Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bana yalan söylediler!

adamınbiri

Öne çıkan mesajlar

Fenerbahçe faruk ılgaz tesislerinde işe girmiştim
şefle konuşmuştum
dedim benim paraya ihtiyacım var ama aynı zamanda mesleğimi öğrenmek istiyorum (bu sırada divan işletiyo restorant'ı)
5 gündür gayet güzeldi
her türlü yemeğin yapımını öğrendim hatta kendim profiterol yaptım falan dün görev dağılımı yapıldı ve şef bana havuz başında tost yapmayı uygun gördü!
dedim şef yapma etme ben mesleğimi öğrenmek istiyorum mutfağa al beni
alamam kusura bakma dedi
asgari ücretli amele oldum bildiğiniz
daha yüksek fiyatlı maaşlara mesleğimle alakasız olsada işler vardı ama ben mesleğimi öğrenmek için buraya girdim
aslında bunu öğrendiğim an işten çıkardım ama annem kesinlikle çıkmamı istemiyo bende hiç üzmek istemiyorum ne yapıcağımı bilmiyorum kafayı yemek üzereyim!

http://www.youtube.com/watch?v=Bs9pDp7uv4k

watch?v=Bs9pDp7uv4k
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi konuştum bugün şefle uzun uzun ben yaz sonuna kadar havuz başındamıyım dedim aynen öyle orhan kusura bakma dedi
şöyle bi olayda var
ben oraya torpille girdim torpil dediğim şöyle
oranın yiyecek içecek müdür'ü dayımın arkadaşıymış rica etmiş ona
o da beni işe aldı ama şef'e daha öncede söylemiştim
mutfakta olmak istiyorum işimi öğrenmek istiyorum diye
mutfak dolu deseydi girmezdim ki
başka bi iş bulurdum
tost yapmak istemiyorum ben evde her açıktığımda yapıyorum zaten
Sosyal ağlarda paylaş

abi bu işi küçümserim havuz başında oturup tost yapmanın herhangi bi olayı yok
sokaktan bi adam çevir
ekmeğe 2 kaşar koycan
karışık tost ise 4 tane sucuk koycan diyeceksin
2 kerede yanında yap anlar zaten
ben mutfakta en aşşağıdan başlamak istiyorum
nebiliyim
usta bana desin 10 kilo domates soy eyvallah derim ben soyarken etrafa bakarım
neler yapıyolar
neyi nasıl yapıyolar diye ama şuan bana ilerde katacağı hiç bişi yok

beyaz peynirli
kaşarlı
karışık
sucuklu
dilli kaşarlı

başka malzemem yok zaten ki standart bi olay sinirlerim bozuk ya
Sosyal ağlarda paylaş

star aslında çok haklısın ama emin ol benim yerinde olsan sende aynı şekilde düşünürdün
ben sabretme olayımı bitirdim tükettim kalmadı taze bitti abla sucuklu veriyim mi
o moddayım yani benim paraya ihtiyacım var
bu iş için parayı dedim tecrübe var işin ucunda asgari masgari geçinip giderim dedim tostcu yaptı beni adam!

2 sokak alttaki kebapcı eleman arıyo
650 milyon maaş veriyo
oraya gitsem daha fazla tecrübe edenirim

selam, küfür yassah /sae
Sosyal ağlarda paylaş

Başka bir iş bak, senin işi öğrenme isteğinden zaafından yararlanıp kendi öngördükleri işte kullanıyorlar/kullanıcaklar. Ama şöyle de bir şey var hiçbir firma da bu çocuk mutfağı öğrenmek istiyor hemen oraya koyalım da işi öğrensin demez,yine kendi eksiğine göre değerlendirir işgücünü...

Başka bir iş bak ama ararken işten ayrılma iş kesinleşinceye kadar orada devam,birde çok bilmemekle beraber olduğun yerde çevre yapma şansında varsa biraz bekleyebilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

simdi söyle bisi var, okulunu bitirmemissin, asci sayilmazsin. stajyer muamelesini istesen de istemesen de göreceksin.
iyi ki pattis-sogan soy/dogra dememis sana dua et. gerci mutfakta onlarla ayni ortamda olsaydin, birseyler kapardin yine pattis soymak zorunda kalsan bile. o da var.

cok da rahatsizsan diger yerlere basvuru yapmaya devam et. daha iyisini bulursan birakirsin. ziibaauwn diye birakmaya gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

vaniLLe said:

simdi söyle bisi var, okulunu bitirmemissin, asci sayilmazsin. stajyer muamelesini istesen de istemesen de göreceksin.
iyi ki pattis-sogan soy/dogra dememis sana dua et. gerci mutfakta onlarla ayni ortamda olsaydin, birseyler kapardin yine pattis soymak zorunda kalsan bile. o da var.

cok da rahatsizsan diger yerlere basvuru yapmaya devam et. daha iyisini bulursan birakirsin. ziibaauwn diye birakmaya gerek yok.

Adam demişki ben pattis domatis soysam daha mutlu olurum gelen geçene nasıl yemek pişirdiklerine bakarım öğrenirim o bile amacım için iyidir diyore aplacım. Yukarıyı okuyunuz efemn.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...