlıcam...

Edit:Postu cakeonroof un postunu görmeden attım.Aynen katılıyorum yazdıklarına.Şu boost itemlerini çinliler sağlıyodu zaten her mmoda.Anet sadece kendi kontrolüne almış.Benim kafama takılan nokta Anetin insanlara cash shoptan çinlilerin başka oyunda insanlara veremiyeceği şeyler sunması.

Misal söylediğim gibi + %bilmemkaç damage veya armor veya herhangi bi boost sağlıcak itemi satması ki oda bikere alıncak bişeyse ah den gem tradele yapılır ve anlarım gene ama sürekli alınması gereken süreli boostlarsa Pay2win demek olur işte ozaman onun harici benim için tamamdır...
Sosyal ağlarda paylaş

cake postun doğru, vakti zamanında vaktim kısıtlı olduğu için ben de leveling satın almıştım wow'da.
her mmo'da gold ve leveling satın alabiliyorsun zaten.

ama ne biliyim bi akıllı arenanet mi? eskiden illegal olan bu yolları hatta işin ucunda ban varken, şimdi arenanet 3-5 kuruş para için legalize ediyor, bu "cingen hesabı" da insanların tepkisine neden oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aylık ücret almadığından en azından bunu legalize edicek hakkı kendinde görüyo Anet diğer mmolardan farklı olarak.Düşünsene aylık ücret ödediğin bi oyunda cash shopla level cape ulaşıp contenti bitirmek seni aylık ücretinden kurtarır.Yani kurtarmazda aylık ücretini farminge diil end game contente vermeni sağlar ki buda iyice avantajlı bi durum sağlıyo ki buda end game contenti daha çabuk bitirip daha çabuk subs cancel demek.Yoksa blizzarddan zeki firmamı var para kazanma konusunda tabiki yaparlardı...

Edit:İnsanların keyfini kaçıran şu çingen hesabı diilde sürekli olmıcak olmıcak sadece incik boncuk olcak diyip bianda yüzlerine yapıştırmaları bunu.Herkesi tongaya düşürülmüş hissettirdi kanımca insanlarda bun tepkili.
Sosyal ağlarda paylaş

Birkaç gündür yoktum bugün itibariyle gördüm şu para mevzusunu, aslı astarı var mı ? Durum ne merak ettim cevaplayan olmazsa 15 sayfa okuyacağım galiba.

Wow release olduğu günden beri oynuyorum ve az önce konuşurken arkadaşlarla hesap yapıyorduk toplamda ne kadar harcadık diye. 1500 euro harcamışım toplamda wow için. Aylık ödemeler ek hesaplar raf isim değişimi race petler o şu bu toplam 1500 euro gitmiş. Hiç böyle şeyler almasanız bile 900 euronun üzerinde para harcadınız wowa ki buna expansion packler dahil değil.

Bence işin bir de bu kısmını düşünmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Xenocide said:

olüm, gw1'de silah 70 damage falan vururdu. onun %10'unu ekle bi de ona, çok mu farkediyor asdfa

Ortalama hpler kaç oluyordu? Çünkü şu yazdığın gayet büyük bir fark yani. Ultimada 50 yerine 54 vurmak için 3-4 aylık emeğimi verdiğimi bilirim.

ortalama hp 500 600 arası bişeydi. ulu bi fark yaratmıyordu o silahlar ama elbette 100 yerine 110 vurmanın faydaları olabiliyordu bazı durumlarda. tabi şöyle de bi durum vardı pvp'de, 2 tip karakter açabiliyoduk gw1'de, RP karakter ve PvP karakter diye. RP karakteri standart kendin kas kendin ye hesabı, bu itemları da onda kullanırdık ama PvP karakter direk max. leveldan başlardı ve karakteri yaratırken üzerindeki itemları direk belirleyebiliyodun, şu olsun bu olsun %10 damage boostta olsun vs. diye, ama sadece pvp yapabiliyordun o karakterle. gw2'de muhtemelen böyle bişey olmayacağı için şartlar daha değişik olacak.

sonuç olarak beni de tedirgin etmiyor değil şu durum ama %10 item drop chance müthiş bi fark değil öyle OHOO KINAYT OLDU OYUN, PATLAR BU GG'lik değil ama yine de anet'in bi ayıbıdır, muhtemelen de düzelticeklerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Para sorun değil ama prensip olarak char satmam, char almam, iteme real para vermem, itemi real paraya satmam. Eminim benimkisi gibi tutumu olanda bir çok kişi vardır. Yoksa oyunlara harcadığımız para öhöööö. Tepkilerin bazıları da bu yüzdendir fikrimce.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim videolardan gordüğüm kadarıyla , tabii hepsi 5vs5 videosu.Genelde hpler24-25k civarında, nerde 500-600 hpler yaff :)

Benim için tek can sıkan olay, ilerde bu item mall'a herhangi bi şekilde pvp yi etkilicek daha başka itemlar eklenicek mi ? Doğrudan olmasa bile, P2Win yapan bi adamla ben fakirim ağa diyen adamın arasında fark yaratıcak, itemların Item Mall da olması bu oyunu öldürür(benim için).

Not: Ben swtor'da o kadar çinli kardeşlerin gazabına ne Community chat te ne de herhangi bi yerde uğramadım.Umarım kendilerinin oturupta gold satması bu çinli chat box işgalini biraz olsun engeller.Gene de chat boxın site linkleri yahut reklam panosuna dönme olayı insanın canını sıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

değişeceğini zannetmiyorum ya, diablodada ben çok kolay gözün kapalı oynuyosun diyodum, bizimkiler infernoda zorlaşır diyodu, adamlar her patch zorlaştırdı oyunu, common sense e kulak verip, gw2guru vg reddit felan herkes şu an kolay olsun np modundalar, day1 preorder diyodum ama heralde diablo 3 bayana kadar, gw2ye pek bulaşmayacam heralde
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...