Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neden hep taştaaan matematiğin kalllbiğ

Dynun

Öne çıkan mesajlar

Ben önce tm seçtim.Anadolu lisesiydi ve 1 tane tm sınıfı vardı.Sözel sınıfı yoktu.Baktım sınıf okulun en belalı tipleri,çoğuda arkadaşım bu okul burada bitmez dedim,sayısala kaçtım.
İşte bu suratıma tükürülmesini hakettiğim bir seçimimdir.Şimdi olsa direk okulu değiştiririm.Ama gençlik geri gelmiyor azizim
Sosyal ağlarda paylaş

Asil hataniz temel matematigi gozunuzde cok buyutmeniz. Kafaniz basmiyorsa temeliniz yok demektir. Oturup ortaokul lise matematigi calisacaksiniz.

Bir her okudugunuzu anlayacaksiniz ve o andan itibaren bilerek yapacaksiniz diye birsey yok. Bazi olaylari anlamaniz belli bir bilgi birikimi gerektirir. Bir yerden sonra "haaaa" dersiniz ve ampul yanar. Ama o zamana dek ezberden yapmaniz gerekecektir.

Ha olay yuksek matematige gelir, hayvan gibi hesaplamalar ve yorumlamalar gerekir, o dakkada dogrudur. Sizin haddiniz degildir o is, mumkundur.

Ama su dakkada kendi kendinizi olumsuz sekilde telkin ettiginiz ve calismak gotunuze zor geldigi icin bu haldesiniz =)
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Asil hataniz temel matematigi gozunuzde cok buyutmeniz. Kafaniz basmiyorsa temeliniz yok demektir. Oturup ortaokul lise matematigi calisacaksiniz.

Bir her okudugunuzu anlayacaksiniz ve o andan itibaren bilerek yapacaksiniz diye birsey yok. Bazi olaylari anlamaniz belli bir bilgi birikimi gerektirir. Bir yerden sonra "haaaa" dersiniz ve ampul yanar. Ama o zamana dek ezberden yapmaniz gerekecektir.

Ha olay yuksek matematige gelir, hayvan gibi hesaplamalar ve yorumlamalar gerekir, o dakkada dogrudur. Sizin haddiniz degildir o is, mumkundur.

Ama su dakkada kendi kendinizi olumsuz sekilde telkin ettiginiz ve calismak gotunuze zor geldigi icin bu haldesiniz =)

homm yani sistemin hiç suçu yok. anadolu lisesinde okurken matematik, fizik kimya biyolojiyi ingilizce alıp, zaten bu dersleri bilmeyen hocaların bir de ingilizce bilmemesi üstüne eklenince derslerden 10 kat soğumamız sebep değil. sonra anadolu lisesi hayatımız boyunca (7 sene) bir tane düzgün hocanın sayısal derslere girmemesi sebep değil (1 tane gelmişti ertesi sene dersaneye geçti).

kk thnx bye...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi bende dersleri geçiyorum da, bu mat1'den Aa yı alıcam cepte. mAt2 harbi zor geliyor. Önüme gelen sorunun gidişatını göremiyorum.

Zaten yeteneğim olmadığuı için eşşek gibi 1 hafta önceden başladım çalışmaya.

malum yatay geçiş hedefleri :D

malum karikatürü koysun biri
Sosyal ağlarda paylaş

lisede sayısaldım. kafam basıyodu. gram çalışmıyodum. ilk össye girişimde full biyoloji yaptım. ama matematik o kadar rezildi ki, sayısal puanım 290 mı neydi... :D sora dedim bu ne biçim puan lan bu kez çalışacam. yine çalışmadım. 3-4 puan fazlasını aldım.

19. tercihim olan (başta kimya falan vardı) Z K Ü işletme (ingilizce) bölümünü "kazandım". mecburen gittim.

ingilizceyle alakası yoktu okulun. hazırlığı okuyup geçenler bi elin parmakları kadar değildi. kimse ingilizce bilmiyodu.

böyle b ortamda taa ilkokul 5ten mezun olup ingilizce hazırlık ortaokul ve lise görmüş biri olarak baya bunalıyodum "ingilizce" derslerinde. derse gelen hoca benimle aynı seviyedeydi. hatta belki listening falan daha gerideydi onda. sonra ne oldu?

F1 verdi devamsızlıktan. gitmiyodum hiç. konuştum olmadı. f1 kaldı ööle. sonra süper sistemi olduğu için okulun, bu dersin zincir olduğunu öğrendim. bodoslama uzamıştı okul.

zaten ne hoşuma giden bi şehirdi, ne etrafımda benim "kafadan" kimse vardı, ne de bölüm ve okuldan memnundum. bununla tam oldu.

dedim bu kadar zaman harcadım bu mal yere bari bitsin. 5. senede (hazırlığı direkt atlamama rağmen) daha yeni kurtuldum.

şimdi yarı fransız bi şirkette grafikerlik / IT sorumlusu olarak çalışıyorum. askere bile gitmedim daha. =)

mühendis ruhlu olsam da (lisedeki arkadaşların hemen hepsi mühendis oldu çıktı, ünide sınıftan kimseyi miklemiyodum, tüm arkadaşlar mühendisti, anca anlaşabiliyodum...) hayatım boyunca (ilkokul dışında) mühendisliğe yetişmeme neden olacak kadar ilgilenmedim matematikle. halen keşke mühendis olabilsem diyorum. (makine özellikle de)...

Sanırım bunun en büyük sebebi Technic Lego :D

bundan alınacak ders : hayatta ne pok olacağı belli olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...