Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Program İncelemesi

Thugsta

Öne çıkan mesajlar

Yeni açılacak olan Download sitesi için program incelemesine ihtiyacım var.Sayısı tam belli değil ama 5 ver üzeri olacağı kesin.

İncelemeler yaklaşık 200-400 kelime'den oluşacak.Basit incelemelerde program başına 50 kuruş verilecek.Ödemelerde Paypal tercihtir ama havale olarak ta yapılabilir.Ayrıntılı/Özel incelemelerde ise fiyat artacak.

Yapabilecek arkadaşları PM kutumu doldurmaya davet ediyorum.

bölüm yanlışsa gerekli yere postalansın plx
Sosyal ağlarda paylaş

Gazanfer said:

50 kurus?

insanlar programi indirecek, kurucak, deniycek, yorum yazicak, bunlarin hepsine en dandik program icin bile en az yarim saat harciycak, karsiliginda 50 kurus vericeksiniz?

Böyle yorumun gecikmesi bile beni üzdü :(.Ben daha erken yazılsın bekliyordum.

Yazdıklarına "Serbest Piyasa" derim ve sallamadan gidebilirim.Yinede durup cevap veriyorum.Sırf böyle "ah kapak soktum herife" havalarına girmeni önlemek için.

- İndirilecek olan programların ne kadar boyutta olduğunu bilmiyorsun.

- Denecek programların ne kadar karışık ne kadar basit olacağını bilmiyorsun.

- İncelemenin nasıl yazılıp neler içermesi gerektiğini de bilmiyorsun.

- Her inceleme için ne kadar süre vereceğimi bilmiyorsun.

Ve bu konu hakkında yorumda bulunuyorsun?

"en az yarim saat harciycak" Kusura bakma herkesin kapasitesi aynı değil.Senin "EN AZ YARIM SAAT" harcayacak dediğin şey için ben çok daha erken bir bir zamanda tamamlayabiliyorum rahatlıkla.

Abes kaçmasın 1 cümle edit.
Sosyal ağlarda paylaş

hakkı 2-5tl.dir hacım..

yoksa "kurdum, 10sn baktım. cıh olmamış" yazısı ile garip olur. wow'da mı nerde bi başlık vardı. eleman oyunu fazla oynamamış da inceleme yapmış.. elemanı oyunda gören yok! öle az girmiş. atmış tutmuş biraz da rezil olmuş falan filan.. hani böle bişiler.

öle olmasın. onun için diyorum. yoksa parasını geç..
Sosyal ağlarda paylaş

50 kuruş ne yahu, sen de malesef vereceğin 50 kuruşun haklı bir bedel olacağı yönünde inandırıcı bir şeyler söylememişsin. Ama serbest piyasa deyip de gidebilirsin tabi istersen kimse tutmaz seni. 100 program hakkında yorum yazsan 50 tl alacksın. Her program 10 dakika sürse (ki bu dandik yorum yapmamak için gereken minimum süre herhalde) 16,5 saat edecek. 16 saatlik çalışma ile 50 tl? Günde 8 saat uğraşsan, günde 25tl'ye gelecek yani yaklaşık olarak asgari ücret.
Sosyal ağlarda paylaş

@Gazanfer:Yazış tarzınızdan ben yanlış anlamışım kusura bakma

Sabit bir süre yok programlar için.Vereceğim programlar 10mb altında programlar(genellikle).Bir video oynatıcısı olan Gom Player'ı incelemek uzun sürmüyor.Kısa giriş , özellikler ve neden tercih edilmesi gerektiğini yazarsın tamamlanır.Birde aynı boyutta olan daha çeşitli seçenekler sunan video oynatıcılar vardır onlar daha uzun sürer.Yani her program için sabit bir süre yok.

@Dasaaa:Aslında dediğin fiyata katılmıyorum.Amacım olan piyasayı falan düşürmek değil.Fakat bana göre gerçekten verilen bir konu iyice incelenip araştırılırsa(atıyorum İstanbul'daki barlar) 2.5 TL veya daha fazlasını çekinmeden veririm.Program incelemesi için 2.5 YTL vermeyi uygun bulmuyorum.

Edit.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm ben ince eleyip sık dokuyanlardanım.

neden gom player değil de km player.

ya da

bs player'ın hâlâ bu kadar popüler olması üzerine

falan diye rahat 2sayfa yazarım.

ama 10dk kullanıp kapatmıyorum proğramları..

kolay gelsin amma ve lakin ben yine de sindire sindire inceleyin programları..
Sosyal ağlarda paylaş

Thugsta said:

Gazanfer said:

50 kurus?

insanlar programi indirecek, kurucak, deniycek, yorum yazicak, bunlarin hepsine en dandik program icin bile en az yarim saat harciycak, karsiliginda 50 kurus vericeksiniz?

Böyle yorumun gecikmesi bile beni üzdü :(.Ben daha erken yazılsın bekliyordum.

Yazdıklarına "Serbest Piyasa" derim ve sallamadan gidebilirim.Yinede durup cevap veriyorum.Sırf böyle "ah kapak soktum herife" havalarına girmeni önlemek için.

Verdiğin öğrenilmiş ve aşırı tepkiye bakacak olursak, şuranın meali: "Paranın aşırı yetersiz ve ucuzcu olduğunun topiği açarken bile farkındaydım, onun için cevabımı da önceden hazırladım, sonunda biri attı şu mesajı da ben de cevabı yapıştırıp çok cool görünebileceğim, oh be." Esas kapak (nereden girdiyse şu banal laf da günlük hayata, gına geldi duymaktan) derdi kimde acaba dedirtiyor insana.

Programına ve daha önce kullanmışlık durumuna göre olsa olsa 20 dakikaya iner bu süre, daha aşağıya iniyorsa incelemenin içeriğinde ve/veya yazı dilinde dandiklik olacağı kesindir yani. Çok da "bilmiyorsun, etmiyorsun" triplerine girmenin alemi yok.

"Serbest piyasa" diyip geçsen emin ol daha mantıklı olurdu :p
Sosyal ağlarda paylaş

Thugsta said:

@Gazanfer:Yazış tarzınızdan ben yanlış anlamışım kusura bakma

Sabit bir süre yok programlar için.Vereceğim programlar 10mb altında programlar(genellikle).Bir video oynatıcısı olan Gom Player'ı incelemek uzun sürmüyor

sizde incelemelerin uzunluğu programın boyutu ile mi alakalı? binarylerimi okuorsunuzda, programın boyutu kıstas?
Sosyal ağlarda paylaş

Adres vereyim girişin abi toplu olarak.(:P)

Baggio said:

"Serbest piyasa" diyip geçsen emin ol daha mantıklı olurdu :p

Öyle yapıyorum ve diyorum ki "Serbest piyasa" :P

Şaka bir yana 2 kişiyle anlaşılmıştır başka kişi aramıyorum.

Konu gg.

--

Konudan ayrı baggio "Paranın aşırı yetersiz ve ucuzcu olduğunun topiği açarken bile farkındaydım, onun için cevabımı da önceden hazırladım, sonunda biri attı şu mesajı da ben de cevabı yapıştırıp çok cool görünebileceğim, oh be." demekten çok o mesajda bir yanlış anlaşılma oldu tarafımdan.Gazanfer o mesajda normal soru sormuş ve ben o mesajı "yuh artık ya" gibi algıladım.O mesajı artarken sinirlenmiştim çünkü dalga geçtiğini sandım.Sonradan arkadaşın mesajıyla birlikte yanlış anladığımı belirti özürümü diledim.Olay bundan ibaret yoksa daha cool görünmek uğruna ticaret için açtığım bir başlığı kullanmazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...