Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dragon Age

Gryphonheart

Öne çıkan mesajlar

yaptigim olay su oldu DLC hatasi icin. once oyunun normal config menusunden clear download cache dedim ama bi halta yaramadi gibi.

sonra regional ayarlari tamamen (klavye dahil) eng-US yaptim. restart attim. ilk basta gene hata verdi. sonra bi daha kapatip actim oyunu kendiliginden oldu bu sefer.

yanliz resmen rezaletin son perdesi yani. ne patch ne de benzeri bir ilgi var adamlardan. bi tek burda degil ingiltere dahil diger ulkelerde oynayanlarda da ayni sorun varmis anladigim kadariyla.

guncelleme: sam iyi bulmussun koptum burda aksam aksam. oyunun bi yerinde elementlerle ilgili birsey gelirse cevap tahta degil hava olacak :P
Sosyal ağlarda paylaş

zass said:

ben elff mage le oynuyorum graywarden oldum, greywardın olmayabiliyormusunuz yoksa illa sonunda oluyormusunuz ??

Malesef Grey Warden olmamak gibi bir opsiyon yok. Hatta oyunun kutusunda "Sen bir Grey Warden'sın" yazıyor.

DLC'lerin region sorunu hala düzeltilmedi.

Süper oyun, berbat release ve pazarlama yöntemleri(!).
Sosyal ağlarda paylaş

guden said:

redcliff veya denerim yapmadıysan önce oralara git, son boss u zor biraz oranın.

yaptım redcliffi kurtardım, Arnı kurtardım urn of ashes ı bularak. Elfleri mageleri kendi tarafıma çektim. Denerimdeki bandit questlerini yok işte rebeldir refugeedir onları da yaptım ama level 13 huehue . Bi gariplik var bu işte xP millet 17-18 oluo ordayken
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim içim karario aynı yerlere dönünce bazı questleri kaçıorum böle mesela şuj werewolf tapınağında su koy önünde eğil bilmemen ritual tamamlama questi hiç dikkat etmedim bıraktım geldim elfleri de kattım kendime sonra okudum detayını questin. öle olunca dönesim gelmio hue. bi Denerimde bi adamın bilmemnesini mi ne çalmışlar foreignerlar gibinsdne bi quest var onu nasıl yapioruz, elven alienage a nasıl girilio bi de.
Sosyal ağlarda paylaş

bole 3243214342324 satir kufur yazardimda yazmiyorum

female heavy armor rezalet herzamanki gibi, direk male versiyona kafayi copy pasta yapmislar anatomi kasmadan

hadi kac senedir alistik buna, firmalar bole rezil cikartiyor fanlar fixliyor kural olarak peki

yahu toolset i cektim, toolset dedigi herfilerin 5-6 bagimsiz programdan devsirdigi oyunu yaptiklari yazilimi vermisler direk YUH

NWN de bu kadar guzel toolset veren bir firmaya yakistimi simdi?

iki uc armor fixliycem diye gidip yazilim dersimi almam gerek? ne yaptin lan sen bioware

vur dedik adamlar oldurmeyi gectim cesedi parcalamislar

iyi yani ugrasan cikarsa bunla yeni oyun yapar o derece guclu ve kapsamli

kotu yani bunu kullanabilen adam sayisini gectim o sevieyde olan adam zaten kendi oyununu yapar

sabah 9 dan beri ugrasiyorum daha calsitirmayi bile basaramadim, uyumsuzluklar silsilesi devam edip gidiyor (XP kullaniyorsani sp3 degilse kurmayin bile, SQL bugli makinayi endless reboot loop a sokuyor, vistada hala ugrasiyorum database i nihayet gordu ama bu defada oyun yuklu degil diye bidbidi ediyor katil olucam)

iki zirh yaraticam diye 12 saat oldurdum ve daha programi acmayi bile beceremedim

user friendly toolset konusunda gidin bethesdadan ders alin diycem o adamlarda NWN toolset de sizden ders alip morrowind toolset i adam gibi yapti zaten
Sosyal ağlarda paylaş

oha viktor bence vazgeç o sevdadan harbiden uğraşılmaz ben NWN de eğleniodum toolsetle baya basit ve eğlenceliydi de dediin gibi bu böleyse harbi böle bi kaç proje bazlı oyunlar çıkar.

Fakat NWN de multiplayer oynayabiliodun biz arkadaşlarla oynamıştık DM moduna giriodun dierleri playerdı vs. Fakat Bu Dragon Age'de multiplayer oynayabilecek myiiz? yoksa birileri senaryo yapıcak da sadece yayınlayıp insanlar single player mı oynıcak
Sosyal ağlarda paylaş

Mrb oyuna yeni başladım şimdi soracaklarım

-Şehir dışı pvm in aktif oldugu yerlerde nasıl restleniyoruz (keza varsa da kısayol tuşlarında rest tuşunu goremedim)

-Cracked head broken bone gibi statusları nasıl giderebilirim? Ya da bandajlama ile geçiyor mu (ilk bölümde cok pahalı geldi lesser heal pot aldım sadece yanıma)

-Herbalism işe yarar mı

-Bir de party üyelerinin saldırı düzenlerini (atack formation) nasıl 2 okcu 2 sw karakter yapıp okcuları arkadan yaratıklara fortlattırabilirim keza nereye gitsem hepsi kuyruk gibi.

Valla evet uzun yazdım üşenmeden yanıtlayabilecek yiğido varsa simdiden teşekkürler ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Letsgetthesunshine said:

Mrb oyuna yeni başladım şimdi soracaklarım

-Şehir dışı pvm in aktif oldugu yerlerde nasıl restleniyoruz (keza varsa da kısayol tuşlarında rest tuşunu goremedim)

-Cracked head broken bone gibi statusları nasıl giderebilirim? Ya da bandajlama ile geçiyor mu (ilk bölümde cok pahalı geldi lesser heal pot aldım sadece yanıma)

-Herbalism işe yarar mı

-Bir de party üyelerinin saldırı düzenlerini (atack formation) nasıl 2 okcu 2 sw karakter yapıp okcuları arkadan yaratıklara fortlattırabilirim keza nereye gitsem hepsi kuyruk gibi.

Valla evet uzun yazdım üşenmeden yanıtlayabilecek yiğido varsa simdiden teşekkürler ^^

1) REst tuşu yok, sen combattan çıkınca hızlı regenerate oluolar zaten. Silahlarını tekrar yerlerine koyunca hızlı hızlı manaları hpleri staminaları doluo. Rest etmene gerek kalmio

2)O tarz injuryleri karakterin hemen hotbarının üstünde görüosun. Bufflar ve debufflar orda küçük icon olarak gözüküo. Onları injury kitlerlel yok edebiliosun

3) herbalism işe yario etraftan otları toplayıp sonra healt mana potion vs yapiosun güzeldir

4)Eğer seni kafalarına göre takip etsin istemiosan, H ye bas hold da tutuosun her hareketini kendin yaptırman gerkeio. O zaman istediin formasyona sokarsın
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi tactics kısmından okçularının hangi hamleleri yapacaklarını seçtikten sonra ranged seç behaviour olarak o biraz iş görür. Onun dışında solda karakter kellelerinin altında iki tane işaret var. Sağdaki senden komut bekleme ya da takip etme modunu değiştiriyo. Komut moduna getirirsen istediğin adamı istediğin yere yerleştirirsin ama tabi çok uğraşman gerekir.

Oyunda rest yok, health/mana/stamina regeneration savaş dışında çok hızlı zaten gerek de yok. O sakatlıkları da injury kitlerle gideriyosun. Lesser'lar tek seferde 1 normal injury kitler de tek seferde 3 injuryden kurtarır seni
Sosyal ağlarda paylaş

Ana haritada sağ üstte kamp ikonu var, ona tıklayarak rest olabilirsin.

Bahsettiğin debuffları kaldırmanın yolu injury kit kullanmak veya rest olmak.

Herbalism ana karakterin için olmasa da bir karakterinde mutlaka bulunması gereken bir özellik.

Doğru silahların seçili olduğuna eminsen tactics ekranından melee olmamalarını sağlaman lazım.

:)
Sosyal ağlarda paylaş

haritada sağ üstte camp seçeneği var, rest yerine bu seçenek var oyunda. zaten her savaştan sora hp doluyor çünkü. diğer kırık kemik, kırık kafa gibi hasar için kampa gitmen yeterli orda iyileşiyor kendi. camp her yerde yapılmıyor bide. illa dünya haritasında olcan sanırım.

her vendor potionların belli bi malzemesini sonsuz sayıda satıyor,bu yüzden herb. ile paran yettiği kadar potion yapabilirsin yani, ben 150 civarı heal pot. ile dolaşıyorum :p ama tabi illa sende olması gerekmiyor yanındaki npclerden biride yapabilir ama zaten öle çok skill yok alcak.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...