Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Web based Politika oyunu : E Republik

firatram

Öne çıkan mesajlar

Bazı arkadaşlar savaşlara gir healle diyo ama yeni gelen arkadaşlar ne olduğunu pek anlamıyor olay şu arkadaşlar.Önemli olan wellness i 90+ da tutmaktır.Bunu yapmanın yoluda savaşmaktan geçiyor ama ölene kadar değil.Yaşadığınız regiondaki hastane seviyesine göre savaşlardan sora wellness'inizi yükselte bilirsiniz.5.seviye bir hastanesi olan bölgede olmanızı tavsiye ederim.Her seviye 10 wellness katar.Msl 60 wellnesiniz var 1 kere savaşırsınız 50 ye düşer gider heal yaparsınız 100 e çıkar.Dahada ertesi güne kadar savaşmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

NeroWarden said:

Yurt dışında olupta Türkiye'deki vatandaşlığa geçmek için son gün. Yarın içinde geçtiniz geçtiniz. Geçemediniz o ülkenin vatandaşı olacaksınız. Şahsen potansiyel bir Rus vatandaşı olarak diyeceklerim moving ticketlar fahiş fiyattan satılıp karaborsa olmadan alın. Yoksa benden rahat 0.3-0.4 golda felan alırsınız o gün. Stok yapıyorum :D

gercek mi bu ya nasıl olacak,moving ticket özelliğini kaybeder piyasa çöker nasıl olcak bu??
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar vatandaşlık alınca bir ülkeden o ülkeden çıkamassınız diye bir olay yok. İstediğiniz ülkede çalışırsınız fakat infonuzda hangi ülkenin vatandaşıysanız o ülkenin gözükürsünüz. Çalıştığınız ülkede oy veremessiniz felan. Yabancı ülkede vatandaş olursanız sorun olmaz. İlerde ihtiyacınız olursa Türkiye'ye vatandaşlık talebinde bulunursunuz geçersiniz dert etmeyin o kadar. Zaten akbaba lidermizin ülkeye insan gelsinde kanlarını emelim üzerlerinden siyaset yapalım diye bekliyolar.

Ülkede bi komünistler vuruyo bide faşistler vuruyo. Sosyal demokratlar şamar oğlanı ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

Dönmeni gerektirecek bişey yok. İster dön ister dönme. Moving ticket fiyatları gittikçe artıyo. Şu anda 0.21 gold. Eğer döneceksen elini çabuk tut. Dönmeyeceksen boşuna harcama yapma. Maaşın iyi ekonomik durumun orta halinden memnunsan dönme o ülkenin vatandaşı ol. Zamanı gelince büyük bir savaş çıkarsa hep birlikte döneriz.

Ha ülke ne halde dersen cevabım bmbok olacaktır. RTE başa gelse eRepte kurtarıcı gözüyle bakarsınız ona. O kadar rezil bir yönetim ve vandal topluluğu var Türkiye'de. Magandalık çok moda şu sıralar. Ha bide velet dolu.
Sosyal ağlarda paylaş

eTürkiyeye dönülürmü abi saçmalamayın. İşe girseniz kazanacağınız paranın 5 te 1 ini filan kazanıyosunuz

4 skille türkiyede maaşım 13 lira filandı(ki şirketler tutunamıyo işten atıp duruyolar iş aramak zorunda kalıyorum), macaristanda 15 küsür. Türkiyede 1 altın 170 lira civarı, macaristanda 35 civarı. Eheh dönmeyin bence.

Hem yönetim rezil, güçlü şirketler daha da rezil.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

eTürkiyeye dönülürmü abi saçmalamayın. İşe girseniz kazanacağınız paranın 5 te 1 ini filan kazanıyosunuz

4 skille türkiyede maaşım 13 lira filandı(ki şirketler tutunamıyo işten atıp duruyolar iş aramak zorunda kalıyorum), macaristanda 15 küsür. Türkiyede 1 altın 170 lira civarı, macaristanda 35 civarı. Eheh dönmeyin bence.

Hem yönetim rezil, güçlü şirketler daha da rezil.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

yazıları okuya okuya TR'den çıkmaya karar verdim yarın işallah bırakıorum bende TR'yi hele bi vatandaş oluyum da :)
3.9 manu war 4 olcak yarın işallah, yüksek maaşdan yabancı ülkede iş arıyorum :)

Varsa iş arayan fln hiç aramıyım geliyim tanıdıkda başlıyım, patron da bana güzellik yapsın :)

Savaş olduğu sürece 90+ wellness'la çalışırım affetmem :)
Sosyal ağlarda paylaş

EagleEye said:

Benim 10goldum var şu an. Şirket açabilirmiyim? Yoksa çok para istiyomu hammadde falan için. Gerçi ben zaten hammadde çıkarıcak bi şirket açıcam ama nası oluyo bu iş şimdi varmı bi tutorial tarzı bişi. Şirketi alıp batmiim :P

Şirket açmak için 20 golda ihtiyacın var. Ortak birisiyle şirketde açabilirsin ama kendi şirketini açmanı tavsiye ederim. Ham madde üreticisi olabilirsin veya ham maddeleri şekillendiren iş kollarında üretim yapabilirsin.
Gelir-Giderleri, piyasayı ve çalışanlarının wellnesslerini takip ettiğin sürece pek önemli bir şey yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

5 Şirketi olan bir patron olarak söyleyebileceklerim şunlar;

1-Land yani hammadde şirketleri q2 olmadan o kadar az kar elde ediyolarki 2 ayda anca şirketin masrafı çıkar. O bile belli değil. Bu yüzden land skill şirket açacaksanız mutlaka 2. kaliteye çıkartacak paranız olsun.

2-Construction skill isteyen şirketlerde ise hem pazar çok küçük hemde işçi sıkıntısı hat safhada. Cons işçisi bulmak çok zor. Üstüne üstelik cons için max productivty 20. Bunu göz önünde bulundurun.

3-Manu skilli şirketler şu anda en karlısı gözüküyor ki en çok kar ettiğim manu skilli şirketlerim. Fakat manu şirketlerinde rekabet daha fazla. Bu yüzden çok fazla piyasa takibi ve devamlı fiyat güncellemesi gerekmekte. Sabah koydum 10 kuruşa 10 malı akşama geldim satılmışmıdır diye bakarsanız şanslı iseniz 1 mal satarsınız. Çünkü yaklaşık 10 dakika içinde sizin verdiğiniz fiyatın 0.01 ücret altına fiyat teklifi veriyolar.

4-Ne şirketi kurarsanız kurun sermaye olmadan şirket kurmayın anında batarsınız zaten. Şirketinizi kuracaksanı şoyle yapın 20 Gold şirket için 5 gold org için 5 goldda maaşlar için yani 30 gold ile girin yoksa uğraşmayın. Org hesabı kullanmak ileri zamanlarda çok fazla işinize yarayacak çünkü şirket sahibi olan hesap şirkette çalışamaz ama şirket org adı altında kurulmuş ise çalışabilir.

5-Maaşları job marketteki o skillin istediği maaşları gözönünde bulundurarak ve asla en yüksek teklifi vererek açmayın. Mutlaka en yüksek teklifin 1 veya 2 fiyat altında teklif verin. (Cons skili için işlemez)

6-Manu ve Cons firmalarında hammadde ve para durumuna dikkat edin. Bitmemesine özen gösterin.

7-Org hesabı normal hesap gibi yer değiştirebilir. Manu veya cons skili bir şirkete sahipseniz hammaddenin en ucuz olduğu ülkeye hesabı taşıyın. Ordan hammadde alıp firmanıza o hammaddeyi donate edebilirsiniz.

8-Bulabiliyosanız Companies For Saleden alın firmanızı. Sakın Medium bölgelere hammadde(land) şirketi kurmayın batarsınız. Şirket alırken bunada dikkat edin satın alacaksanız şirketi (land) medium bölgeden olmasın. İndonesia - Hungary - Russia land firmaları için iyi yerlerdir.

9-Moving Ticket ve Oil ihtiyaçlarınız için Shufta nickine özel mesaj atın o size yardımcı olacaktır :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...