Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sigara içenler GG

ohyeah

Öne çıkan mesajlar

şimdi şu ilk yazdığın mesajdan alıntı
-007- said:

Eğer konu sigara içmekse bağımlılığa bilmeden başlayan adam cahildir. Bilerek keyfen/görüntü kaygısıyla/tribal amaçlı başlayan adam maldır.

buda şimdi yazdığın
-007- said:

Yok anlatamıyorum.

Ben direk insanlara değil eyleme duruma diyorum bunu.

ve buda benim kahkaham
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
Sosyal ağlarda paylaş

Bu cümleyi somut kişiye olarak mı algılıyosun?

Böyle algılıyosan ne desem boş üzgünüm.

Orda "adam" diye anlatılan kavramın sıfatları bi durumu ifade ediyo.

Cahil magazin muhabirleri gibi ince anlamları atıp "adam maldır" da güzelmiş lol.

MANŞET! SİGARA İÇEN ADAM MALDIR DEDİ!

Allah akıl fikir versin.

Baggio said:

Lafı öyle bir yere getirdin ki 007, 3-5 sayfa önce gayet senin tarafında olan ben, şu anda hitapların ve kelime seçimlerin yüzünden seni ağır eleştiriyorum, ama umrunda değil. Biraz "adamın bile diyor" penceresinden bak olaya, belki bir şeyleri anlarsın.

İnsanlara hakaret etmek, hatasını kabullenmemek için şekilden şekle girmek falan sigara içmekten çok daha saygısız ve cahilce işler mesela. Birinin zararının çoğu kendine bari, en azından şu yasanın ardından.

Ben hakaret etmiyorum hala iddia ediyorum. Hakaret içermeyen kişisel değerim dolaylı yoldan birilerine ters gelmiş olabilir ama bu benim hakaret ettiğim anlamına gelmez.

Ayrıca kıvrılan bir şey yok anlam başından beri aynı, sadece arada insanlara "tercihlere saygı duymak" "katılmak" ve "karşı tarafın eylemlerinin kişisel açıdan bakılınca saygıyı hakedip etmemesi" kavramları hakkında bilgi verdim. Anlamayan adam kıvırma diyebilir mesela kolaya kaçıp.
Sosyal ağlarda paylaş

olm bu tartışmada kimse g*t olmamak için kasıp duruyo, ama bişeyin farkında diilsiniz. burda g*t olan biri var..

Dragonmax said:

araya giriyorum kusura bakmayın ama.. yandaki pastaneden sıcacık zeytinli poaça aldım. çay demledim. yumşak beyaz peynir domates salatalık la ebraber kayvaltı edicem şimdi.

bence sizler de bi bırakın tartışmayı 2 dk :) kahvaltı hazırlayın kendinize, yiyince sinir sitres gidio ondan yani ^^

evet ben g*t oldum :) açıkıp gidip yemek yersiniz, sakinleşip gelirsiniz sandım, olmadı haha
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Çakma filozof gibi olmaya başladı yazıların, her şey birbirine giriyor ama, biraz daha birikim önce :p

Bunu demen için senin daha birikimli olman lazım yalnız baggio. :)

Bunlar kişisel çakma laflar değil. Bi yerlerde referansını bulursun araştırırsan.
Sosyal ağlarda paylaş

Estel_Anorien said:

Sigara uzun vadeli ötenazi gibi birşeydir. Benim vücut bütünlüğüm üzerinde de benden başka kimsenin söz söyleme hakkı yoktur. Sigaranın aynı zamanda benden çaldığı zaman da benim 60'lı 70'li yaşlarımdır ki zerre umrumda olmaz.

Thx sabah sigarası
Thx yemek üstü sigarası
Thx kahve yanı sigarası
Thx alkol eşlikçisi sigarası
Thx sindirim sigarası
Thx tuvalet sigarası
Thx orgazm sigarası
.
.
.

keyif senin keyfin diye bi noktaya kadar içmeyen saygı gösterebilir ama senin içme özgürlüğün kadar bizimde bunu istememe hatta pasif içici olmak istememe hakkımız var ve senin keyfinden daha ağır basan bir noktada. @Ractamin haklıdır kendisine repimi abanıyorum gereksiz argümanlar olmuş
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

-007- said:

Tüm seçimlere karşı taraf açısından saygı duyabilirsin ama onları onaylamazsın ve malca bulabilirsin kendi içinde kişisel olarak.

"Kendi içinde kişisel olarak" demen için onları kafanın içinde tutman gerekiyor, SESLİ DÜŞÜNÜYORUM tribinde millete hakaret edip sonra "size ne lan ben böyle düşünüyorum" diyebileceğin bir dünya yok.

İyi de tartışma ortamlarında insanlar sesli düşünür. Burası bi forum değil mi? Demek ki insanların sizden farklı değer yargıları olabileceğini ve buna sesinizin çıkamadan sadece okuyabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Bu da yaşla gelen bişey olsa gerek. Bu da bi genelleme mesela.

Bunun üstüne gelip "sen nasıl bana küçük muamelesi yaparsın" diye kişisel atlayan sazanlar olabilir demek ki, bugün bunu gördüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Lupin said:

Estel_Anorien said:

Sigara uzun vadeli ötenazi gibi birşeydir. Benim vücut bütünlüğüm üzerinde de benden başka kimsenin söz söyleme hakkı yoktur. Sigaranın aynı zamanda benden çaldığı zaman da benim 60'lı 70'li yaşlarımdır ki zerre umrumda olmaz.

Thx sabah sigarası
Thx yemek üstü sigarası
Thx kahve yanı sigarası
Thx alkol eşlikçisi sigarası
Thx sindirim sigarası
Thx tuvalet sigarası
Thx orgazm sigarası
.
.
.

keyif senin keyfin diye bi noktaya kadar içmeyen saygı gösterebilir ama senin içme özgürlüğün kadar bizimde bunu istememe hatta pasif içici olmak istememe hakkımız var ve senin keyfinden daha ağır basan bir noktada. @Ractamin haklıdır kendisine repimi abanıyorum gereksiz argümanlar olmuş

güzel kardeşim yasa felanda geliyo işte
daha ne şikayette bulunuyosunuz ki
daha ne yapsın bu devlet sizi düşünüp yasa çıkarıyo pasif içici olmayın diye.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

arkadaşım başlayan adam sigara içermi içer değil mi ?
bağımlısıda olur ilerledikçe zaman.
ee bunun neresini yanlış anlamışım.

e demekki senin mesajların saçma sapan doğru değil ki düzgün anlayan çıkmıyo

İçen=Çoktan başlamış=Bağımlı=İçmesi şart çünkü bağımlı

Başlayan=Bağımlı değil=başlaması için başka sebep lazım

Birilerinin anlamaması mesajın saçma sapan olduğu anlamına gelmez. Forumda 5-6 kişi bi kriter mi? Sadece kişisel bi durumu gösterir düşünceyi etkilemez. Yazılanlar ortada isteyen döner okur.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

ses cikmasini istemiyosan yazdiklarina, evinde kagida yazarsin.

İstiyorum. Çıkan sese cevap da veriyorum gördüğün gibi. Ama kimse düşünce boyutunu aşıp kişisel cevap veremez çünkü konu kişiler değil.

Evet birilerinin yazılanları anlamaması hoş bi olay değil.

Anlayan yazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

-007- said:

Başlayan=Bağımlı değil=başlaması için başka sebep lazım

adam başlamış kardeş
adam elden gidiyo
başlamış zaten daha ne sebebi olcak ?

İşte başlama aşamasındaki sebeplerden bahsediyorum ben. Bağımlı değil adam karıkız tavlamak için başlıyosa bu adam maldır bana göre. Şimdi forumdan biri çıkıp ben öyleyim bana nasıl hakaret edersin demesin şaka gibi!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...