Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baldurs gate - solo

SouLForGeD

Öne çıkan mesajlar

En sonda ayranicusla karşılaşınca şey diyo:Evil meet my sword sword meet EVIL acayip gaz :)[signature][hline] Justin, 22 Mayıs 2004 15:39 tarihinde demiş ki:
ben mageryi 5 saatte gm lerimden skiller daha zor artmalıyı çıkarıyorum şahsen
senin anlama kapasiten nekadar bilemem tabi

[Bu mesaj SouLForGeD tarafından 02 Haziran 2004 17:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ahem..

şu anda bg2 solo oynuyorum 1 haftadır falan. tob ve en son patch yüklü. tecrübelerimi yazayım.

daha önce kensai/mage oynamıştım. ama tob için imkansız olduğunu düşündüğüm için fighter/mage/thief oynuyorum.

dün imoen'i kurtarmak için asylum'a gittim. gemiyle açılmadan önce şehirde vs yapabileceğim tüm (istisnasız hepsi) quest'leri bitirdim. şu an karakterim 17/16/18 ya da böyle bir şey.

toplam exp point 7 milyona vardı. ama 8 milyon tob sınırı olduğu için cap remover kullandım.

şu anda karakterim tanrı modunda. onlarca ability'yi şimdiden aldım ama neden bilmiyorum sadece warrior ve thief ability'lerini alabiliyorum. mage'leri alamadım nedense daha. bu ability olayı tob yüklemeyenler için geçerli değil gerçi, ama süper bir olay bariz tanrısal.

use all items thief ability'si ile oyundaki TÜM item'ları kullanabiliyorsunuz. sadece druid'ler için olan bir yüzüğü takabildiğiniz gibi holy avenger kullanabiliyorsunz. ya da sadece evil için olan silver dragon armor falan giyebiliyorsunuz.

tüm ability'lerden birer tane aldıktan sonra, 3 tane extra greater whirlwind, 2 tane extra power attack aldım. 5 tane set snare, 3 tane set spike trap ve 1 tane set time trap var.

time trap ile mage büyüsü olmadan tipe stop atıyorsunuz adam trap'e geldiğinde.

kangaxx (demi lich hali bile) karakterime 1 dmg veremediği gibi, 2 round sonra panic oldu kaçmaya başladı.

firkraag (red dragon) ve shadow dragon'un ölmesi 1 round sürmedi (abartmıyorum).

--

oyunun başında azcık zorlanmış olmama rağmen. şimdi oyunun zevki tamamen kaçtı. şu an underdark'tayım. demin mind flayer ve beholder'ları toplam 10 - 15 dk'ta tamamladım çıktım rest yapmadan gittim silver dragonu kestim falan. bariz aşırı kolay oldu.

belki tob'da biraz zorlanır da kesmeye başlar diye umut ediyorum. ki elimde adam gibi silah yok. oyunun başında aldığım +3 flail of ages ve +2 longsword (daystar) kullanıyorum hala.

zira oyundan zevk almak istiyorsanız solo oynamayın pek derim. ha benim gibi oyunu her türlü parti ile zilyon kez bitirdiyseniz gayet zevkli olabiliyor. ama benim gibi bir tanrısal karakteriniz olunca yine zevki kaçıyor. powerplay hastasıysanız zevk alabilirsiniz belki. dragon'larla dalga geçmek falan hoş bazen.

umarım işinize yaramıştır. hatta alta başka bir guide daha yazayım gamebanshee'de gördüğüm.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

Solo bencede bayar bi sure sonra ben ana karakter:Fighter/thief/mage athkatladaki questlerin hepsini bitirdikten sonra yanıma anomen edwin ve korganı alcam ve hem partyim olcak hem iyi lvl bi karakterim sizce nasıl olur?[signature][hline] TaZmAnYaK, 30 Mayıs 2004 19:44 tarihinde demiş ki:
Büeğğğğğüüüüeeeeeüüüü
Sosyal ağlarda paylaş

15 dk önce solo olarak bitirdim tob'u yine.

karakter yukarda yazmış olduğum gibi fighter/mage/thief, level 33/30/39 olarak bitirdim (toplam 22 milyon küsür xp).

oyun boyunca dan dun dalıp da kolayca indiremediğim tek yaratık oldu. o da watcher's keep'in 5. level'ındaki imprisoned one: demogorgon. gerçi onun da ayağının altına 8 trap kurunca install kill aldım direk.

oyunun pek zevki çıktığını söyleyemem. zaten oyun sonunda npc'lere ne olduğunun falan görmek için tob oynanır anca. bg2'deki ortam falan yok, lineer'lik yok... solo ile daha da sıkıcı oluyor.

daha önce bg2'yi solo olarak bitirmiştim ama tob ilk defa oldu. bir iki kişiden "tob çok zor, solo oynanmaz" falan gibi şeyler duyduğum için inat yaptım biraz. ama oyun sonunda 20 greater whirlwind, 20'e yakın trap başta olmak üzere zilyon ability'm vardı.

party yok, boss'ları öldürmek için kasıp zorlanmanın zevdiği zevk yok, romance yok süper atışmalar diyaloglar yok, npc quest'leri yok.

eğer benim gibi bg hastası değilseniz soloya hiç bulaşmayın diye bir tavsiye yapayım. ve sanırım artık çok uzun bir süre oynamamak üzere bg2'yi rafa kaldırıyorum, hayırlısı.

bir sorunuz, sorununuz olursa sorunuz. zaten bg2 ile epey ilgiliydim. bu son haftalarda daha da içim dışım bg2 oldu.[signature][hline]Homer to aliens: "Don't eat me, I have a wife and children! Eat them!"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...