Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Win7 ve Wow

Nessarien

Öne çıkan mesajlar

2-3 aydır Windows 7 kullanıyorum ve şu ana kadar kusursuz diyebilirim.

Vista zamanında karşılaştığım en can sıkıcı sorun, kamerayı 180 derece çevirince yaşanan takılmalardı. Windows 7'yle beraber bu sorun ortadan kalktı. Ayrıca ufak miktarlarda da olsa fps artışı gözlemledim (laptop kullanıyorum bu arada), eskiden makinayı süründüren 1. derece gölge efektini 25men raidler dışında her yerde açıyorum ve 30fps'nin altına düşmedim daha.

Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. :)
Sosyal ağlarda paylaş

win 7 default 700 mb ram yiyor, bende 4 gb ram var wow calısırken genelde toplam ram kullnımı 2.5 gb civarı oluyor uzerine cıktıgını gormedim.
mayıs ayının 5 inden beri her tur 25 men raid dahil yaptım, win Xp den daha hızlı ve sorunsuz diyebilirim, ben RC versiyonunu kullanıyorum ve henuz bir sorun yasamadım,
eger toplam memoryniz 1 gb ise tavsiye etmem en az 2-2.5 gb oneririm ...
Sosyal ağlarda paylaş

Todesengel said:

Bende 3gb ram var yine de dalaranda ağlıyorum.

Abi dalaranı ve wintergraspı dizayn eden developerların kafasına ben... :p

Adamlar aylardır bir çare bulamadı en sonunda wintergraspa 100 player limiti koydular ptrde.

Niye şöyle orgrimmar gibi silvermoon gibi rahat, geniş, ferah bir şehir yapmazsınız ki expansionla serverdaki bütün online level 80 oyuncuların takılcağı yeri..
Sosyal ağlarda paylaş

4gb ram var. vista varken dalaranda sanki daha kotu performans alıyodum. gene takılma olmuyodu gerci ama suan daha iyi performans alıyorum.

genel olarak cok bir farkını hissetmedim ama genel isletim sistemi olarak baktıgımızda win 7 daha performanslı oyunda da bir sorun cıkartmadıgına gore win 7 onerebilirim sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

pekaziz configi ne laptopunun?

İşlemci Cinsi :AMD Turion 64 X2
İşlemci Hızı ( MHZ) :TL-60 (2.0 GHz, 1 MB L2 cache, 1600 MHZ Hyper Transport)
Ön Bellek :1 MB
Bellek (MB) :2.048 MB (2X.1024 MB) 667 Mhz DDR2 RAM
Maksimum Bellek ( MB) :4096-Mb DDR2 667Mhz
Sabit Disk ( GB) :200 GB 4200 RPM S-ATA
Ekran Kartı :ATI MOBILITY RADEON HD2600 HyperMemory teknolojili, 256 MB yerleşik, 1,023 MB kullanılabilir grafik belleği, 16x PCI Express
Ekran Boyu ( Inch) :15.4"
Ekran Tipi :TFT WXGA
Ekran Çözünürlüğü :1280 dpi x 800 dpi
Sosyal ağlarda paylaş

64bit w7 kullanıyorum. Yasadigim tek sorun ms artisi oldu. XP de 200 ms civarinda oynarken w7 ile 350 ms ve üstü almaya başladım. Bunun sebebi tam olarak w7 de diyemiyorum ama yaklasik 2-3 aydir bu sorunum var.

ayrica w7 gün saymaya başladı. sanırım 9 gün içinde patlayacak ya da öyle birşey olacak işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Beta kullanıyosunuz muhtemelen. RC'sini kurun, o Haziran 2010'a kadar sorunsuz kullanılabilecek. Hazirandan temmuza kadar da 2 saatte bir uyarı verip kapancak.

RC'si elinizde yoksa http://www.microsoft.com/windows/windows-7/download.aspx burdan indirebilirsiniz. Burda şu anki sürüm RC sürümü.

Bu arada bilmeyen varsa, hangi sürümün kurulu olduğunu görmek için en kısa yol masaüstünde sağ alt köşeye bakmak. Mesela Win7 RC şöyle gözüküyo:

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...