Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kuzey Kore yer altında başarılı bir nükleer deneme yaptığını açıkladı.

BiTcH_oFBaT

Öne çıkan mesajlar

nutella, abi bak savaştan sonra toparlandı almanya diyorum. rusya niye toparlanmadı diyorum. savaş sırasında olanı söylemiyorum. savaştan kaç sene sonra toparlanabilmiş rusya onu soruyorum. 2. dünya savaşına girerken ne haldeymiş. 1. dünya savaşında almanyanın anası ağladı. 2. dünya savaşına nasıl girdi, rusya nasıl girdi. onu diyorum ben. savaş sırasındakini değil
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Hershey yolunda

by dr. skull

herşey yolunda sen uyuyorken
herşey yolunda saat 6 sabah erken
ben bu sözleri yazarken
senin için herşey yolunda

herşey yolunda senin dolar hesabında
herşey yolunda senin takıldığın barda
taksinin ön koltuğunda
yağmur çamur herşey yolunda

şişeler vitrinler markalar
ekranlar seni büyülüyor
medyanın kuklaları senin
için şarkılar söylüyor
tatlı bir boşlukta
günlerin geçiyor

herşey yolunda senin sağında solunda
herşey yolunda dinlediğin masallarda
sana dokunmadılar ya
senin için herşey yolunda
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:
ayrıca bir örnek vereyim kimler istemez sosyalizmi, kimler ezilir ve de kaçarlar amerika ya vs ye. Fidel in kızı istemedi misal ve amerika ya kaçtı. tabi bütük olay oldu falan "obaaa, noldu olm? sizin liderin kızı bile kaçtı" falan. soruldu fidel in kızına neden kaçtığı ve alınan cevap yeterliydi.

"Ben devlet başkanının kızıyım ve benim oğlum ülkemde okula bisikletle gidip gelmek zorunda. ben böyle bir sistemde yaşayamam"

kısa ve öz...

kısa ve öz bir cevap da şuna ver lütfen:

sallarla köpekbalıklarının cirit attığı denizden kaçmaya çalışan bu insanların nedeni neydi?
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrica ben bencil adamim. Kendim icin yasarim.
Baskasiyla da esit olmak istemem. ( Ben daha cok kasiyorsam, daha cok calisiyorsam bir yolunu bulup mukafatlandirilmaliyim.)
Mesela Komunist parti kurmaylarinin kicini ne kadar cok yalarsan o kadar ESIT olursun gibi birsey bu.
Benim ideolojim budur. Gerci tamamen utopya istedigim ama kapitalizm daha bencil ve daha yakin.

Sosyalizm hicbir zaman firsat esitligi saglamaz, saglamamistir.
Kimsenin fikri degismez yani. :)

En azindan ayaginizda bufallolarla taksimde komunist dergi satan toylara benzemiyorsunuz. Bu platformda tartismak daha iyi. O adamin savunacagi pek bir arguman olamaz cunku.
Sosyal ağlarda paylaş

Hey allam fetocular gibi nası savunuyonuz lan davanızı kitabınızı.

Biz kapitalizm süperdir demiyoruz yahu, kaçıncıya söyleyecez bunu.
Diyoruz ki şu an için sosyalist komünist düzeniniz ütopya.

Çok meraklıysan burada rüyalarını anlatacağına otur sosyalizm için toplumsal taban hazırlayacak felsefe akımları yarat. Ha bu arada sövdüğün eğitim sistemine de hiç bakma. aman ekonomiyi öğrenme, aman temel bilim öğrenip bunu teknikte kullanma. maazallah senin üstünden para kazanır patronlar.
ileriki yıllarda vay lan şu skilled-unskilled labor muhabbeti ne önemliymiş arkadaş, keşke okusaydık deme ama. zira şu anki eğitim sisteminden yararlanırsan patronların uşağı olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:
calimero said:
ayrıca bir örnek vereyim kimler istemez sosyalizmi, kimler ezilir ve de kaçarlar amerika ya vs ye. Fidel in kızı istemedi misal ve amerika ya kaçtı. tabi bütük olay oldu falan "obaaa, noldu olm? sizin liderin kızı bile kaçtı" falan. soruldu fidel in kızına neden kaçtığı ve alınan cevap yeterliydi.

"Ben devlet başkanının kızıyım ve benim oğlum ülkemde okula bisikletle gidip gelmek zorunda. ben böyle bir sistemde yaşayamam"

kısa ve öz...

kısa ve öz bir cevap da şuna ver lütfen:

sallarla köpekbalıklarının cirit attığı denizden kaçmaya çalışan bu insanların nedeni neydi?

okuma yazma???
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:
ya abi abdnin almanyadaki üstleriyle ilgili bişey dedim mi ben?
almanyadaki sivillerin yaşam koşullarıyla, rusyadaki sivillerin yaşam koşullarından bahsediyorum?
bunun karşılaştırılamayacağı da çok açık değil mi?

Ya kafam karıştı.1.Dünya Savaşı ile 2. arası mı daha sonrası mı?Hangisinden bahsediyorsun ona göre cevap vereyim.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:
Sam said:

okuma yazma???

buyur?
calimero said:
bu arada sosyalist ekonomiden sosyalist olduğunu iddia eden ülkeler muhabbetine geri dönmeyelim. sosyalizm yalnızca ekonomik bir sistem değildir, sosyolojik kısmı sakat bir sosyalizm batmaktan ve çöküşten kurtulamaz...

savunmayın o halde bu ülkeleri. hem savunuyorsunuz, hem de eleştiri gelince kaçıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ozgurlugu ve adaleti savunan, sosyalist ulke yoneticileri insanlarin ulkeden ozgur irade ile ayrilmalarina musaade etmemis, kacmaya calisanlar ve muhalif olanlar toplama kamplarinda sert bicimde cezalandirilmistir, cezalandirilmaya devam etmektedir. Gelin uygulama uzerinde kapitalizm ve sosyalizmi tartisalim. Buysa sizin esitlik ve adalet anlayisiniz zaten diyecek birsey yok. Buyurun gidin lider kraliniza gunde 5 kere ibadet edin. Kuzey Kore sizi multeci olarak alir, merak etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Sosyalizm de insani adam yapar, oyle bir adam yapar ki katarakt ameliyati bile olamazsin. Kor olursun.
Ama sosyalizm o kadar guzel birseydir ki, zaten tibba gerek yoktur. Gun icinde defalarca lidere tapmak bunyeye iyi gelir.

Esek olup aya insanin ayak bastigini bilmeyi, insan olup kor olmaya tercih ederim.

Sevgiler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...