Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Football Manager 2010

nileppezdel

Öne çıkan mesajlar

hayatımda fm'ye çok küfrettim, ana avrat düz gittiğim çok oldu, ama hiçbir zaman bu seferki kadar küfretmemiştim.

Ligde liderdi takım 9 haftadır kazanamıyo, şimdi playofflar bile şansa kaldı, lig sonuncusundan 4 yedi. Batırdıkça batırıyo, 2 beraberlik 7 yenilgi son 9 maç.

Böyle saçma sapan iş olmaz tam zirvede giderken.

4 maçtır ilk 5dk içinde mutlaka gol yiyorum sonrası batıyo zaten maçın.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
senelerdir aynı şeyi istiyorum senelerdir yapmıyolar , oyun bozuk ben napıyım

ben diyorum senelerdir

-01/02deki "with ball / without ball" muhabbetini getirsinler , adamları sahaya dizerken orta saha için 4 tane noktaya bağımlı kalmayalım.

-training sistemini gerçek hayata uygun yapsınlar (dünyada hiçbir takım defans oyuncularını ayrı , hücümcuları ayrı çalıştırmaz belli kesimler harici)

- serbest vurul / korner varyasyonları yapılabilsin , bütün sezon futbolcular aynı şekilde korner atmak zorunda kalmasın.

bunlar yapılmadıkça fm bok gibi olucak :)
Sosyal ağlarda paylaş

misal Fener-Young boys maçında Degen'in sürekli fener defansını çalımlayarak, madara ederek geçmesini oyunda yaptıramıyoruz,

misal dün beşiktaş maçındaki beşiktaş'ın yediği rezalet goldeki oyunları en basit takımlara bile yaptırtamıyoruz.

Ben bazen adamların risk faktörünü göze alarak tek başlarına çalıma girmesini ve köşeye bırakmalarını istiyorum. Ne bilim oyundaki Messi'nin de orta sahadan 7 kişi çalımlamasını ve gol atmasını, olmadı asist yapmasını istiyorum.

Lakin burada 2 kişiyi geçsin önünde bomboş alan varsa bile gidemiyorsa direk geriye pas veriyor ya da bekliyor oyuncu,

oyunda yeterince özgürlük yok, yani bu da iyi bir oyun yapmıyor. Eskiden sadece yazılar ile maçı takip ediyorduk hoştu, hayal ediyorduk falan. Şimdi direk takip ediyoruz ki insan böyle şeyler bekliyor :)

tamam benim oyunumda paslaşmaya ve bireysel hareketlere dayalı değil ama insan arada görmek istiyor hehe
Sosyal ağlarda paylaş

Bende sol bekim Fabio 3 kişi çalımladı sıfıra indi sonra 3 kişi çalımlayıp oradan dışarı ceza yayına çıktı oradan vurup attı mesela. Oluyor öyle şeyler, görkemli anlar falan. Rakibimin malca hata yaptığı da çok oldu. Ha ben çok ballıyım bana denk geliyo belki, ama oluyo sonuçta :D
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

o salaklığı gerçek hayatta da sık sık yapıyorlar ama, o bakımdan gerçekçi.

Oyun motoru gerçekçi ama yetersiz. Yani olabilecek pozisyonların %40'ını falan içeriyor haliyle eksik kalıyor.

her sferinde atması değil işte benim derdim ; öle bi opsiyon sunabilmemize imkan vermemesi. 5-6 tane korner/duran top organizasyonu yapılabilmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...