Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Final Fantasy 14 online

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Şu an level 22'yim, main quest ile alıyorsun, kaçırma ihtimalin yok yani merak etme.

Final Fantasy merchandise'in ismi. Adam 26 sene önce ilk final fantasy'yi çıkardığında bu benim son oyunum ondan sonra da emekli olacma die final fantasy koymuş ismini ama çok tutmuş hehe

ondan sonra yapılan her Final Fantasy oyunu apayrı bir hikayeyi anlatıyor. Ortak olan bazı god-like karakterler (örn. FF14'de dünyayı yok eden Bahamut), veya aynı isme sahip karakterler olabiliyor ama ana karakterler, hikaye, setting , dünya vs. tamamen farklı. Bir oyun high fantasy iken bir sonraki oyun steam punk , sonra cyber punk settingine geçebiliyor sonra tekrar high fantasy bir settinge geri dönüolar vs.

o yüzden final fantasy 14 de eski oyunlardan tamamen ayrı.

Sadece mesela işte moogle lar var messangerlık yapan uçan yaratıklar eski Final fantasy oyunlarından kalma, ondan sonra chocobolar var, böle devekuşu şeklinde mountlar o da 2. oyundan çıkıp bu zamana kadar gelmiş. işte Job sistemi yani classları combine ederek başka classlar açma, final fantasynin yaratmış olduğu bi sistem vs. bu tarz ortak mekanikleri var.
Sosyal ağlarda paylaş

abi 3 saat 2 saat maintenance yapacaklarına 8-10 saat kapatıp hallediceklerdi. şimdi birşeyi doğru düzgün düzeltmeden serverları açıveriyorlar, bir şekilde patlıyor. zaten büyük ihtimal uzun downtime olur release'den önce. solo story questlerini duty finder'a ekleyen şahısı kutlamak lazım
Sosyal ağlarda paylaş

early accessin en iyisini swtor yaptı. kademeli kademeli kodu erken girenleri aldı önce. bu şekilde yığılım olmadı, üstüne 100 tane server açıp yanlış yaptılar tabi. square enix, free time bitince EU'a hatta genel olarak tüm oyunculara, güvenemediklerinden serverlar dolmasına rağmen yenisini açmıyor. aslında mantıklı iş yapıyorlar ama serverlar patlıyor. release olunca 1.0 oyuncuları da gelince felaket olur böyle giderse.

şimdi zone değiştirince bile crash oluyormuş, girmeye çalışanlar yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

Kanuni said:

isin en boktan yani nedense japon serverlerinde tik yok. gir oyna hic bir sikinti yok, onlarda bizden daha fazla server var ama daha da cok server full gorunuyor.

bunun aciklamasi ne olabilir ki ? ayni oyun giriyorsun japonyada sikintisiz oynuyorsun onlarda da yogunluk var..

abi oyun japon oyunu

kendi lokal şeylerini daha rahat kontrol edebiliyordır, avrupada amerikada sıkıntı çıkınca hızlıca aksiyon alamıyorlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

Demek ki serverla ilgili bir sıkıntı var ki halletmeye çalışıyorlar. Anlamadım nie bu kadar dert yandınız bu olaya :) tamam hafta sonu evet bol bol oynamak varken oynayamıyoruz da ,oluyor abi her early acess veya oyun launch larında bu tarz şeyler. Hele bi de şirket Japonya merkezli olunca bu tarz şeylere hızlı dönmemeleri normal. Saat gece yarısı 12'yi geçti orada :) Dün 12 de açılcak dediler açıldı mis gibi ben saat 6 ya kadar aralıksız oynadım. Bu gün girdim oyuna yarım saat full diye giremedim sonra girdim 3-4 saat oynadım serverlar kapandı şimdi giremiyorum. Çok da normal geliyor bana bu böle releasede. Yani ortada çok ciddi halledilmeyecek bir sorun yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

Demek ki serverla ilgili bir sıkıntı var ki halletmeye çalışıyorlar. Anlamadım nie bu kadar dert yandınız bu olaya :) tamam hafta sonu evet bol bol oynamak varken oynayamıyoruz da ,oluyor abi her early acess veya oyun launch larında bu tarz şeyler. Hele bi de şirket Japonya merkezli olunca bu tarz şeylere hızlı dönmemeleri normal. Saat gece yarısı 12'yi geçti orada :) Dün 12 de açılcak dediler açıldı mis gibi ben saat 6 ya kadar aralıksız oynadım. Bu gün girdim oyuna yarım saat full diye giremedim sonra girdim 3-4 saat oynadım serverlar kapandı şimdi giremiyorum. Çok da normal geliyor bana bu böle releasede. Yani ortada çok ciddi halledilmeyecek bir sorun yok.

benim derdim downtime deildi. Crashler cok normal ama Early Access sirasinda istedigimiz serverda karakter yaratabilmeliyiz, sonucta toplam oyuncularin sadece bir kismi oynuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mortis said:

abi sen en tatlı yerinde çıktın 5 dk sonra maintenance uyarısı geldi, 3 saatlik. ne fixlediler anlamadım, oyun açılınca instancelar göçüktü, millet 10 saat storyde ilerleyemedi bile
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...