Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sefamız sona mı eriyor?

Mr_Hand

Öne çıkan mesajlar

Özetle;

said:
''Operasyonda ele geçirilen ürün sayısıyla ilgili belli bir oranda polis ve denetim komisyonu yetkililerine ikramiye verilecek.

said:
özellikle gençlerin bilinçsiz olarak bu eylemi yaptıklarını kaydetti.

said:
'Hemen hemen diğer dünya ülkelerindekine yakın bir sistem olacak. Birkaç sefer uyarı, idari para cezası, ardından çok ısrarcı olunuyorsa hapis cezası verilebilir

uluorta insan döveni, gaspçıyı karakoldan serbest bırakıyorlar. Gidip de internetten dosya indirdi diye birini hapse atarlarsa artık güler misin ağlar mısın.

düzenleme:

South parkın şu bölümü izletmek lazım aslında heheh

Sosyal ağlarda paylaş

o mantığı doğru bulmuyorum ben

bence müzik oyun film gibi media içeriklerini üzerlerinden para kazanmadığın sürece bedava kullanabilmelisin.

evinde müzik dinlemek için para verememelisin bence

ama gidip cafe açarsan bar açarsan veya internet cafede oyun oynatırsan para vermelisin diye düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Brigand said:

o mantığı doğru bulmuyorum ben

bence müzik oyun film gibi media içeriklerini üzerlerinden para kazanmadığın sürece bedava kullanabilmelisin.

evinde müzik dinlemek için para verememelisin bence

ama gidip cafe açarsan bar açarsan veya internet cafede oyun oynatırsan para vermelisin diye düşünüyorum

Katılıyorum , Microsoft'un uyguladığı politika gibi yani , ev kullanıcılarını pek sallamıyorlar korsan kullandılar diye , şirketler asıl hedefleri
Sosyal ağlarda paylaş

tabi abi microsoftun elinde hangimizin korsan hangimizin legal windows kullanıp kullanmadığı filam herşey var :)

isteseler yarın bütün illegal windowsları açılmaz duruma getirebilirler

ha o zaman ne olur? illegal windows kitlesinin çoğunluğu hooop linuxa

o kadar basit ki microsoft için illegali önlemek. ofisinden sql serverına kadar win server 2003 2008'ine kadar xpsine vistasına w7'sine kadar herşeyi önlerler.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

internet bağlantın yoksa bi haltı engelleyemezler.

AHAHAH

yapılacak en mükemmel yorumdu yani bunu düşünememiştim ben ve diğer bütün patiler de :)

internetsiz kaç bilgisayar kaldı? askeriyelerde bile wireless var artık yahu

korsan windows kullanabilmek için internet kullanmayacan mı?

internetsiz bilgisayar %1'in bile altındadır.

ps: hiç internete girmeyen, 1 kere bile girse çatır diye koyabilir ms
Sosyal ağlarda paylaş

kardeş öyle bir düşünce ile karşı çıktın ki bütün yazılanlara

internet olmadan heralde havadaki atomlar yoluyla bizim windowsumuzun kaçak olup olmadığını bulacak değil microsoft

ayrıca internet olmadı mı herşeyi kullanırsın kaspersky'ını da kaçak kullanırsın ofisini de diğer her türlü antivirusunu de ve kimse anlayamaz olayın microsoft ile ilgisi yok yani.

ama evet haklısın internet üzerinden anlıyolar kaçak olup olmadığını. :)
Sosyal ağlarda paylaş

Yaptiklari yalnış değil ama sırası değil, ılk olarak yapılması gereken belli başlı altyapı geliştirmesi olması gerekli. Tamam hepimiz indiriyoruz ama emeğiniz çalınıp başkaları bunu bedavadan kullanıyorsa sizde olsanız sizde aynı şeyi yaparsaniz "nekadar paranız olursa olsun" nitekim benim kendi yayinladiğim küçük ebooklarım piyasaya sürüldü tamam birşey demedim ama koymadıda değil bana.

Ilk olarak devletin internet altyapısını tamamen genişletmeli ve ürünlerin fiyatlarını GDP'ye göre düzenlemeli daha sonra denetim yapicaksa yapsın ama denetim en sondan önce gelen şeylerden birisidr. En son olarak'ta ceza uygulaması. Bu gibi kanunlar genelinde Microsoft gibi şirketlerin baskıcı politikasından oluşuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...