Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cadillac CTS-V 2009

huun

Öne çıkan mesajlar

Madem forum sessizmiş, ben de açayım bir başlık.

Cadillac, CTS-V 2004'le kendisini baya zor durumda bırakmıştı. Avrupalı üreticileri hedef olarak gördüklerini söyleyip ortaya pek de başarılı olmayan bir araba çıkartınca Top Gear'da dalga konusu bile olmuştu.

2008 Detroit fuarından önce, yeni bir CTS-V artık kimseyi heyecanlandırmıyordu ki...

Monticello Motor Klubü pistinde yapılan resmi karşılaştırmada, pisti M5'in yarım saniye de olsa önünde bitirmeyi başardı. Nurburgring'de yaptığı 7:59.32 süreyle dünyanın en hızlı seri üretim spor sedanı ünvanını aldı.

550 beygir güç üreten 6,2 litre bir V8 motoru olan aracın asıl ve en büyük silahı, gene ilk kez Cadillac'ın STS'in de kullanılan Magnetic Ride Control dedikleri bir teknoloji. Süspansiyon olarak mıknatıs kullanan bu teknoloji, milisaniyelerle ölçülen sürelerde aracın yola tepki vermesini sağlıyor.

Aracın dış görünüşüne özellikle Avrupalı forumlarda eleştiriler gelmiş ama ben kesinlikle beğendim. Amerikan arabasıyla, yiğit adamın sevdiği çirkin olur.

Resimler biraz kalitesiz. ilginçtir çok fazla bir görsel yok arabayla ilgili, olanlar da hep aynı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...