Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Web based Politika oyunu : E Republik

firatram

Öne çıkan mesajlar

oh be yatmadan savaşa yetiştim,

9bfbec6295ca9624ac4dcb9404aa8a01_55x55
pekinduck
6 one minute ago
Default_male
Empty ME
100 one minute ag

adam nasıl 100vuruyor ya ben aga gibi 6 7 vuruyorum (:
bir de çok vurunca çok exp gelmiyorsa sorun değil aslında
bir de sorunun cevabını az çok tahmin edebiliyorum ancak rütbe atlayınca daha çok mu exp gelecek? sanırım daha çok gelecek (:

Fights 26

Total damage: 172 / 250

EXP 100/125

neyse bende durum budur (:
Sosyal ağlarda paylaş

günde 1 kere,
ben wellness 40a düşene kadar savaşıyorum
sonra öbür güne bırakıyorum
41 bile olsam 31e düşüyorum diğer gün, sonra tekrar heallenip aynı şeyi yapıyorum (:

ben de şeyi soracaktım yav,
şimdi işte çalışıyoruz ya bir de army
çalışmadan önce wellness'ımız yüksekse daha çok mu artıyor becerimiz fln?
yoksa wellness 40 da olsa 100 de olsa farketmez mi=?

@ Joker
sanırım şirket kurduktan sonra hammadde de alman lazım,
bu satılan şirketler de zamanında kurulmuş sonra para bitmiş ürün stoklayamamış şirketler kanımca.
yani o şirketleri alıp hammadde alırsan sonra işçi çalıştırıp üretim yapabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

Çalışırken wellness ının yüksek olmasının becerine ve exp ine etkisi yok, sadece üretimini arttırıyo. Yani wellness ının yüksek olmasının sana faydası yok, patronuna var.
Ama tabi mümkün olduğunca yüksek wellness le çalışın, bi kırıntı fazla üretseniz kardır, ülke ekonomisine katkı olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Burax said:

@ Joker
sanırım şirket kurduktan sonra hammadde de alman lazım,
bu satılan şirketler de zamanında kurulmuş sonra para bitmiş ürün stoklayamamış şirketler kanımca.
yani o şirketleri alıp hammadde alırsan sonra işçi çalıştırıp üretim yapabilirsin

peki hammadde üreten şirketlere ne demeli? diyelim oduncu kurdun?
Sosyal ağlarda paylaş

Hammadde üretim şirketim var iron. Stoklarında 0 olması demek elindeki bütün stokları satıp işçi alımınıda kapayıp şirketi satmaya çalışması demek.

Eğer şirketi alırsan (ki yeni bir şirket 20g) ilk once o bölgede hammadde olup olmadığına bak. Mesela bazıları iron olmayan yere iron şirketi kuruyo satıyo sonra şirketi. İkincisi insan yoğunluğuna bak. Üçüncüsü iç piyasada hammadde yada işlenmiş madde ne kadara gidiyor ona bak. Dördüncüsü maaş ve yiyecek fiyatlarını karşılaştır.

Araştırmalarıma gore en karlı bu durumda abd oluyor. Fakat hazır müşterim olduğundan ilk şirketimi irlanda da kurdum. Yeni şirket aldığında işçiler için ilan veriyosun işte şu skilli adama şu kadar maaş felan diye. Sonra adamlar gelmeye başlayınca kazanım başlıyo. Her oyuncunun belirli wellnessi ve skiliyle belirli sayıda hammadde çıkarma yada işleme oranı vardır. O yüzden şirket sahipleri çalışanlarına özel mesaj atarak wellnesslerini yüksek tutmalarını istemesi gerekmektedir. Bir süre sonra stokların dolmaya başlıcak ve tıkır tıkır işleyen fabrikan olacak.

Hayırlı olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiyedeki seçim konusuna gelince bana kalırsa Turkuaz Parti adaylarına oy verin. Çünkü seçimde tek parti çıkartmaya çalışıyo herkes. %95 turkuaz parti seçimlerden galip ayrılacak. Oylarınızı boşuna bölmeyin. Tabi oy konusunda herkes serbest.

Başka ülkede çalışan arkadaş içinde başka ülkenin parasından gelmiştir sana. TRY değilde hangi ülkede çalışıyosan oranın parasından. Her ülkenin ekonomisi farklıdır. Aynı skille amerikada 10 dolar maaş alırken Türkiyede 3 try alabilirsin ama amerikada 3 dolar olan ekmek türkiyede 2 try olabilir. Anlatabildim sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

NeroWarden said:

Türkiyedeki seçim konusuna gelince bana kalırsa Turkuaz Parti adaylarına oy verin. Çünkü seçimde tek parti çıkartmaya çalışıyo herkes. %95 turkuaz parti seçimlerden galip ayrılacak. Oylarınızı boşuna bölmeyin. Tabi oy konusunda herkes serbest.

Peki, oylar bölünmesin madem. Turkuaz Hareket ten 2 tane aday var. Wild Lion ile edizheiwa. Wild Lion a veriyim diyorum. Çünkü edizheiwa nın avatarı edward. Godoş olabilitesi yüksek yani.

edit: oy verdim de;
Macedonian-Turkish Party nin adamı 31 oyla 1. sırada
2. Turan Partisi nden Sabron 26 oy
3. de Wild Lion 22 oy.

Kongre seçimleriymiş bunlar. Ne işe yarıyo, milletvekili mi oluyo bunlar?
Sosyal ağlarda paylaş

Bir miktar birikmiş param olmaya başladı fabrikatörlüğe adım atayım dedim.

Şimdi yaptığım hesaplamalara göre millet kar ederek nasıl bu kadar yüksek maaş verebiliyor anlayamadım. Cidden para var mı bu işte? Hangi sektöre dalmalı hangisinden kaçmalı? Bu işe girmiş biri bir tutorial yazabilirse yada linki verirse çok iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...