Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Daha iyi nasıl oynanır / tutorial ve videolarınız

Bone

Öne çıkan mesajlar

-Dark_Angel- said:

Fps dediğin şey Cod4,Tf2 ve Dod'dur. Diğerleri yalan.

yuh...
adam cs'ye yalan dedi ya .
Vac tarafından banlanmasaydım yapardım bir iki tuto size ama...
Ben şöyle birşey uyguluyorum cs'de ,ilk 4-5 el kadar kendi takımımın nerelere gittiğini,hangi silahları aldığını falan takip ediyorum.dedinizya karakteristik özellikler cok etkili bu oyunda karşındaki adam çok sağlam bile olsa acemi bir oyuncu cok ufak ,cok acemi bir hareket yaparak o adamı vurabilir.karşıdaki oyunucunun senin beklediği yer ve aim aldıgı nokta cok önemlidir o yüzden.Genellikle public serverlarda iyi oynayan elemanları takip eder bütün millet.onun için kolay olur hareketleri önceden tahmin etmek.oyun başında geçirilen süre en büyük tatkik.bunlar zamanla öğrenilen şeyler zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

aim geliştirmek istiyorsan hakkaten bol pratik yapman lazım ve antrenman diyeyim. biz yurttayken kendi aramızda sürekli maçlar yapıyoruz, sömestır tatiline gidip döndüğümüzde toparlamamız 1 haftayı falan buluyordu.

taktik konusunda ise video falan izleyerek illaki bir şeyler katarsın da, oyunu yorumlamak için bol bol maç yapmak şart.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

Silphatos said:

abi tutorialla falan olmaz bence bu işler, ha demo izleyip nerede ne yapacacağını, özetle oyun zekanı geliştirebilirsin de gereksiz yani public serverlarda oynuyorsun sanırım. hitbox konusundaysa kodsal bi sorun yoktur da onlarda, senin daha iyi bir mouse+pad alman hitboxları düzeltebilir bir şekilde ehue :p
config falan diyebilirler o da gereksiz bence sonuçta config adı üstünde ayar, senin kendi özel ayarların başkasının configine bakıp ne oluyor hiç anlamadım şu ana kadar, bi kaç ufak cmd çalabilirsin belki iyi oyuncuların cfglerinden ama direkt onların tüm ayarlarını c/p yayıp oynamak bilemem.
ödülü sen ayarlıyosan uyar tabii lol, hatta mod falan yaparlar söyleriz. ha onu yazdım da aklıma geldi şimdi sen bi ara fps moduydun lan, noldu da çıktın. son olarak al bu da %1 xp katar sana, epik ve antika cod2 fragmoviem :p, http://www.youtube.com/watch?v=ILiT7ROEIRM

video çok başarılı. tebrik edemeden geçemeyeceğim eheh.
haha tesekkurler =), bunu 10-15 tane demodan yapmistim hdde de 250 civari mac demosu var. yeni bi tane yapsam diyordum ama hem oynamiyorum artik hem bu video editing olaylarinda noobum hem de cok tembelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şu yollara başvuruyorum,
Headshot olmayan killerimi saymadan, k/d ratiom 1'in üstünde olmadıkca çalışmaya devam ediyorum, ayrıca, her oyunda sniper benzeri tek atışta öldürmeyen ama sağlam vuran silahlar vardır, onlarla da aynı şekilde headshot çalışıyorum.
Küçük tipler olarak da,
*CoD serilerinde, otomatik silahlarla yakın mesafeden ateş ederken zoomlamayın.
*Sniperlarda nokta vuruşu yapmak için (zoomsuz) zoomu 0.1 saniye açıp kapayarak ekran karanlıkken ateş edin.
*Oyunu cursoru aşağıda değil, yukarıda tutarak oynayın.
*Public serverlarda frage oynamak için otomatik silah alın ve pusmayın. (K/D'ye bakmayan için geçerli)
*Gerekli değilse bıçak, dipçik gibi şeyleri kullanmaktan kaçının, kimse dikkat etmiyor kimin kimi "çizdiğine".
*Sniper oynamayı seviyorsanız, her oyunda ya da her spawnda yer değiştirin.
Sosyal ağlarda paylaş

cs'nin (hl motoru) kendi demo kaydetme özelliği vardı diye hatırlıyorum.
http://www.overclock.net/faqs/24487-how-record-movies-hl2-cs-s.html

adobe premiere gibi bir program kullanıp kendi sesini üstüne ekleme veya yazılar yazman mümkün.
http://millie.furman.edu/mll/tutorials/premiere/premiere2narration.pdf
http://bmrc.berkeley.edu/frame/resources/how_to/premedit/13.html

adobe premiere gibi diğer programlar için:
http://en.wikipedia.org/wiki/Category:Video_editing_software
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Valla şu an tek oynadığım oyun kullandığım işletim sistemi yüzünden Wolfenstein: Enemy Territory, onun da hitboxları modlara göre değişiyor gerçekten. Etpro oynamadığım için yorum yapamam, no quarter modunda ise ben genelde ajan (covert op) oynarım. Eğer takımda mühendis yoksa mühendis oynarım.

No Quarter da her skill için (Light Weapons, Heavy Weapons, Medic, Engineer, Field Ops, Covert Ops, Battle Sense) 9 seviye var. Covert ops genelde uzak mesafe atışlarında işe yarasa da ben karşı takıma sızma operasyonlarında kullanıyorum. En ideal üniforma karşı takımın ajanı olsa da gerektiğinde silahınıza göre üniforma (uzun namlulu tüfek varsa mühendis vb) bulmakta fayda oluyor.

Oyun genelde tecrübeye dayalı oluyor. Bir sürü yeteneği oynadıkça kazanıyorsunuz. O yüzden tecrübe kazandıkça oyun stiliniz de değişebiliyor. Misal 7. seviye Light Weapons'da zehirli iğnelerle karşı takım oyuncusunun isabet oranını düşürebiliyorsunuz. Light Weapons son seviyede ise rakibin arkasına geçip tabancayla kafasına tek kurşun isabet ettirince "execution" sayılıyor ve rakip medic tarafından heallenemeden yeniden spawn oluyor. Üniforma alıp sızdığınız zaman hem sessiz tabancanız olduğu için hem de şüphe çekmediğiniz zaman ölümcül hale geliyorsunuz. Çünkü arkadan bıçakladığınızda çoğu kişi "keçi sesi"ni açık bıraktığı için insanlar duyuyor. Ama "execution" yaptığınıda tabanca susturuculu ise ya da çatışma anında normal tabanca aldıysanız çoğu kişi görmezden geliyor. Çünkü ölme animasyonu self kill le hemen hemen aynı.

Covert op sınıfın bıçak hasarı diğer sınıflara göre daha fazla. Özellikle dar ve sıkışık alanlarda (shotgun harici) bıçak son derece etkili oluyor. Rakibe saldırırken sürekli itme tuşunu kullanıp bıçaklamayayı bir sağına bir soluna dönerek saplamaya devam edebilirseniz, rakip size isabet ettiremiyor ve bıçak fraginiz olmuş oluyor.

Sniper kullanırken ilk önce kafaya isabet ettirdikten sonra sık sık ateş edip elemanı indirmeye bakın. Özellikle medicler kendi kendilerine medkit atmaya meğilli oldukları için onları mutlaka kafadan bir kere avlamak lazım.

Onun dışında ortalama silah olarak mp40 veya thomson en iyi silahlar, ateş eden kişiler genelde üst göğüs ve kafa hizasında kitleyip sağ sol yaparak rakibi indirmeye çalışıyorlar. Yükselti farkı varsa üstten atlayan kişi rakibin üstüne inmeye çalışır. Çünkü üstten rakibe başarıyla atlayabilirseniz rakibi süper mario tadında ezip bir "goomba" frag i kazanıyorsunuz.

Bir de True Combat Elite var, o ise COD gibi gez gözün kullanıldığı bir oyun. Ben o kadar iyi olamadım o oyunda. Genelde favori silahlar M16, M4 ve AK47. Ateş edenlerin çoğu 2 3 mermiyle kafayı avlamaya çalışıyorlar. Alışınca kolay oluyor ama genelde yakın mesafe savaşı tadında geçtiğinden iyi refleksler önem kazanıyor. Çoğunlukla ilk isabeti yapan çatışmadan galip çıkan oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...