Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara içenler GG

ohyeah

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

-007- said:

Basmaması bi gerçeklik. Saygısızlık falan değil.

Her türlü hakaret ve saygısız hitabı "gerçeklik" diye çakarız bundan sonra sana o zaman.

Hayır yazılanları anlamıyosan "basmıyor" lafını da kabulleneceksin hakaret değil bu. Ortaokul düzeyinde takılmak da ayrı bi olay tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

ama bişi sölicem. bu dünyada, yani VAROLUŞTAN BU YANA.. abi benim sigara içmem lazım sigaraya başlicam diyen tek bir kimse bile çıkmamıştır. aslında şöledir hatta:
sigarayı tütünü icad eden ilk defa icad etme aşamasında denerken içmiştir, onun amacı icattır.
ondan sonraki trilyonlarca insan tarihte ve bu gün, bende içcem :D ben de içcem diyerek içmiştir. neden içmiştir. birinde görmüştür. özenmiştir. sigara özenmeden içilmez. annene babana arkadaşına abine büyüğüne özenirsin. buna da özentilik denilebilir. denmez aslında ama hadi densin. özenirsin, neden. onalr gibi olaya onlar gibi sigara içebilen (aslında anlamı farklıdır) yani sigara içebildiine göre onalr gibi büyük, yetişkin, yakışılı, kendine güvenen biri olduunu göstemek için içersin. sonra ne olur. sonrası alışkanlık. oldu bitti. zaten ilk içişin özentilik, sonrakisi geveşeme, daha sonrakiler alışkanlıktır. bunun tartışılcak bi yanı yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

Adam ortaokul arkadaşım çıktı da, haksız çıkınca öyle hırs yapmış ki özel mesaja MSN'e falan cevap vermiyor, boşuna uğraşmayın yani eheh. Çelişen mevcut 10-15 mesajına yenilerini ekleyerek devam eder, o kadar konuşur ki parti parti işimize gücümüze gideriz, o hala durur burada yaptığını savunur. Onun için ben gittim.
Sosyal ağlarda paylaş

burtonesk said:

açıklamaların umursanacak kadar önemli değil

Önem meselesi değil de, birbiriyle çelişen ve anlamsız açıklamalar olduklarından daha çok. Umursamıyorduysan baştan cevap vermeseydin bu kadar, gayet önemsemiştim ben şahsen. Boşa kürek çekiyoruz ama belli ki, onun için size kolay gelsin :p
Sosyal ağlarda paylaş

Çıkmadan son bir açıklık getireyim de sonra cevap hakkı muhabbeti olmasın, arkamdan da konuşulmasın. "Anlamsızlık" ile kastettiğim şu: "şöyle içen böyle başlayan adam maldır, mal diyorsam size ne şahsi düşüncemdir, ben kimseye demedim, o şekilde başlayanlara bile demedim, hem ben adam derken eylemden bahsetmiştim, ama eylemin içindeki kavramlar da vardır, kavramın birinin diğerine bölümü 3 ise toplamları nedir" falan gibi derme çatma kendi çapında felsefe (aslında laf kalabalığı) yaparak hatanı kabul etmeme inadın, 6 harfte bir "pardon" dememek için 6 sayfa bir oraya bir buraya kıvırdığın söz dizileri = anlamsızlık.

Tabii "bana göre" ve "hakaret/saygısızlık değil gerçeklik" gibi süper argümanları da unutmamalı :p
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Adam ortaokul arkadaşım çıktı da, haksız çıkınca öyle hırs yapmış ki özel mesaja MSN'e falan cevap vermiyor, boşuna uğraşmayın yani eheh. Çelişen mevcut 10-15 mesajına yenilerini ekleyerek devam eder, o kadar konuşur ki parti parti işimize gücümüze gideriz, o hala durur burada yaptığını savunur. Onun için ben gittim.

Oğlum kullandığım nick ortaokul sıralarından kalma, "çıktı" falan demişsin ayıp olmuş biraz gerek yoktu yani böyle bi harekete sanki "yeni öğrendim lan" falan gibi. Hayır zaten biliyordun "çıktı" ne alaka?

Haksız olup olmadığım senin tekelinde olan bi olay değil isteyen istediği gibi yorumlar sen üst kriter falan değilsin ki haksız olduğumu düşünüyosan bu senin kişisel alanınla sınırlı kalır.

MSN açık değil, cevap vermiyo falan demişsin bu da ilginç olmuş.

Özel mesajında da bişey yok. Olmadığı halde bu mesajından önce demin ona cevap attım. Bu da olmamış yani.

Sana uzun uzun psikiyatri derslerindeki karşı tarafa eylem olarak saygı duymak ve senin açından karşı tarafın saygıyı haketmesi kavamlarını uzun uzun açıklardım da gerek yok. Kendini haklı göstermeye çalışma diye bu mesajı yazıyorum zaten öyle "cevap vermiyo" gibi bi olay yok yani, nedne böyle dediğine de bi anlam veremedim.

Dediğim gibi burda kimseye bişeyi ispatlama gibi bi amacım yok. Yazdıklarına cevap verdiğim halde cevap vermiyor demisşin, üstüne hepsine cevap verince de yine counter-dansözlük yapıp kelime oyunlarıyla "o kadar konuşur ki biz gideriz o hala devam eder" gibi alakasız bi mesaj yazmışsın. Ne cevap versek haklı konuma çıkmaya çalışıyosun yani o yüzden sana bişeyleri ispatlama gibi bi amacım yok tekrar söylemek gerekirse. Sırf "cevap veremedi" deme diye yazıyorum bunu.
Sosyal ağlarda paylaş

12 senelik arkadaşının msndeki 10 senelik nickini de "Tolga" yazısıyla tanıdıysan helal olsun diyorum. Dansöz falan dedin de bu yaptığın hareket yakışmadı sana bu kadarını söyliyim. Ya da posterograde amnesia olmuş olabilir bir ihtimal. Belki alzheimer falan. Böyle olsun yani. Sağlıklı bi beyinle bunu demen en kötü ihtimal.

Baggio said:

Çıkmadan son bir açıklık getireyim de sonra cevap hakkı muhabbeti olmasın, arkamdan da konuşulmasın. "Anlamsızlık" ile kastettiğim şu: "şöyle içen böyle başlayan adam maldır, mal diyorsam size ne şahsi düşüncemdir, ben kimseye demedim, o şekilde başlayanlara bile demedim, hem ben adam derken eylemden bahsetmiştim, ama eylemin içindeki kavramlar da vardır, kavramın birinin diğerine bölümü 3 ise toplamları nedir" falan gibi derme çatma kendi çapında felsefe (aslında laf kalabalığı) yaparak hatanı kabul etmeme inadın, 6 harfte bir "pardon" dememek için 6 sayfa bir oraya bir buraya kıvırdığın söz dizileri = anlamsızlık.

Tabii "bana göre" ve "hakaret/saygısızlık değil gerçeklik" gibi süper argümanları da unutmamalı :p

Bak belli bir noktaya kadar süper anlamışsın da, altını çizdiğim noktadan itibaren sen de çuvallamışsın kusura bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Ahlak kavramının elastikiyeti diye bişey var mesela.

Ama fazla kavramlara girmemek lazım bişeyleri izah edince "çakma felsefeci" etmeyince "cevap veremedi" oluyoruz.

Bunu diyen de AKP'ye yeri gelince mal deme zihniyetini savunan biri.
Sosyal ağlarda paylaş

Başından beri anlatmaya çalıştığım şey:

Saçma sebeple sigaraya başlama eylemi = bana göre mallık (kimin yaptığı bu düşüncede geçmiyor. Ayrıca malca olduğu için eylem olarak saygıyı hak etmiyor.)

Karşı tarafın sigaraya başlamayı tercih etmesi = Tercih olarak mecburen saygı duyarsın çünkü o kişinin kendi hayatıyla ilgili bi tercihidir senle ilgisi yoktur.

İnsanlar bu ikisini ayırt etmekte sıkıntı çekiyo.

Bi de anlamayıp "çakma felsefe" falan diyenler var ayrı bi tartışma konusu o da.

Edit: bi yerde tercih var bi yerde eylem var. Eylam yapandan bağımsız ama tercih doğrudan yapanla alakalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...