Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

potansiyel eu2ciler

dark-dr

Öne çıkan mesajlar

oyunun neye benzediğini anlaman gerek çünkü çekici gelmeyebilir.. :) yahoo'da filan arat screenshot'larını filan gör, rts gibi değil böyle ama real-time civilization misali bir oyun.. (çok kabaca)[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

bugunkü aksiyon düne nazaran cok soluk kalmis olsada oynandi biraz.

Sonucta yarin devam edilecek.
Ben gene savaslarla dolu günlerden sonra uslu durmaya calisacagim :p

olabilirse tabi,
unity güzelce yayildi kuzey afrikaya, sam gene bildiğiniz gibi cenesiyle oynuyor :-)

azmo agac oldu, üşenmedi bonzai eğitimi alıyor, liquid yani bombacı ise kızılderili peşinde :pp[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

unity kuzey afrika'da vassal ve ally edindi. buna yayılmak denemez..

ben soulless'dan sonra en az konuşan kişi oldum soru soranların sorularını cevaplamak dışında. çenesiyle oynayan birisi deyince akla başka bir isim geliyor.. :)

1536'ya vardık ama 3 saatte gimli 1 gün bile oynayamamış oldu bug'ıydı şuyuydu buyuydu, unity de asyadan ally çevirme muhabbetiyle bir 15 dk götürdü tam oldu..

mex bak o eventi olmazsa database'den aç oku, milan'ı mantua'yı verirsin sonra pişman olma hollanda'da event nedeniyle isyanlar başlayınca. senin zararını istesem uyarmam bir kere böyle..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 18 Mayıs 2004 03:01 tarihinde demiş ki:
unity kuzey afrika'da vassal ve ally edindi. buna yayılmak denemez..

ben soulless'dan sonra en az konuşan kişi oldum soru soranların sorularını cevaplamak dışında. çenesiyle oynayan birisi deyince akla başka bir isim geliyor.. :)

1536'ya vardık ama 3 saatte gimli 1 gün bile oynayamamış oldu bug'ıydı şuyuydu buyuydu, unity de asyadan ally çevirme muhabbetiyle bir 15 dk götürdü tam oldu..

mex bak o eventi olmazsa database'den aç oku, milan'ı mantua'yı verirsin sonra pişman olma hollanda'da event nedeniyle isyanlar başlayınca. senin zararını istesem uyarmam bir kere böyle..

abi hic bit bit etme.

hepimizi bezdirdin.

once darkla bana baslamistin ta ne zaman 'yok minor olunur mu sacmalamayin' diye, simdi de yok asyadan alinir mi kostek olunur mu gostek olunur mu. yahu ne yapacaksin ? isteyen istedigi yerde oynar sana ne ?

adamla biz anlasmisiz konsensusa varmisiz paylasicaz asyayi iki koldan sen giriyorsun araya sana ne ?

mexi de wandi da bezdirdin ikisi de illallah dedi oyunda karisma artik diye hala daha birakmadin milleti rahat. mex bana access veriyor oha austria ottomana access veriyor. abi versin ? sana ne ? bi rahat birak da oyunu oynayalim be.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 18 Mayıs 2004 03:07 tarihinde demiş ki:
adamla biz anlasmisiz konsensusa varmisiz paylasicaz asyayi iki koldan sen giriyorsun araya sana ne ?

ehehe işte olay bu..

soulless dedi ki, "ben ilk defa multi oynuyorum şöyle rahat bir yer olsun" unity hemen atladı "asya'dan yer alalım iran'ı tek başıma dövemiyorum biri yarım yardım edecek, soul sen asya'ya geç yardım et" diye. soul emireri yani, kendi zevki filan hiç mühim değil. mühim olan osmanlı'yla hindistan'a akması unity bey'in.. :)

"mexi de wandi da bezdirdin ikisi de illallah dedi oyunda karisma artik diye hala daha birakmadin milleti rahat."

mex tabii onun genişleme emellerine bir ben aykırı düştüğümden tartışıyor benle. wand da seninle anlaşmalı ama onun sınırı iran'a dayanınca değişir hesapları nasılsa..

"mex bana access veriyor oha austria ottomana access veriyor. abi versin ? sana ne ?"

mantığa ve azıcık da olsa history'e dayanmayan danışıklı dövüşlere kılım, baltalarım. savaşmamanız hadi tamam anladık da military access ne demek yahu? rusya'dan da military access iste isveç'e çıkarsın bari. komediye bak..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 18 Mayıs 2004 03:33 tarihinde demiş ki:
said:
unity100, 18 Mayıs 2004 03:07 tarihinde demiş ki:

ehehe işte olay bu..

soulless dedi ki, "ben ilk defa multi oynuyorum şöyle rahat bir yer olsun" unity hemen atladı "asya'dan yer alalım iran'ı tek başıma dövemiyorum biri yarım yardım edecek, soul sen asya'ya geç yardım et" diye. soul emireri yani, kendi zevki filan hiç mühim değil. mühim olan osmanlı'yla hindistan'a akması unity bey'in.. :)

anlasma yaptigim hangi adami yari yolda birakmisim ya da istismar etmisim oyunda bi sor bakalim. portekize azmoyu alip da sefasini surmek isteyen babam miydi. hindistan TAAA cehennemin dibinde sana gore ama oyun basindan beri yok efendim 'gimli bak unity senin dogal hakkin olan hindistani aliyor ona gore', ondan sonra yok efendim gel azmo portekiz ol. - e tabi portekizin haliyle gidecegi 2 yerden biri brezilya biri hindistan -. herkese genisleyecegi yer bulmaya calisiyoruz mex wand paylasti kuzey avrupayi sen oraya bir azmoyu sokmaya calisiyorsun bir soulu atmaya calisiyorsun adamin genisleyecek yeri yok. en son adama isveci almayin dedin baskasi oynar. adam da patladi tabi sana. eeeeee.

said:

"mexi de wandi da bezdirdin ikisi de illallah dedi oyunda karisma artik diye hala daha birakmadin milleti rahat."

mex tabii onun genişleme emellerine bir ben aykırı düştüğümden tartışıyor benle. wand da seninle anlaşmalı ama onun sınırı iran'a dayanınca değişir hesapları nasılsa..

"mex bana access veriyor oha austria ottomana access veriyor. abi versin ? sana ne ?"

mantığa ve azıcık da olsa history'e dayanmayan danışıklı dövüşlere kılım, baltalarım. savaşmamanız hadi tamam anladık da military access ne demek yahu? rusya'dan da military access iste isveç'e çıkarsın bari. komediye bak..

abicim history oyniycaksan NIYE oyuna giriyorusun ki ? yapacagin tek sey BIR TARIH ATLASINI ACMAK. bittiiiiiiiiii. ya da sen 'asamali histori repe' yapacaksin diye biz kendi tarihle ilgili soyle olsa nasil olur diye dusundugumuz seyleri yapmaktan feragat mi edicez ?

hayir kimse kastirmiyor oyunda kimse biribirinin ne yaptigina karisip engellemeye calisip kuyu kazmiyor bir tek sen oraya buraya laf sarkitip surekli ugrasiyorsun milletle. kim senin amerikada yaptigin islere kostek oldu ? karisanin oldu mu ? en son tuttun 'mex event geliyor ya hollandayi ya italyayi vereceksin aldigimi geri vermem ona gore haaaa' diye basladin adamin kafazini ztmeye.

abicim. bak, biz hepimiz homo sapiens sapiens siniflandirmasinda soyut dusunme yetenegi olan insanlariz. kendi zevklerimiz kendi eglencelerimiz var. boyle dakka basi durup durup kastirirsan ortami, zevk alamayiz bu isten. bunun bir oyun oldugunun farkina var, kastirma bizi. mexin dedigi gibi turnuva havasina sokma.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

"portekize azmoyu alip da sefasini surmek isteyen babam miydi"

baban değildi, ben de değildim. isveç'i cansıkıcı bulunca başkaları ona portekiz'i önerdi. ben hiçbişi söylemedim hatta o sorunca bile..

evetbenim umrumda değil hindistan ama ingiltere'nin tarihi sömürgesi, elbette osmanlı'nın wc yapmasını seyredecek değilim. naif olmayalım..

"herkese genisleyecegi yer bulmaya calisiyoruz"

çöpçatan mısın sen herkese eş ayarlıyorsun? insanlar kendi hesaplarını yapamıyor da sen onların yerine düşünüp taşınıyorsun, hem de kendi çıkarını gözetmeden? vakıf gibi adamsın beee..

"soulu atmaya calisiyorsun adamin genisleyecek yeri yok. en son adama isveci almayin dedin baskasi oynar. adam da patladi tabi sana"

soul'a demedim ben onu, wanderer'a dedim ki wanderer da ileride dünyanın yüzölçümü olarak adeta yarısını alacağı halde açgözlülüğü abartıp isveç'e daldı, bunu yaparken de soul'u kafaladı cephe yayılsın diye ama soul'un işgal edecek durumu yok isveç'i. isveç her vakit daha güçlü danimarka'dan protestan olduktan sonra ki olmuştu. zaten dikkat edilirse soul'un danimarka'yı almasını isteyen tek kişi wanderer oldu, şimdi farkediyorum ki hesabı isveç'i almak için cepheyi genişletmekmiş soul'u kafalayıp. multi deneyimi olmayan insanları kafalama tezgahlarını baltalarım..

"abicim history oyniycaksan NIYE oyuna giriyorusun ki"

benim fetişim bu usta belki? sen hindistan'a akıp puanları hapır hupur götürmekten zevk alıyorsan ben de tarihi interaktif ortamda yaşamaktan keyif alıyorum. şu lafın kapı koluna bile dayanmıyor yani, havada asılı kalmış..

"kim senin amerikada yaptigin islere kostek oldu ? karisanin oldu mu ?"

abartmadan, tarihe uygun oynadım. bu dönemin en güçlü ülkesiydim ama sonra tarihi olarak başkalarının geçebilmesi lazım beni düzgün oynarlarsa. abartmak istesem new york cot'unu alırdım çoktan, haberiniz dahi olmazdı. ekonomik güç olarak da 200 yıl yanıma uğrayamazdınız..

"en son tuttun 'mex event geliyor ya hollandayi ya italyayi vereceksin aldigimi geri vermem ona gore haaaa' diye basladin adamin kafazini ztmeye."

adam avusturya oynamamış kendi dedi, eventi de bilmiyor. önce ona eventi anlattım. event ona seçim yaptıracak, ille bir yerleri vermesi gerekecek. sonra sen oradan çıkıp "verdiği gibi alır mex oraları ne olacak" dedin, mex de senin gazınla havalara girdi yok madrid'de çay bilmemne. :) ben de bunun üzerine "yok öyle yağma, verdiğin yeri geri alamazsın" dedim. mex'in d hoşuna gitmedi, sen de bikbik ötmeye devam ettin tabii klasik propaganda usulünle. öyle çarpıtıyorsun ki lafları ben yaşamış olmasam olayı sana inanacağım neredeyse..

"bunun bir oyun oldugunun farkina var, kastirma bizi"

sen soul'u kafalamak için host odasında 15 dk bikbik ederken gimli'nin 1 saati kalmış onu düşünmüyordun ama, çok derdindesin ya milletin keyfinin.. :) bu kadar hümanistsen arasıra azmo'yu, bombacı'yı da sen cevapla..[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..
Sosyal ağlarda paylaş

höst be unity'cim, açıkçası sam de haksız, sen de.

sam'in haksız olduğu nokta:

soulless hakkındaki, "hayır, asya'dan seçemez." yorumu idi ki bunu geçen oyunlarda da yapmıştı. yani tavsiye de vermiyorsun sam bu durumda, direk dikte ediyorsun. niye böyledir bu konudaki tavrın, anlamış değilim.[lütfen yine, oyunun tadı kaçar, aman da zıttırı bıttırı yorumları yapma. zira karşı çıktığım nokta, her oyunda bunu ve bunun gibi bazı şeyleri dikte etmen veya oynamak için önkoşul sunman.]

ayrıca bugün, unity'nin sayesinde 15dk değil, 1dk bile rötar yaptığımızı sanmıyorum. zira bahsi geçen olay sırasında mexinthi bekliyorduk zaten. bugün tamamen şanssızlığımıza geldi. yok birimiz düştü, yok birimiz yeni geldi, yok elektrik gitti, yok oyun kapandı derken çok fazla rehost ettik ve çok kalabalıktık. bunun kabahatini tek bir kişiye yüklemek manasız. ortada suç varsa, ki yok, bunu herkese eşit şekilde paylamak gerekir.

unity'nin haksız olduğu nokta:

yahu unity, sen oyun içindeki çıkar çatışmalarından bahsetmişsin. afedersiniz de, birbirimizle çıkar çatışmasına girmeyecek veya savaşmayacak mıyız; vscomp mu yapıyoruz burada? sam'in durumu, özellikle de ekonomik açıdan şu an iyi veya öyle gösteriyor; bilemeyiz ama bize düşündürttüğü nokta iyi bir konumda olduğu. bu durumda da, global bir bekçilik, ağalık pozisyonuna girmesi çok normal değil mi? düdüğünü öttürüyor işte adam. sam gidip ne bileyim, küçük bir italyan devleti alsaydı, bu kadar karışamayacaktı heralde. ispanya'yı aldı, ispanya'nın da güçlü dönemleri tarihsel açıdan, düdüğünü öttürüyor özellikle kendi bölgesindeki adamlara.

bu oyunda elbette ki çıkarcı olacağız yahu, devlet yönetiyoruz burada. devletlerin daimi dostu mu olur? gerekirse bilgisayarın yönettiği devletleri, gerekirse de birbirimizi oyun içinde sömürebildiğimiz kadar sömürmeye çalışacağız. gördüğüm kadarıyla sam de bunu yapıyor.

ha sen sam'in sömürmesine, devletinin güçlenmesine karşısındır, sen de kendi kanadından, çıkarların gereği görüşünü bildirirsin, ki geçen oyunda bu böyle oluyordu genelde. ama suyunu çıkardınız siz, saçmalamaya başladınız açıkçası.

sam karışıyor herkese, sen de karış, düdüğünü öttürmeye çalış. e ama bunu kişisel saldırıya, oyun dışına dökmeyiniz lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

sam'cim sen de, lütfen "multi deneyimi yok, oyuna yeni başladı" olaylarını bırak kendini savunurken. herkes belirli bir tölerans gösteriyor yeni başlayanlara, ama bir yere kadar. wand da orada elbette ki kendince sömürecek danimarka'yı. ha sen karşısındır oyun içi wand'ın daha da büyümesine, o vakit söyle istediğini. ama lütfen, "soul'un deneyimi yok" mazeretleriyle yapma bu eylemini. oynaya oynaya öğrenir o kadarını, ucunda ölüm yok.

[Bu mesaj BombaciMulayim tarafından 18 Mayıs 2004 04:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bombacı kardeş, "hayır asya'dan seçemez" gibi bir cümle kurmamın deni 1,5 saat geçip de bizim 1 tek gün ilerleyememiş olmamız o ana kadar, soulless rahat bir ülke istiyordu ve asyadaki hiçbir ülke rahat değil. üstüne üstlük asya'daki adam single player'mış gibi oynayacak, hiçbirimizi göremeyecek önümüzdeki 100 yıl boyunca. niye multi oynuyoruz interaktivite yoksa? ayrıca unity kafalamaya çalışıyordu kendi çıkarı için ki o kadar sert tepki koymazdım, ama unity iki gündür sadece kafalamadan ibaret kurdu bütün konuşmalarını. tamam iyi güzel de multi deneyimi hiç olmayan adamı kafalamasın, evet müsaade etmiyorum gücüm elverdiğince..

unity yüzünden yapılan toplam rötarları hesaplarsak saat bile tutar. rehost olmuş, herkes toplanmış ama bir tek unity yok. herkes geliyor birbirine "harasslasın biri unity'i" diyor. ben de bişi demedim baştan ama böyle böyle dakikalar geçip saate yaklaşıyor gün sonunda. girsin odaya yüklesin save'i herkes gibi, ben işssiz güçsüzüm bişi demem ama insanların işi gücü var yani..

diğer dediklerinde haklısın ancaaak, şuna katılmıyorum:

"gerekirse de birbirimizi oyun içinde sömürebildiğimiz kadar sömürmeye çalışacağız. gördüğüm kadarıyla sam de bunu yapıyor"

sizi sömürebildiğim kadar sömürmek istesem bütün kuzey amerika kıyısını alırdım hoca. donsuz yerlilerden ibaret ki ben 2 yıl geçmeden inka+maya+aztek+zapotec'i annex ettim. kuzey amerika çok daha zayıf ve küçük, 1 yıl sürmezdi. siz de şimdi geldiğinizde çıkacak nokta bulamazdınız. new york cot'unu da aldığım için ekonomim daha da uçardı, azmo ile seni oyunan düşürdüğüm gibi hiçbir rakibim de yaklaşamazdı yanıma. ekonomik güç askeri güç demek, zorla da elimden alamazdınız. zaten komutanlarım da sizden iyi şu dönemde..

"sam'cim sen de, lütfen "multi deneyimi yok, oyuna yeni başladı" olaylarını bırak kendini savunurken"

eagle-eye yıllardır oynamamış
soulless bugün ilk multi oynuyor, single fazla oynamamış sanırım
azmo dün oynamaya başlamış

bu adamları kafalamaya çalışana elbet karşı çıkarım, wand benimle puan yarıştırabilsin diye soul'un -6 stab'lı, geliri 3 kuruşluk denmark'ıyla isveç karşısına cannon fodder olarak koymasına tabii karşı çıkarım. enflasyon uçacak, iflas edecek ve bundan keyif alacak?

azmo'yu da okiim de bunu bi postlayacam önce.. :)

ekleme: ben 20:30'dan itibaren boşum, bana uygun o saatler..

unity ile uzun zamandır fazlaca güzel anlaşıyorduk hemen her konuda ama bu gidişata dur demek lazımdı bir yerde. :-p kısmet burayaymış..

şimdi ben şu olaylara karşıyım arkadaşlar, tartışırım da konuşurum da. "ne karışıyon lamnn zenn ziboopp" denmesi fayda etmez. global danışıklı dövüş ve newbie kafalama. avusturya & rusya & osmanlı & fransa danışıklı dövüşe girdi ki herkes demek bu neredeyse. unity dark'la beraber magdeburg & brandenburg versus AI olayının benzerini canlandırmaya çalışıyorsa bilemeyeceğim ama bu olayın sonu keyifsizdir. ancak unity, dark gibi egzantrik tipler keyif alır sonunda.. :)

newbie kafalamaya da karşıyım, newbie'nin keyfini azaltırken kendi keyfini arttıracaksa hele kafa atarım. brit cem'de novice kesip elmasını almak gibi bişi bu..
[signature][hline]Where life had no value, death sometimes had its price..

[Bu mesaj Sam tarafından 18 Mayıs 2004 05:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bence siz birlikte pacman bile oynamayın
ben sizi okudukça multiplayer oyunlardan soğuyorum resmen, kapımı kitleyip warcraft 1 oynayasım geliyo dünyadan izole bir şekilde[signature][hline]He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

Cok cizgiyi asmadan gidildigi surece rekabet olmasi guzel aslinda.Ben kendimle ilgili konularda birseye aciklik getireyim yanliz , daha acemi kral oldugumdan benim ilk oyunda hatta belki ikincisindede surdurecegim politika sizinkiler gibi degil oyuzden mumkun olan enguclu devletlerden biriyle baslamak yada world domination suan icin cok onemli gelmiyor.
Unity asyaya gel bana yardim edersin dediginde sorunlu bir bolge olmasi veya cogunuza uzak kalacak olmanin yaninda ilginc bir event olabilir diye kabul etmistim irana karsi birlik olmayi vs , bende ordan guney ve dogu asyayi kurcalarim diyordum , ama onemi yok acikcasi suanda , ilerdede zaten istedigim bir ulkeyle degistiririm
Danimarkadan da memnunum dogrusu wandererin ona kolaylik olsun diye bana bati cephesini actirdiginin farkindayim isvece karsi ve benim bununla bir sorunum yoktu acikcasi , benimde tek basima yayilacagim yer gene isvec veya kuzey almanya olacakti ama tecrubesizlikten para durumunu yoluna koymadan buna bulasmak yanlisti benim acimdan onuda gordum zaten

genede dun azcok oynadiktan sonra galiba ilk oyunda asya yerine avrupadan baslamak daha dogru oldu.Biraz buralarda takilayim , baska bir oyunda asyaya gecme hakkimi sakli tutuyorum heheh[signature][hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

[Bu mesaj Soulless tarafından 18 Mayıs 2004 11:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya isvec isvec deyip duruyo sam, isvec nereye yayilacak
danimarkanin kuzey avrupada yayilma alani cok daha buyuk

acikcasi isvec+teutonic orderin cok kolay lokmalar olacagini dusunmustum saldirirken. ve isvec hakkinda tahminim de dogru cikti, herifin 12k ordusu var sadece. ama teutonic order resmen ordu sicinca (30k 30k gelior adam) dogudan soul'a yardim edemedim. yani evdeki hesap carsiya uymadi acikcasi, yoksa soul'a kazik atma gibi bir istegim ZINHAR YOKTUR. teutonlar boyle hayvan cikmasaydi simdi isveci paylasior olucaktik.

adam ben dayanamicam dedi, laf mi ettik? isvecle baris yapariz olur biter. (teutonlarla yapmayalim, o kadar ordularini tukettim. herifleri bu savasta bitirelim ki daha sonraki isvec campaign inde allyleri kalmasin)[signature][hline]templars of steel
Sosyal ağlarda paylaş

Azmo sen onu bunu birakta yarin oburgun kapina bir adam gelirde beni danimarka krali gonderdi , savas yapicakmis ama para bitmis sizde fazla varsa bi 500 altin rica ediyor , aybasindan sonra vericekmis derse eli bos gonderme sakin[signature][hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 18 Mayıs 2004 05:00 tarihinde demiş ki:
bombacı kardeş, "hayır asya'dan seçemez" gibi bir cümle kurmamın deni 1,5 saat geçip de bizim 1 tek gün ilerleyememiş olmamız o ana kadar, soulless rahat bir ülke istiyordu ve asyadaki hiçbir ülke rahat değil. üstüne üstlük asya'daki adam single player'mış gibi oynayacak, hiçbirimizi göremeyecek önümüzdeki 100 yıl boyunca. niye multi oynuyoruz interaktivite yoksa? ayrıca unity kafalamaya çalışıyordu kendi çıkarı için ki o kadar sert tepki koymazdım, ama unity iki gündür sadece kafalamadan ibaret kurdu bütün konuşmalarını. tamam iyi güzel de multi deneyimi hiç olmayan adamı kafalamasın, evet müsaade etmiyorum gücüm elverdiğince..

abicim haksiz oldugun konularda sayfalarca zirvalamissin.

arkadasim oyun icerisinde politika olur, zaten bastan beri yapiyoruz.

ama senin oyun secim ekraninda kolpaya girmen, azmoyu soulu isvece danimarkaya ittirip gimliye ingiltereyi ya da azmoya portekizi aldirip da dunyanin bir yarisiyla ugrasirken yok hindistan da hindistan yok kuzey avrupa diye ugrasman, CANIMIZI SIKIYOR. biz 4 kisi anlasmisiz, paylasmisiz rahat rahat genisliyoruz. bu sana batiyorsa, biz de sana batalim madem. ha bu senin oyun anlayisinsa, oyunu birak oyunun acilis ekranina, oyun disina dahi tasimak, arkadasim bu benim oyun anlayisim degil.

said:

unity yüzünden yapılan toplam rötarları hesaplarsak saat bile tutar. rehost olmuş, herkes toplanmış ama bir tek unity yok. herkes geliyor birbirine "harasslasın biri unity'i" diyor. ben de bişi demedim baştan ama böyle böyle dakikalar geçip saate yaklaşıyor gün sonunda. girsin odaya yüklesin save'i herkes gibi, ben işssiz güçsüzüm bişi demem ama insanların işi gücü var yani..

bombaci aleni olarak soylemis HALA daha kendini hakli cikarmaya calisiyorsun. daha 2 gun once EROVIZYON izlemenizi bekledik. laf ettik mi ? biz seni bekliyorsak sen de bizi bekleyeceksin. benim de bekletme kredim var, ve ben daha bunun yarisini kullanmadim.

isin gucun varsa da oyunu oynama.

said:

sizi sömürebildiğim kadar sömürmek istesem bütün kuzey amerika kıyısını alırdım hoca. donsuz yerlilerden ibaret ki ben 2 yıl geçmeden inka+maya+aztek+zapotec'i annex ettim. kuzey amerika çok daha zayıf ve küçük, 1 yıl sürmezdi. siz de şimdi geldiğinizde çıkacak nokta bulamazdınız. new york cot'unu da aldığım için ekonomim daha da uçardı, azmo ile seni oyunan düşürdüğüm gibi hiçbir rakibim de yaklaşamazdı yanıma. ekonomik güç askeri güç demek, zorla da elimden alamazdınız. zaten komutanlarım da sizden iyi şu dönemde..

iste arkadaslar samin oyun ici konusmalarindan bir ornek. bit bit bit vir vir vir yok onu yaparim bunu alirim mex dikkat et aldigimi vermem hebeleo hobolo.

sikindirik bi ispanyayi idare ediyorsun farkinda misin ?

ve de bunu birak, bunun bir oyun oldugunun, olayi eglence olarak alman gerektiginin farkinda misin.

said:

bu adamları kafalamaya çalışana elbet karşı çıkarım, wand benimle puan yarıştırabilsin diye soul'un -6 stab'lı, geliri 3 kuruşluk denmark'ıyla isveç karşısına cannon fodder olarak koymasına tabii karşı çıkarım. enflasyon uçacak, iflas edecek ve bundan keyif alacak?

baslarim kafalamasina ha ! sen de kafalama o zaman. bakiyorum her oyun acilis ekraninda kendi isine gelecek sekilde yonlendiriyorsun adamlari, e biz ESSEK miyiz de izliycez aciyoruz agzimizi. milletin ne ulke alip alamayacagina zktiriboktan bahanelerle mani oluyorsun millet emireri mi senin oyun standardina gore oynayacak.

said:

unity ile uzun zamandır fazlaca güzel anlaşıyorduk hemen her konuda ama bu gidişata dur demek lazımdı bir yerde. :-p kısmet burayaymış..

kavga edilecek yerde kavga edilir anlasilacak yerde anlasilir.

said:

şimdi ben şu olaylara karşıyım arkadaşlar, tartışırım da konuşurum da. "ne karışıyon lamnn zenn ziboopp" denmesi fayda etmez. global danışıklı dövüş ve newbie kafalama. avusturya & rusya & osmanlı & fransa danışıklı dövüşe girdi ki herkes demek bu neredeyse. unity dark'la beraber magdeburg & brandenburg versus AI olayının benzerini canlandırmaya çalışıyorsa bilemeyeceğim ama bu olayın sonu keyifsizdir. ancak unity, dark gibi egzantrik tipler keyif alır sonunda.. :)

abicim, osmanli, rusya, avusturya danisikli doguse girdiyse, girdi. bunlar UC kisi, oyunun resmen yuzde 30 u, oyunun yuzde otuzu olmasini birak bunlarin her biri secme, secilme hakkina sahip, hur irade tezahur ettiren insanlar.

karsi ol, ama vir vir kafamizi zkip tadimizi kacirma.

said:

newbie kafalamaya da karşıyım, newbie'nin keyfini azaltırken kendi keyfini arttıracaksa hele kafa atarım. brit cem'de novice kesip elmasını almak gibi bişi bu..

kafalama newbiyi o zaman.

cagirdim soulu evet asyaya. catir catir oyniycaz, gerektiginde ben like 500 altin akittigim gibi akiticam parayi, beraber yardimlasarak guney asyayi paylasicaz. NE VAR BUNDA ?

kimse senin oyun anlayisina ya da tarih anlayisina gore oyunu oynamak zorunda
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar sakin, gayet keyif aldım pazartesi gerçi aşırı uykusuzluktan dün baya yanlış işler yaapıp kamikaze olduysamda 3 sene :p iyiydi gene.

Sam şimcik ben osmanlı istediğim daha başladın interaktivite olmaz bırak onu diye bende dedim avusturya değişiklik olur deneyeyim o zaman.
Değişik tarih eğlence anlayışı. Şimdi senin emellerini unity gelmeden öngörmüştüm. Daha ilk harita istediğimde vermediğin zaman kesin emin oldum :) ondan yeme beni hatta bite me hehe.

Yani siyaset ve politika bu olacak bunlar doğaldır. Unity geç geldi ve avantajlı olmak istiyor bu durumda onla çıkarların ters düşmesi normaldir. Sen değil miydin oyun başında koloni alırken bir yandan öbür yandan çok yayılmayın diyen.

Yani herkes senin istediğin bir ai şeklinde oynayamaz. Sen mükemmel bir zafer istedin eh olmadı tabi, zaten avrupa ve doğu avrupa paylaşıldı kabaca, wanderer golden hordeu ben hungary i bitirdiğimde süper güç olacağız ekonomik açıdanda.

Yani okuyanlar oyun içinde kavga ediyoruz sanacak, siz burda oyun içindeki devletlerinizin (in-game) tartışmasını yaparsanız sürekli yanlış anlayabilir millet.

Ha hollanda ya gelince, ben tek başıma senaryodayken bile CoT aldığım için %50 enflasyonla oyuna devam etmiş biri olarak forza avusturya diyorum.
İtalyayı elegeçirmeden sana sunacağım, papa ile papaz olacaksın :)

Madrid te artık meyve çayı mı içilier yoksa, karamelalı mı? O tartışılır ama şu gerçek ki sen nasıl politika yapıyorsan böyle bende bir madrid te çay lafı ile uykularını kaçırttırdım ispanya kraliçesinin heheh

şurda acayip keyif alıyorum bozmayalım yani oyunu, gimli de olsaydı herhalde tadından yenmezdi.

Akşama 22- olacağım bir aksilik olmazsa..[signature][hline]sonunda yeniledim.
Sosyal ağlarda paylaş

hayir abicim ben gec geldim, ama avantaj gibi bir derdim yok. efendi gibi her eu2 oynayisimda yaptigim gibi anlastim komsularimla, kavga etmeden hepimiz elbirligiyle oynuyoruz oyunu.

skimde de degil amerika kitasi ya da baska bir yerde olan seyler.

ha ayrica 200 yil sonra olacak player player karsilasmasi icin de daha bu zamandan kafa skip politika yapacak degilim, onca ugrasacak olsam birakirim oyunu faydali bir ise harcarim zamanimi.

oyun bu be oyun.

ah ulan dark ah nerdesin be. sakin sakin oynuyoduk 12 saat hic kafam zkilmiyodu.[signature][hline].~:&:* Let the sunshine in *:&:~.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...