Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boya Koruması

Auberon

Öne çıkan mesajlar

Geçen ay ÖTV indirimden yararlanıp 1.6 a3 sportsback aldım. Araba siyah olmasından dolayı gayet güzel ve parlak görünüyor konuştuğum bazı kişiler bu görünümü korumak için boya koruması yaptırmamı ve uzun yola çıkmayı düşünüyorsam ön kaputa film tarzı birşey yaptırmam gerektiğini söylediler. Bunların ne işe yaradığı konusunda pek bilgim yok yardımcı olabilir misiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Film acayip yararlı birşey. arabanın yan alt taraflarına falan da koyuyorlar çizilme ve benzeri tarzı şeylerden süper koruyor ve muayenede falan da sorun olmuyor. Böyle şeyler ilk bakışta hafif tuzlu gibi geliyor ama uzun vadede çok faydalı.

düzenleme: film ancak çok yakından belli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Boya ve UV koruma mutlaka yaptır. Hele ki siyahta o dairesel çizikler deli gibi belli oluyor.

Kaput koruma enteresan birşey. Arkadaş yaptırdı uzun yola gidecek diye, feribotta yandan çıkan yaşlı teyze arka kapıyı bizimkinin aracına koydu ve haliyle çamurluk kavisi yan koruma bandını aştığından içine akmış boyanın acısı :D

Ben şu noktalara yaptıracaktım pederin aracında, Allah'a emanet giderim be dedi sinirlenip :P
-kaput
-ön ve arka tamponlar (komple)
-ön farlar ve sisler
-kapı kolu yuvaları
-yanlarda etek altı
-yan aynalar
-ön camın üst noktası (öyle deme, bendeki accayip durumda : )

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim anlattıklarınıza göre filmleri sonradan çıkarmak istediğimizde orjinal boyaya zarar verme olayı yoksa çok yararlı gözüküyor film ve boya koruma fiyatları ne kadardır malum tüm parayı arabaya verdim bu ara tuzlu şeyleri yaptıramıyorum (sadece ön kaput filmi için 250 ytl civarı bişey demişti birileri tüm araba 1000 tl yi bulur mu?)

Not: şuanda tatildeyim PC'yi internet e cep telefonu üzerinden bağlıyorum bana yardımcı olmak için verdiğiniz yanıtları hemen okuyamıyorum kusura bakmayın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...