Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PC Oyunları öldü mü?

Bone

Öne çıkan mesajlar

Aslında pc oyunları ölmedi genel olarak piyasa çıkan oyunlara bakılırsa bence oyunlar ölmüş vaziyette.
Hiç bir yenilik değişiklik yok rezalet ya.Bir kaç oyun dışında özgünlük yok.Bu ay oyungezer aldım yani yıllar sonra bi oyun dergisi aldım.İnanılır gibi değil Saboteur diye bi oyun var.Utanmadan yazmışlar assasin creed gibi ama 1940larda geçeni.Bi sürü poh pohlamışlar yok şöyleydi böyleydi e tamamda bi yenilik varmı yok.Hep aynı şeyleri dönüp dönüp oynuyoruz.Artık oyunlarda senaryo ya önem verilmesi gerekiyor bence.Birde grafiklar artık okadar abartı olduki.Eskiden yüksek grafikli bişeye bakınca aaa ne kadar gerçekçi diyip şaşırırdık.Şimdiki grafikler çok abartı parlak yerler patlama efektleri aşırı bir parlaklık var yahu çevir başını bi etrafına bak dünya mat renkli.Ama oyunlarda herşey güneş kadar parlıyor.Eskiden bir oyunun başında saatlerce kalabilirken.Şimdi çok sevdiğim bir oyun bile olsa en fazla 2 saat dayanıp baş ağrıları içinde kalkıyorum.Aldığım zevk fln kalmıyor.Göz bukadar yorulurmu.Bide parçalar haliyle çok ısınıyor.Soğutmak ayrı bi mesele benim gibi bi odadaysanız.Hamamda gibi terliyorsunuz oda ayrı mesele.Oh be döktüm içimi bıktım şu bi özelliği olmayan oyunların dünyayı yaratmış gibi gösterilmesinden.
Sosyal ağlarda paylaş

batuhan said:

Aslında pc oyunları ölmedi genel olarak piyasa çıkan oyunlara bakılırsa bence oyunlar ölmüş vaziyette.
Hiç bir yenilik değişiklik yok rezalet ya.Bir kaç oyun dışında özgünlük yok.Bu ay oyungezer aldım yani yıllar sonra bi oyun dergisi aldım.İnanılır gibi değil Saboteur diye bi oyun var.Utanmadan yazmışlar assasin creed gibi ama 1940larda geçeni.Bi sürü poh pohlamışlar yok şöyleydi böyleydi e tamamda bi yenilik varmı yok.Hep aynı şeyleri dönüp dönüp oynuyoruz.Artık oyunlarda senaryo ya önem verilmesi gerekiyor bence.Birde grafiklar artık okadar abartı olduki.Eskiden yüksek grafikli bişeye bakınca aaa ne kadar gerçekçi diyip şaşırırdık.Şimdiki grafikler çok abartı parlak yerler patlama efektleri aşırı bir parlaklık var yahu çevir başını bi etrafına bak dünya mat renkli.Ama oyunlarda herşey güneş kadar parlıyor.Eskiden bir oyunun başında saatlerce kalabilirken.Şimdi çok sevdiğim bir oyun bile olsa en fazla 2 saat dayanıp baş ağrıları içinde kalkıyorum.Aldığım zevk fln kalmıyor.Göz bukadar yorulurmu.Bide parçalar haliyle çok ısınıyor.Soğutmak ayrı bi mesele benim gibi bi odadaysanız.Hamamda gibi terliyorsunuz oda ayrı mesele.Oh be döktüm içimi bıktım şu bi özelliği olmayan oyunların dünyayı yaratmış gibi gösterilmesinden.

öpüzledim.
Sosyal ağlarda paylaş

Namessar said:

ben dubaiden aldim ps3 u. 20 tane de oyun aldim son 2 senede. aleti actigim kereleri saysam pc nin 10 da biri bile etmiyor. (pes seanslarini disinda tutarsam)

wii yi turkiye den aldim, ithalatci tanidik diye, para kazansinlar diye. 15 e yakin orjinal oyun var. arkadaslarla cevirdigimiz raving rabbids seanslari disinda super mario brawl oynamaya falan iki elin parmagi kadar kere acmisimdir gene.

xbox 360 aldim bir tane, 3 ay sonra sattim. neredeyse oynamak istedigim tum oyunlari pc dede vardi. halo manyagi amerikan gencligi gibi de olamadim. hemen sattim kurtuldum o yuzden. satmadan once tek elin parmagi kere basmamisimdir power tusuna.

konsol oyunlari bana hitap etmiyor. kisisel bir tercih biraz da. sikici ve bagnal geliyorlar. ya fazla aksiyon, ya igrenc kontroller, bir kac hit oyun disinda arcade havasi. hala en baba fps sinde bile anahtar bulup kapi acmaya calisinca insan biraz cani sikiliyor. oyun turune gore kontrollor iskencesi de cabasi.

mesele artik hybrid platform oyun cikaracagiz diye pc oyunlarinin da konsol tarzinda olmasi.

orda parmagi atip kusasim geliyor iste. konsol ayri pc ayri kalsaydi keske.
Sosyal ağlarda paylaş

Total War diyorum sadece. Bu seri sürdüğü sürece bile pc oyunculuğu bitmez.

Ayrıca pc oyunculuğu değilde konsol bitecek bence. 90 lardaki Amerikan filmlerinde millet kafaya birşey geçirip vücut hareketleriyle oyun oynardı hani. İşte onların gelişmişlerinden çıkar bundan sonra. Ya da ne bileyim hologram tarzında olur oyunlar. Çünkü artık insan kendisini oyunun içinde bulmak istiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

"Max Damage" said:

Ayrıca pc oyunculuğu değilde konsol bitecek bence. 90 lardaki Amerikan filmlerinde millet kafaya birşey geçirip vücut hareketleriyle oyun oynardı hani. İşte onların gelişmişlerinden çıkar bundan sonra. Ya da ne bileyim hologram tarzında olur oyunlar. Çünkü artık insan kendisini oyunun içinde bulmak istiyor.

işte onlarda next-gen konsollar onlar için eşşek gibi mekan lazım daracık evde olmaz :)
Sosyal ağlarda paylaş

lord_gorthaur said:

"Max Damage" said:

işte onlarda next-gen konsollar onlar için eşşek gibi mekan lazım daracık evde olmaz :)

bir de sağlam perde lasim. valla kameraya çekip çekip rezil ederler sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

"Max Damage" said:

Total War diyorum sadece. Bu seri sürdüğü sürece bile pc oyunculuğu bitmez.

dsfaasdfadsf

denendi hep onlar, nintendo gercek anlamda ilk 3D oyun oynatan konsolu yapti ama satin alanlar nobet gecirdiginden rafa kaldirildi

sanal gerceklik motrixdeki gibi beyne cubuk takmadan asiri yalan, her sene kasak yaparlar bole yok oyundaki kokulara duyarli aparat, fizik karti vs vs vs

ama yaparsa anca konsol yapar bunu cunki PC nin en buyuk sorunu hangi kullanicinin hangi parcayi kullandigini bilememen

klavye + mouse dan oteye gidermiyorsun, herif gidiyor oyunu nvidia dan aldigi prototip kart ustunde kodluyor sonra eve getiriyorsun daha gecen sene aldigin nvidia kart da kasiyor ahim sahim grafik olmamasina ragmen

oyun yapimcilari hakli olarak sayiya oynarlar, dunyada 3000 kisinin satin aldigi mucize bir aksesuar icin kimse oyun yapmaz, bilgisayarla konsolla default geldiginden emin oldugu parcalari goz onune alir

harbici mucize olsa ve calisan sanal gerceklik kaski yapsalar her bilgisayarla bir tane vermedikleri surece ona kimse oyun filan yapmaz, sony bugun ps3 icin 2000$ lik bole bir aparat cikarsa anca kendisi oyun yapar hicbir firma bole bir riski goze almaz o aleti oyunla satmadiklari surece

ama atiyorum bu mucize aparati her ps4 le beraber kullaniciya verirse o is tutar
Sosyal ağlarda paylaş

pronoit said:

o zaman ps4 ün kendisi 3k dolar oyunları da 300-400 dolar olur kimse almaz gene elinde patlar. aşdjkas

mecbur alirlar ama ps4 cikmadan kisa sure once microsoft kendi sorunlu aletini uc otuz paraya piyasaya surup sonye kabus yasatir gene sdafads

resmen donananim olarak curuk gelsitirilmemis next gen 0.75 bir aleti sirf pazar payi arttiralim sony yi zorliyalim ps3 basarisiz olsun diye rushladilarya hepimiz microsoft konsol kullanana kadar her pisligi yapar bunlar

tum konsol piyasasini komple ele gecirip haydin cikarmiyoz artik yuruyun isletim sistemi ile guncellenen direct X ede diyebilirler hatta xboxlara isletim sistemi basip 400 dolara her yil upgrade cakmamizi da ister bunlar

sevmiyorum microsoftu

http://alexharden.org/blog/images/ballmer.jpg
ballmer i seviyorum ama
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...