Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pek kişiselliği kalmadı ama..

Chewy

Öne çıkan mesajlar

PATA said:

Belki dövücek nerden biliyosnuz ki hemen en kötü senaryoya geçmeyin.belki adamların 3 ünü birden tokat manyağı yapıp yollıyacak, kızı da koluna takıp çıkcak mekandan?

hakketen he millet resmen git dayak ye dedi adama gidip de dövme gibi bir seçeneği yok sanki. amma çaşıt heriflersiniz be kavga = dayak olmuş size göre
Sosyal ağlarda paylaş

"midye dolma" said:

PATA said:

Belki dövücek nerden biliyosnuz ki hemen en kötü senaryoya geçmeyin.belki adamların 3 ünü birden tokat manyağı yapıp yollıyacak, kızı da koluna takıp çıkcak mekandan?

hakketen he millet resmen git dayak ye dedi adama gidip de dövme gibi bir seçeneği yok sanki. amma çaşıt heriflersiniz be kavga = dayak olmuş size göre

be rational dude
Sosyal ağlarda paylaş

bi de umut sarıkaya dan şu durum var ki o da ayrı bi pislik:)

Bi yerden alıntı yaptım typo varsa kusura kalmayın.

"umut sarıkaya" said:

herkese kar$i tek ba$ina

"telefonun" dedim, "hi? ne?" dedi.

"telefonun" dedim", "telefonun caliyor. bakmayacak misin". "amaan bo$ver calsin" diyerek umursamadi. "ee ne yaptin bugun?" diye sordu "ne yapayim evde oturdum, sonra da geldim" diye cevap verdim. kisa bi sessizlik oldu. "sen ne yaptin ?" diye bu sefer ben sordum. "hani gecen gun bahsetmi$tim, o begendigim badi vardi ya onu almak icin kuzenle cevahir'e gittik. o badiden kalmami$. nasil uzuldum bi bilsen. sonra yemek yedik ust katinda. kuzenin sevgilisi bora geldi. arabasiyla bizi kanyon'a goturdu o, orda biraz oturduk. offf umut ne guzel badiydi yaa onunde ta$lar vardi, cok $ikti. bak yine aklima geldi cok uzuldum" diye o anlatadursun telefonu hala caliyordu. arada da iki tane mesaj gelmi$ti, sonra yine calmaya devam etti. ikinci bulu$mamiz oldugu icin belli bi hesap sorma a$amasina girememi$tik, tum modernligimi takinarak, 'celal' yazisinin yanip sondugunu gosterip "arkada$in belki onemli bi$ey soyleyecektir" dedim.

"amaaaaan bu da durmadan ariyor. offf yetti be" diyerek telefonu cantasina koydu. eski ciktigiymi$, bittigini anlamiyormu$. kafasindan silmi$ ama o pe$ini birakmiyor,
diretiyormu$. celal'in bu israrci tutumu ise onun celal'e, celal ile ya$anmi$liklarina kar$i duydugu saygiyi gunden gune bitiriyormu$. sevgi zaten bitmi$ ama halihazirda duran bir miktar saygi varmi$, ama celal bittigini anlamiyormu$, kabullenemiyormu$. ne diyecegimi bilemedim. "eee rahatsiz ediyorsa, istersen ben konu$ayim celal'le" diye oneride bulundum. "aman umut hic bula$ma. mafya gibi bi$ey bunlar, sulalesi cok geni$tir. bir hareketiyle kamyonlarla bi suru adam getirtir. senin kemiklerini kirdirir" dedi koluma kafasini dayayarak. "mafya da neymi$ ya? iki cagda$ erkek gibi konu$uruz. ogrenelim neymi$ derdi" diyerek sacini ok$adim. "umut mafya diyorum sana bu adam. oyle anla$acak biri degil, bo$ver" dedi ama telefonu almak icin cantasina uzandi. "ya bizim de arkamiz saglam korkma. gerci durumun o boyuta gelecegini tahmin bile etmek istemiyorum, cok analar aglar, cok canlar yanar zira" diye mirildandim. o anda size yemin ederim icimden saf ve katiksiz umut'un cikip yan masaya oturdugunu gordum. "y.rrgimi arkan saglam. memur sulalen neyle suc orgutlerine kar$i gelecek lan. topukla oglum topukla. bela geliyor" dedi bana alt benligim, telefonu elime aldigim anda. "abi yapacak bi$eyim yok. geri adim atamam" diye fisildadi ve "yes" tu$una bastim.

"kimsin lan sen" diye gurledi bana celal. "ben umut arkada$im, sen kimsin?" dedim. bi suru kufur etti bana "bak arkada$im adam gibi konu$acaksan konu$alim bozma agzini" diye uyardim. dinlemedi godo$ ve bunun gibi ithamlarda bulundu. "arkada$im bak kim bilmiyorum ama -ki biliyordum sevgili okurlar dimagima i$lemi$ti bu isim. celal'di o. celal!- rahatsiz etme bi daha" dedim kararlilikla. ama bi guc celal'in suratina kapatmayi engelliyordu, kar$imda oturup kendine bi cay soyleyip garsona "$ekerler kalsin abi, $ekersiz iciyorum" diyen altbenlik umut ise boyna kapat kapat hareketi yapiyordu. celal "ver lan adresini once seni sonra o kaltagi s.kicem. ver lan adresini" diye tehdit ediyordu. o an tepem atti. "ulan sen benim dukkanimdan mal alacak adammisin celal $erefsizi -ki ismini hic soylememi$ti, dravdan ismini sormam ayin ondordu gibi belli olmu$tu- gel ulan sariyer'e! erkeksen gel. cok celal s.kti bu sokaklar. sariyer merkez kafasina gore herkez!" diye haykirdim. altbenlik "abi naaptin?" hareketi yapti. "sen de s.ktir git lan" diyerek onu da kovdum.

telefonu kapadim. sinirlerim bozulmu$tu.

koluma daha siki yapi$ti. "umut ne yaptin sen ya, ya doverse seni" dedi. sinirden elim ayagima dolanmi$ti, cayi iceyim derken devirdim. ittim onu, "ya kalkip gidelim, skicem bu kafenin servisini de" dedim, ciktik. sahilde yuruduk, yol boyunca bi suru sigara ictim.
onu vapura bindirip eve geldim. ba$im cok fena beladaydi galiba. annem "kizlar adamin ba$ini belaya sokar" derdi. hakliymi$. "tek istegim biraz g.tunu ellemekti lan" diye goz ya$imi sildim. ne yapicam $imdi diye du$undum. ke$ki zamaninda mahalleliyle arayi iyi tutsaydim, parkta genclerle takilsaydim, az bucuk cevre edinirdim diye du$undum. yapacak bir $ey yoktu, mafyayla tek ba$ima mucadele edecektim. uzun sac, gucu alir diye berbere idman yapa yapa ko$arak gittim. berberle muhabbete girmeye cali$tim ki cevre olsun. girmedi. idmansal $ekilde eve geldim. yatagin altindan eski karaku$ak dergilerini cikardim. panik halinde okumaya cali$tim, okuyordum okuyordum ama kafama bir $ey girmiyordu. biraz resimlere bakarak kata cizdim. "karate ne ki abi, asil sokak dogu$une gitmek lazim" dedim, ortaokuldan arkada$im koray'i aradim. "oglum hoca cinliymi$ filan diyodun, nasil bulabilirim bu kursu, hala faal mi?" diye sorarken yuzume kapadi. sokaga attim kendimi, mahalleliye yazliga gittigimizi yaydim. keriz celal gelip de sorarsa, silivriye gitsin diye. telefonu kapadim. bir hafta evden cikmadim. dayaktan degil de bicaklanmaktan korkuyordum, yuzumde tikler olu$maya ba$lami$ti. sanirim korkudan .mi g.tu kaybediyordum. gozlerim kararmi$ bayilmi$im. iki gun nobetler icinde yattim. bir hafta sonra "umut niye aramiyorsun" diye aradi beni sevgilim. "ya sorma evi ta$idik artik zeytinburnu'nda oturuyoruz biz, ne acayip di mi? celal ariyor mu seni hala. sorarsa orada bekliyor seni dersin. g.tu yiyorsa gelsin" dedim. "yok aramiyor, bakma sinirlidir, ayidir ama iyi birisidir o. sevdiginden yapiyor o oyle" dedi. celal'in bu ayiligi bir sonra e$$ek oldu, o e$$ek bir hafta sonra haylaz oldu, o haylaz bir hafta sonra cilgin oldu. gunden gune celal ovuldu ve beni birakip celal'e gitti. ben de onun a$k defterinde bir ara geci$ formu, hatirlanilmak istenmeyen bir hata olarak kaldim. ama o terkedi$ suresince de mahallede $ahane cevre yaptim.
sariyer merkez kafasina gore herkez!
umut sarıkaya
Sosyal ağlarda paylaş

Yetişemedim gitmiş adam.
Bu bahçeli antalyadaki bahçeliyse gitsek olurdu.En azından sotelenirdik kafeye :).

Fikir geldi aklıma yazamadım.14 kişi gidecen halı sahaya yetişecez diye kramponlarlan.Ayakta onlar varken tek kişi olsan da fark etmez zaten.

Ne zamana döner acaba?

edit: gitmeden önce omuzları pazuları şişirmek lazım tabi.Psikolojik savaş bi yerde.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...