Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hide & Target

janis

Öne çıkan mesajlar

Ranger ile hide gezerken playerlardan değilde , en çok moblardan kokuyorum. Kendi levelimdeki adamın içinden geçiyorum bişey olmuyor ama 20 yard ilerdeki benden 15 lvl düşük mob beni reveal ediyor.

1. Bu oyunun bir bug ımı ?
2. Point verdiğimiz Hiding skilli ve Feats ler çalışmıyormu ?

Bazen de target aldığım adam tam karşımda ve düz bir yerdeyiz yani LoS olacak bir durum da yok. Yönümde tam adama dönük. Fakat attığım oklar başka tarafa , boşluğa , karavana gidiyor.

2. Oyuna yeni başladığım için her classı bilemiyorum , acaba bazı classlarda bunun neden olmasına sebep veren skillermi var ?
Sosyal ağlarda paylaş

janis said:

Ranger ile hide gezerken playerlardan değilde , en çok moblardan kokuyorum. Kendi levelimdeki adamın içinden geçiyorum bişey olmuyor ama 20 yard ilerdeki benden 15 lvl düşük mob beni reveal ediyor.

2. Point verdiğimiz Hiding skilli ve Feats ler çalışmıyormu ?

Bazen de target aldığım adam tam karşımda ve düz bir yerdeyiz yani LoS olacak bir durum da yok. Yönümde tam adama dönük. Fakat attığım oklar başka tarafa , boşluğa , karavana gidiyor.

2. Oyuna yeni başladığım için her classı bilemiyorum , acaba bazı classlarda bunun neden olmasına sebep veren skillermi var ?

1. bu oyunda bir bug değil sanirim bir saçmalik minionlar bile seni çıkarabilir. Hideken çok dikkatli olmalisin bu konuda.

2. point verdiğin hiding skilli çalışıyor hem de bariz çalışıyor benim tavsiyem hep en yüksekte tutman yoksa perceptionu senin hiding skillinden daha yüksek biri seni kolaylıkla search yaparak ortaya çıkarabilir.

diğer soruna gelecek olursak comboya başladiğin zaman büyük ihtimalle vuruşlar kırmızı oluyordur bu durumda hemen iptal et komboyu tekrar başla çünkü o anda sağ sola baktiğindan falan targeti tam alamamiş olabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

aslında daha gerçekçi :-)
açık arazide kaybolup adamın içinden geçebilir misin abi gerçekte
neyse benim anlamadığım birşey de rangerlar ve barbarların milleti hidedan çıkarması, şöyle ki;
ranger veya barbarın biri hide hide geziyor, sen de hidesın ve adam hidedan çıkıyor ve çıkar çıkmaz adamın stance değiştirme sesi ve görüntüsü geliyor (hüeaaa ya da ciızz diye) ve pat diye çıkartıyor seni hidedan.
şimdi ben hidedan çıkınca bulunduğum stance'a geçiş sesi ve animasyonu çıkmıyor hiçbir zaman, e bu adam hidedan çıkınca neden oluyor bu?
Sosyal ağlarda paylaş

rangerlar genelde hideken track atarak hide bir oyuncu buldukıarında haritada ayarlıyarak tam üstlerinden geçerken yere trap birakirlar ve o hide olan oyuncu o trape yakalanır böylece 2 oyuncu da hidedan çıkar. Barbarianlarda da bir area damage veren birşey vuruyor olma ihtimalleri olabilir. Bunun dışında bir arkadaşımız demiş hide olan guardian falan evet her class olabilir ama örneğin skill cap kaçti hidingde diyelim 900 benim de 900 perceptionum var yani hidingi 900 ve ondan az olan herkesi searchle çıkarabiliyorum ama barbar-assasin-ranger gibi classlar ekstra hiding skilline sahip olduğundan onlari çıkaramıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

daha öncede sölediim gibi o 900 fln pve açısından moblarda yalan

level 20 mob level 60-70 assasini hidingdeyken nası spot edebilio? level 75-80 player göremio ama kıçıkırık mob pat diye stealthten cıkarıo gri mob bide eblek eblek bakıo sadece.

abi gerçekci oyun işte :P kokunu alıyorlar =)

janis said:

LvL 52 'yim . Hiding Maxx ,fakat lvl 40 adam search attığında beni ortaya çıkarıyor. Bence oyunun bu mekaniği çalışmıyor. Hiding 'i max yapmanın bir anlamı yok.

O sanırım şans olayini etkliyor oyunun dinamiklerinden pek emin değilim ama belki de şöyledir örnek vereyim search ile adam çıkarırken:

senin hidingin 500 benim perceptionum 500 ken

%50 seni çıkarma şansım var

senin hidingin 500 benimkiyse 250 ise

%25 şansım vardır

FAKAT EMİN DEĞİLİM SADECE TAHMİN ŞİMDİ OFFICAL FORUMLARDAN ARAŞTIRIRIM
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...