Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Halsizlik, keyifsizlik..

Böjeek

Öne çıkan mesajlar

Ofisimiz kışları çok soğuk yazlarıda hamam gibi oluyo.
kışın böyle kaloriferlere el değmiyo ama hiç bir işe yaramıyo. merkezi sistem bide, bildiğiniz buzdolabı gibi. ufolar filan hiç işe yaramıyo.

bu kış kat kat giyinmekten hareket edemiyodum. zaten normalin fazlasında üşüyen bi insanım.
haliyle bütün kışı hasta geçirdim. belki 5 kere doktora gitmişimdir. antiyotik filan geçici çözümler. ama artık hapkolik oldum. bi kerede iğne filan vermişlerdi. hap görsem kuscak hale geldim..

şimdi yaz geldi kurtuldum derken bu seferde acayip bi sıcak. 5.ci kattayız ön cephe boş, güneş direk bizim camda.
bu seferde klimalar pervaneler. böyle bildiğimiz sıcakta değil çok bunaltıcı bi hava. tabi ben gene hastayım. ilk defa bi sene içinde bu kadar hasta olduğumu hatırlıyorum.

eve geldiğimde kafamı kaldıramıyorum hep yatmak istiyorum.
hep böyle bi baş ağrısı var.
12 saatlik yolculukta bile otobüste uyuyamazdım. şimdi 10dklık mesafede ister istemez gözlerim kapanıyo. işyerinde hep kafamı masaya koymak istiyorum. hep bi halsizlik isteksizlik mutsuzluk var içimde. hiç keyfim yok. doktorada gittim bunun için, hiçbişeyin yok şuan grip alerji gibi filan dedi. baş ağrısı için ilaç verdi ama içemiyorum sanki böyle midem hep ağrıcak gibi geliyo.

doktordan başka napabilirim. annem bi hafta bizimle tatile gel iyi gelir diyo ama hiç istek yok içimde o kadar yol ölüm gibi geliyo. eskiden hiç böyle birisi değildim yerimde duramazdım ilk defa böyle kötü hissediyorum kendimi ve üstümden atamıyorum. napabilirim hiç bilmiyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

erkek arkadaşım kayseride okuyo.
ben istanbuldayım fazla dışarı cıkma fırsatım olmuyo bu yüzden.
kan tahlilide gittiğimde yapmışlardı sadece b12 eksikti biraz.

koşmak derken bende ona inanaraktan spor salonuna yazıldım,2 hafta filan oldu 2 haftada 2 kere gittim.

böyle enerji iceceklerinden filan içsem bi işe yarıyomu onlar.
bide ne tür bi ilaç alabilirim bitkiselmi yoksa direk kimyasaldanmı giriyim olaya hiç bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Böjeek said:
erkek arkadaşım kayseride okuyo.
ben istanbuldayım fazla dışarı cıkma fırsatım olmuyo bu yüzden.
kan tahlilide gittiğimde yapmışlardı sadece b12 eksikti biraz.

koşmak derken bende ona inanaraktan spor salonuna yazıldım,2 hafta filan oldu 2 haftada 2 kere gittim.

böyle enerji iceceklerinden filan içsem bi işe yarıyomu onlar.
bide ne tür bi ilaç alabilirim bitkiselmi yoksa direk kimyasaldanmı giriyim olaya hiç bilmiyorum.

b12 eksikliği depresif yapar diye biliyorum ben, doktorun ne dedi?

ben valla kahve içiyorum her gün, enerjim zaten yoksa hiç işe yaramıyo ters tepki yaratıyo hatta, ama enerji içeceği bilmiyorum hiç.

arkadaşlarınla dışarı çık gülün eğlenin?
Sosyal ağlarda paylaş

pek arkadaşım yok dışarı çıkabilceğim.
bugün tekrar gittim doktora. b12den ötürü halsizlik oluşuyomuş. bide kırmızı et hiç yemiyorum. ciğer filan ye dedi. bi kere daha aynı muhabbet olmuştu. vitamin verdi. bide depresyon başlangıcı olabilir diye haftaya pazartesine psikologa yönlendirdi.
bilmiyorum bi garip. ordan oraya attılar beni. psikolog ne yapcakki. muhabbet eder gelirim.

ama bana böyle başka bişey lazım. içip yiyebilceğim böyle enerji verecek bişey. çikolata bile etki etmiyo artık.
Sosyal ağlarda paylaş

anti depresan vermelerine izin verme sana, B12 vitaminleri var onlardan al. psikolog antidepresan vermeye çalışırsa da *küfür* de.

Kahve içmeyi denedin mi hiç peki cidden? spor da daha eğlenceli bişey yapsan esasında daha iyi olabilir belki. yani ne biliyim, spor salonları çok sıkıcı bence. insanın spor yapası gelmiyo orda.

bi enstrüman çalmaya falan başlasan o bile baya faydalı olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Böjeek, ben 6. katta çalışıyorum ofisin üst katı çatı katı , kışın resmen sokakta çalışıyoruz

yazında o sıcak çatının betonu bir iletiyor sıcağı tavandan merkezi klimalardan sıcak hava gelio resmen , haftanın 6 günü calisioz vs vs vakit dar

tatile öle uzaklara gitmek ölüm geliyor ve felaket bir sıkıntı var öle bezmişlik vs.. büyük olasılıkla benzer şeyler yani senin hissetiklerinle

ne yapman gerekir söliim :

1. gerçek anlamda keyif alabileceğin kendine vakit ayırabileceğin bişey bul , ki benim tavsiyem

yüzmek , bi kapalı havuza fln yazıl googlela bakalım iş yerine fln yakın bi yer varmı yada evine yüzmek ciddi anlamda ÇOOOOOOOOOOOK iyi geliyor bu psikolojiye

kendinle başbaşa kalıp hem zihnen hemde bedenen rahatlayabiliosun + koşma gibi fiziki olarak cok da zorlamadığın için eklemlerini ağrı sızı derdin yok.

aklında olsun ;)
Sosyal ağlarda paylaş

benim gibi çile çeken biri daha.
kaderdaş demek istiyorum sana :d eheh.

şişlide oturuyorum, ofis merterde. sport international var şişlide oraya yazıldım da çok kalabalık, acayip ''kroyum emme para bende'' tipli insanlar çok var :(
havuz desen öyle tiksinç geldi. kıllı kıllı erkeklerden.

bir aylık parayı ödedim ama gitmiyorum, başka bi yere yazılmak istiyorum.hem saunası hem spor salonu hemde havuzu olabilcek sessiz sakin bir yer lazım bana. ne biliyim konuyu açtıktan sonra daha da kötü oldum. acil aktifleşmem hayata geri dönmem gerek. yoksa ciddi anlamda bunalıma giricem.
doktorun verdiği ilaçlarda bi işe yaramadı. her yerde bariz vitamin vitamin kokuyorum
Sosyal ağlarda paylaş

e tabii bayan olarak öle bi problem var tabii bu ülkede haklısın =) hmm ne bilim biraz daha araştır bence muhakkak kafana yatacak bi yer bulursun arkadaşın kayseride olmasa hic olmadı dans kursuna gidin dicektim vakit geçer beraber zaman harcama şansınız olur hemde bişeyler öğrenirdiniz gibi gibilerinde =)

onun dışında walla istanbulda aklıma ilk gelenler bunlar hem sosyalleşmek hem aktivite hemde stres atmak kombosu icin

bide maçlar varda futbol sezonu kapaındı :p

havuz icin sor : duş zorunluluğu varmı havuza girmeden önce vs hijyen olarak uygunsa her kıllı = kro demek değildir zira :D türk milleti kıllı sonuçta dsfs öyleyim yani napalım ;p

kedi gibi tüy de dökmüyoruz ayrıca ;p
Sosyal ağlarda paylaş

Enerji içeceği kahvenin daha hoyratı, günde 1-2'den fazla kahvenin bir faydasını görmüş değilim (günde 6-7 fincan falan içiyorumdur heralde)kahve enerji veriyorsa siz psikolojik olarak öyle yapmasını istediğiniz için veriyordur.
Yüzmeydi spordu dışında bol bol yürümek baya fark ettirir ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

eheh gittim psikologo salak doktorun tavsiyesi üstüne.

3 tane ilaç yazdı bi vitamin bide uyku için sakinleşmek için filan. tabi yanından çıktıktan sonra yaptığım ilk iş reçeteyi yırtmak oldu. hem bişeyin yok diyo hemde 3 ilaç yazıyo.

çok sağlam psikolojin var dedi bana. 2 saat muhabbet ettik kahve filan ısmarladı. anlamıyorum işler kesat heralde muhabbet etcek birinimi arıyolar napıyolarsa. benden çok o konuştu benim bildiğim psikolog dinlemez mi.

gerçi anladı baktı psikolojik bişeyim yok spor yapmamı tavsiye etti oda ve hatta bi kaç hareket gösterdi. manyak mıdır nedir. yere yattı bildiğin spor hareketleri gösterdi. gülmemek için zor tuttum kendimi. bundan sonra keyfimin yerine gelmesi için psikologa gitcem ben.

oda bi çare olmadı yani. atamadım hala üstümden bu saflığı ben. bide yanı sıra unutkanlık filan başladı. bakalım yüzmeye yazılmayı düşünüyorum. en azından hem spor olur hemde su insanı çok farklı dinlendiriyo. 13ündede tatile kaçıyorum 4 günde olsa. sonra gene istanbul sıcağı ve iş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...