Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gunluk

CusTodeM

Öne çıkan mesajlar

vaniLLe said:

günlük ooom.
bisiklet cantalarimi takip, bisletle tur atmaya bayiliyorum.
yok böyle bi zevk.

hele bazen o kadar kendimden geciyorum ki kendimi adeta city of angelsdaki bir meg ryan gibi hissedebiliyorum.
kismen.
bi kuplecik daha cosarsam meg ryan'in kamyona girdigi gibi, ben de cöp bidonuna falan girecegim yakinda o gazla.

her neyseee eylüle dogru istanbula gelme planlarim gerceklesirse bi de rizeye gitmeyi planliyorum. zira damarlarimda dolasan laz kani canlandi cok pis.
bütün gün evde divaneeee asuuuk gibi daaa dolaniiiruuuum yollaaarda diye sarki söylemekten alamiyorum kendimi fsd.

neyse türk marketindeki 30-40larindaki herif bana abla demese daha iyi hissedecektim.
ulan benim gibi minyon insana öle denir mi?
nerdeyse aysen guruda tribine girip ABLAAA DEMEYIN BANAA!! HIIYAA dicektim. neyse gurbetci style iste =P

simdi peymirli börek yapacagim, aksama misafir varmis!

büyüksün abulaa
Sosyal ağlarda paylaş

balıkla adam dövmek

said:
Bir savunma silahı olarak "balık" kullanımını irdelemek istiyorum bugün.. Şimdi düşündüğümüz zaman, kavga esnasında kullanılacak başka araç kalmadı mı, nereden çıktı bu balık diyeceksiniz.. Aslında bu fikir bir anda gözümün önüne eski çizgi filmlerin gelmesi ile başladı.. Asterix izleyenler bilirler, Galya köyünde durduk yere elamanlar arasında bir kavga patlak verirdi.. Ve o kavga sırasında havada sürekli balıklar uçuşurdu.. Bu noktadan yola çıkarak balığın gerçekten kavgada kullanılıp kullanılmayacağını düşünmeye başladım.. İncelediğimiz zaman balık kullanımının bazı dezavantajları var tabi.. Misal birine balıkla vurmaya kalktığımız zaman, balık kaygan bir yüzeye sahip olduğu için elimizden fırlayıp saçma sapan bir yere gidebilir.. Ayrıca pek ergonomik değil, ele tam oturmuyor.. İlk vuruşu gerçekleştirdikten sonra da kontrolümüzden çıkıp yere düşme ihtimali büyük.. Peki avantajları nelerdir.. Gürbüz bir balık adamı yerinden oynatır.. Şöyle ki, en tosunundan bir palamutu hızla sallayıp, hasmınızın suratına çöt diye oturttuğunuz vakit karşınızdaki kişinin dünyası şaşar.. Hatta çeneye falan oturtursanız nakavt bile edersiniz, o derece.. Demek ki neymiş, eğer elimizde kavga esnasında bir balık varsa tek vuruşta rakibimizi yere indirmeye konsantre olmalıymışız.. Vay be, gördün mü bak, herşeyin bir şeyi var..
Sosyal ağlarda paylaş

betik ne lan betik ne!

çetik var, patik var da betik ne ulan!

ejonik betiği falan gibi bişi diyor zaten. ne dediğinin ne ilk kelimesini anlıyorum ne ikincisini..

betik ne olm..

Jonathan Rhys Meyers ve George Bernard Shaw adını verdiğim yımrıklarımlan tanıştıracağım betik kelimesini.. betik ne olm..

"betik, -ği" said:

a. kablosuz klavye ile kafası yarılan insanın kafasından akan kanın oluştuğu kan gölüne verilen ad.
"Kafası yarılmış halde yere yüzüstü düşmüş ve kendi betiğinin içinde can vermişti" Ş. Süreyya

böle saçma türkçeleştirme yapmayın muharrem.. olm kime diyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...