Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara içenler GG

ohyeah

Öne çıkan mesajlar

-007- said:

burtonesk said:

yok bana göre böyle, yok ben öyle demedim böyle dedim dememek lazım, mal dediysen arkasında dur bu ne böyle dansöz gibi.

Mal dedim ve hala diyorum. Sorun kime dediğimi birilerinin anlamaması.

bak arkadaşım
şu yazını tekrar alıntılıyorum
tekrar tekrar bold şekilde üstünede basıyorum

said:

Eğer konu sigara içmekse bağımlılığa bilmeden başlayan adam cahildir. Bilerek keyfen/görüntü kaygısıyla/tribal amaçlı başlayan adam maldır.

burda
bilerek keyfen içmek nedir bana bi açıkla.
sigara tamam yazmışsın görüntü şekil tribal felan demişsin
başka ne için içilir keyif için içilmezse ?
ben keyif için içiyorum ve dünyada milyonlarca insan keyif için içiyo
sen kalkıpta onlara mal diyosun hala burda kendini savunuyosun
ya şurda 10 kişi sana karşı laf söylüyosa bi otur adam gibi mantıklı bi şekilde oku yazılanları ya
bu kadar cahil olma
yani dediğim dedik çaldığım düdük deme ya insanlar demekki bi hatan varki sana laf söylüyolar ama sen kabullenemiyosun ya bu kadarmı olur aaa kikikiki
Sosyal ağlarda paylaş

araya giriyorum kusura bakmayın ama.. yandaki pastaneden sıcacık zeytinli poaça aldım. çay demledim. yumşak beyaz peynir domates salatalık la ebraber kayvaltı edicem şimdi.

bence sizler de bi bırakın tartışmayı 2 dk :) kahvaltı hazırlayın kendinize, yiyince sinir sitres gidio ondan yani ^^
Sosyal ağlarda paylaş

-007- said:
Baggio said:

Sadece işine gelen, dansözlüğe açık mesajlara cevap yazmaca da başlamış maşallah, iyice birilerine benzemeye başlamışsın siyaset topiclerinde tartışa tartışa, isim vermiyim şimdi. Algıda seçicilikten kastın buydu heralde :p

cevap vermediğim 1 mesaj göster.

(şu an 1 tane var bi sonraki mesajım da ona olacak)

Arada 5 mesaj atlayıp da en sondakine cevap yazarsan, bu okuduğun halde öncekilere cevap vermediğini gösterir. Ben laf ettikten sonra bir şeyler uydursan ne yazar uydurmasan ne yazar, geçti Bor'un pazarı.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

Tamam bişey demiyosan diyen adama da müdahale etmeyeceksin senin de bigün mal diyeceğin durumlar olabilir, ilerde sen de bi takım şeyleri malca bulursan aynı şekilde kimse sana gelip arıza mısın dememeli. İnsanlar katılmadıkları düşüncelere saygı duyması gerektiğini öğrenmeli!

ne demek müdahale etmem kardeşim
hakareti ediyim bende kimse karışmasın bana o zaman ne güzel ?
benim malca bulduğum hayatta bişi yok sen canını sıkma
sonuçta herkes kendine yaşar kendi hayatı ne yaparsa yapsın.

Senin malca bulduğun bişey yoksa karşı tarafın olamaz mı? Bunu dile getiremez mi? Bana göre bu açık bi hakaret değil.

kermit said:

ya cidden kendinle çelişiyosun sen
yani bişi diyosun ben öyle demedim ben şöyle demedim
devreleri bi kontrol ettir.
arkadaşım büyük harflerle yazıyorum belki gözlerinde problem vardır. algılamada problem olduğunu baya bi kişi anladı çünki.
GÖRÜNTÜ DİYE İÇMEK NEDİR SİGARAYI
KARİZMA, KIZ TAVLAMAK VS DEĞİLMİDİR
DAHA NASI AÇIKLAMASI OLUR

Arkadaşım benim ne dediğim ortada, isteyen kuyruk acısı olan istediği gibi alınıp kişisel triplere girebilir. Bana göre kız tavlamak şekilcilik amaçlı keyfen yani ottan boktan sebeplerle sigaraya bilinçsizce başlamak mallıktır. Bu benim düşüncem bu kadar uzatman cidden komik anlamayacak bişey de yok açık ve net.
Sosyal ağlarda paylaş

burtonesk said:

-007- said:

Benim saygı duymadığım bi düşünce yok bu başlıkta.

Saygı duyuyorum fakat katılmıyorum, karşı tarafın bi düşünceye sahip olmasına ve buna göre yaşamasına saygı duyarsın ama kişisel olarak buna senin bakış açın eylemin malca olduğu yönündedir. Herkesin kişisel seçimleri istediği yönde olabilir ve bunu seçmiş olmasına saygı duyarsın ama o seçimleri ele aldığında o eylemler malca olabilir anlatmaya çalıştığım şey bu. Açıklama yapmayınca basmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sen insanlara mal diyosun kalkıp savunuyosun bunu ve hala üstüne evet haklıyım ve mal diyorum diyosun biz bunu okuyup geçelim yorum yapmayalım uzatmayalım
iyiymiş lan
bende bundan sonra böyle yapıcam
düşüncelerim bunlar benim saygı duymak zorundasınız diyicem
gidicem allah belanızı versin hepinizin gerizekalılar diye ortalıkta dolaşcam inanmıyosan saygı duy moduna giricem sonra.
ve üstüne 10 20 kişiden tepki alsamda hala savunucam
hala inat edicem
hata yaptığımı anlamamakta direnicem.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

bilerek keyfen içmek nedir bana bi açıkla.
sigara tamam yazmışsın görüntü şekil tribal felan demişsin
başka ne için içilir keyif için içilmezse ?
ben keyif için içiyorum ve dünyada milyonlarca insan keyif için içiyo
sen kalkıpta onlara mal diyosun hala burda kendini savunuyosun
ya şurda 10 kişi sana karşı laf söylüyosa bi otur adam gibi mantıklı bi şekilde oku yazılanları ya
bu kadar cahil olma
yani dediğim dedik çaldığım düdük deme ya insanlar demekki bi hatan varki sana laf söylüyolar ama sen kabullenemiyosun ya bu kadarmı olur aaa kikikiki

Sen mesajı ısrarla anlamamışsın, dön başa terkar oku. Orda içen demiyor bak BAŞLAYAN diyor. İçen adam bağımlılığın verdiği keyifle içiyor o ayrı. Ama başlayan adamda o keyif yok daha bapımlı değil. Keyif için de başlayabilir ama herkesin başlama sebebi ayrı. Benim Keyfen lafıyla kastettiğim anlam açık. "Zevk almak amacıyla" anlamına gelmiyor o. Kafasına göre ottan boktan sebepler anlamında bi mesaj.

O mesajdaki ayrıntıları anlamayan 100 tane insan olabilir ve 100'ü de kendince anlam çıkartabilir. Bana ters mesaj yazan kimsenin o mesajı dığru düzgün anladığını görmedim belki 1-2 istisna tüm ayrıntıları algılamış olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

keyfen sigaraya baslama dusuncesine saygin yok en basiti.

Saygıyı haketmiyor bana göre, ama yapan adamın seçimine saygı duymak başka bişey anlatabiliyo muyum? Tüm seçimlere karşı taraf açısından saygı duyabilirsin ama onları onaylamazsın ve malca bulabilirsin kendi içinde kişisel olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Hata yapan delikanlı değildir kermit, önemli olan böyle 30 kere farklı yöne kıvırıp hala lafını savunmak.

Lafı öyle bir yere getirdin ki 007, 3-5 sayfa önce gayet senin tarafında olan ben, şu anda hitapların ve kelime seçimlerin yüzünden seni ağır eleştiriyorum, ama umrunda değil. Biraz "adamın bile diyor" penceresinden bak olaya, belki bir şeyleri anlarsın.

İnsanlara hakaret etmek, hatasını kabullenmemek için şekilden şekle girmek falan sigara içmekten çok daha saygısız ve cahilce işler mesela. Birinin zararının çoğu kendine bari, en azından şu yasanın ardından.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

-007- said:
Baggio said:

Sadece işine gelen, dansözlüğe açık mesajlara cevap yazmaca da başlamış maşallah, iyice birilerine benzemeye başlamışsın siyaset topiclerinde tartışa tartışa, isim vermiyim şimdi. Algıda seçicilikten kastın buydu heralde :p

cevap vermediğim 1 mesaj göster.

(şu an 1 tane var bi sonraki mesajım da ona olacak)

Arada 5 mesaj atlayıp da en sondakine cevap yazarsan, bu okuduğun halde öncekilere cevap vermediğini gösterir. Ben laf ettikten sonra bir şeyler uydursan ne yazar uydurmasan ne yazar, geçti Bor'un pazarı.

Aradaki uzunları en son okuyorum. Reelde seni tanıdığım için ilk sana cevap yazdım. İstediğin gibi algılayabilrisin tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

-007- said:

Tüm seçimlere karşı taraf açısından saygı duyabilirsin ama onları onaylamazsın ve malca bulabilirsin kendi içinde kişisel olarak.

"Kendi içinde kişisel olarak" demen için onları kafanın içinde tutman gerekiyor, SESLİ DÜŞÜNÜYORUM tribinde millete hakaret edip sonra "size ne lan ben böyle düşünüyorum" diyebileceğin bir dünya yok.
Sosyal ağlarda paylaş

-007- said:

Sen mesajı ısrarla anlamamışsın, dön başa terkar oku. Orda içen demiyor bak BAŞLAYAN diyor.

arkadaşım başlayan adam sigara içermi içer değil mi ?
bağımlısıda olur ilerledikçe zaman.
ee bunun neresini yanlış anlamışım.

-007- said:
O mesajdaki ayrıntıları anlamayan 100 tane insan olabilir ve 100'ü de kendince anlam çıkartabilir. Bana ters mesaj yazan kimsenin o mesajı dığru düzgün anladığını görmedim belki 1-2 istisna tüm ayrıntıları algılamış olabilir.

e demekki senin mesajların saçma sapan doğru değil ki düzgün anlayan çıkmıyo
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

-007- said:

Saygı duyuyorum fakat katılmıyorum

-007- said:

Sigara içmek biçok durumda düşüncesizliğin ürünü zaten. O yüzden saygı duyulmayı haketmiyor bana göre.

Hangisi şimdi, bu kadar çelişkili dansözlük hayatımda görmedim.

Kişisel değerlerin açısından bakarak karşı tarafın eylemlerinin saygı duyulmayı haketmesi başka, karşı tarafın tercihinden dolayı tüm tercihlere saygı duymak başka.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

sen insanlara mal diyosun kalkıp savunuyosun bunu ve hala üstüne evet haklıyım ve mal diyorum diyosun biz bunu okuyup geçelim yorum yapmayalım uzatmayalım
iyiymiş lan
bende bundan sonra böyle yapıcam
düşüncelerim bunlar benim saygı duymak zorundasınız diyicem
gidicem allah belanızı versin hepinizin gerizekalılar diye ortalıkta dolaşcam inanmıyosan saygı duy moduna giricem sonra.
ve üstüne 10 20 kişiden tepki alsamda hala savunucam
hala inat edicem
hata yaptığımı anlamamakta direnicem.

Yok anlatamıyorum.

Ben direk insanlara değil eyleme duruma diyorum bunu. Bunu yapan eşşek de olsa insan da olsa uzaylı da olsa bu düşünceyi bağlamaz. Anlıyor musun? Basıyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...