Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paticik Robocode Turnuvasi

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

bu işe yararmı sizde şimdilik ben dururken yürüyen birine vurmaya kasıorum
başta turret adamın bulunduğu yere çevriliyor.
turnGunRight(getHeading() - getGunHeading() + e.getBearing());

geometrim çok da iyi değil , adama olan uzaklığımı mermi hızına böldüm yaklaşık bir merminin adama varma süreis olan btime ı buldum.
double btime = e.getDistance()/(20 - 3 * firepower);
sonrası biraz saçma olabilir:
adamın normal açıya göre (kuzey güney) olan açısını buldum. sin/cos karar vermedim tan() ile bi katsayı çıakr herhalde dedim bunu adamın hızı ve mermiin varma süresiyle çarptım o kadar daha döndürdüm turretı.
turnGunRight(Math.tan(e.getBearing()-getHeading())*e.getVelocity()*btime;

vee bi kere bile tutturamadı hedefi :D
yok geometri kitabı bulucam ben böyle olmuyor
Sosyal ağlarda paylaş

aslında bu mantıkda ama birazdaha programlamayı on planda tutan, ornegin optimzation (nano,mini oalyı), complexity gibi olaylar uzerınde duran bir rulesete sahip birseyler hazırlamak lazım. ozaman dahada guzel olabilir :D

hatta, rumble gibi serverlar da yazılır.. online izlenebilir. lua ile programlanabilir fln..
Sosyal ağlarda paylaş

abi simdi deliricem, robocode'da development options'dan workspace'imdeki projemin bin klasorunu ekleyince nullpointer exception salliyo kodumun robocode'u ve sadece benim robotlari degil hicbi robotu goremiyorum new battle'da, deli etti kiricam simdi bilgisayari.
dev options'dan o bini silince tekrar normale donuyo =/
Sosyal ağlarda paylaş

2 tane console actim, degisiklikleri test etmek kistedigimde robocode a kopyaliyorum artik .java ve .class'i.
bakalim yeni girisebildim, carsamba gunu de burada bi yarisma olcak, ama baya sey var yapilmasi gereken mesela dusman robot yaratip bilgi tutmak falan gerekiyor adam gibi bi robot icin, zaman da yok bohuhuh
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

abi simdi deliricem, robocode'da development options'dan workspace'imdeki projemin bin klasorunu ekleyince nullpointer exception salliyo kodumun robocode'u ve sadece benim robotlari degil hicbi robotu goremiyorum new battle'da, deli etti kiricam simdi bilgisayari.

Ubuntu 9.04 kullanırken benim de başıma geldi. Linux ya da Mac'de olan bir bug. Yapan sadece Windows için test etmiş nasıl olduysa hehe. Trunk versiyonunda düzeltmişler ama yeni versiyon release edilene kadar beklemek istemiyorsan çözümünü Robocode forumlarında anlatmıştım: http://sourceforge.net/forum/forum.php?thread_id=3331357&forum_id=116459
Sosyal ağlarda paylaş

Mirage said:

Penthesilea said:

Ubuntu 9.04 kullanırken benim de başıma geldi. Linux ya da Mac'de olan bir bug. Yapan sadece Windows için test etmiş nasıl olduysa hehe. Trunk versiyonunda düzeltmişler ama yeni versiyon release edilene kadar beklemek istemiyorsan çözümünü Robocode forumlarında anlatmıştım: http://sourceforge.net/forum/forum.php?thread_id=3331357&forum_id=116459
abi cevap vermeyi unutmusum, cok tesekkurler.

Microsoft stajerleri arasinda turnuva oldu dun, birinci oldum 100 dolar hediye ceki kazandim Company Store'dan, iyi ki beklemisim xbox oyunu falan almak icin :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...