Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Apple iPhone

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Dregoth said:

Jailbreak kullanan çok mu? Kullanmak anlamlı mı? Kısacası iphone 3g alsam anlamlı mı? Benim için laptoplarıma biri mac biri pc internet aktarabilmek önemli.

jail break 1 kere kullanıp görünce getirilerini normal halini kullanamzsın onu da söliim =) ben jail breaksiz kullanamam mesela şuan cok güzel eklemeler yapıyor telefona cydia saolsun. apple yakında telefonu açmak icin, itunes e girmek icin bile 0.99$ isteyecek utanmasa
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ben 16 gb 2g 900 tl ye almıştım bundan 1.5 yıl önce. hala kullanıyorum. jb siz telefon kullanmak istiyorsanız iyi bir bütceniz olmalı. jb dediniz mi tüm oyunlar beleş :) ben storedaki aradığım tüm oyunları buldum. jb li telefon çok kasıyor denmiş doğrudur. telefonum yarısı apps yüklü bence bundan kaynaklanıyor. çünkü restore yaptığınızda telefon yine yağ gibi
Sosyal ağlarda paylaş

aslında şöyle, gui olan uygulamalar için yazamıyoruz ancak konsol uygulamaları için yapabiliyoruz, en güzel örnek buna yellwsn0w dur hatta :) aslında var multi-tasking ama gui'ler için izin vermiyor apple

bu arada ipoddan klastım şuydu aslında, smsleri okurken yada safari çalışırken, ipod çalmaya devam ediyor
Sosyal ağlarda paylaş

hehe :) yani.. bakış açısına göre dğeişir aslında :)

JB yapınca OS'un kerneli fln değişmeden konsolda multi-tasking yapabildiğin için ve official apple uygulamalrı yapabildiği için var denebilir ama biz yapamadığımız için yok da denebilir :)

konsol tabanlı bazı örnek uygulamalar;

ssh-server
ftp-server
web-server :)

tabi bunları ancak JB'den sorna kurabiliyoruz, o yüzden haklısın
Sosyal ağlarda paylaş

Bakış açısına göre değişir de, önemli olan telefonda multitasking denince neyin anlaşılması gerektiği. Atıyorum İBB Trafik açıkken onu arkaya atıp Maps'a gelip hede hödö yapabiliyor muyum en basitinden, telefonda multitasking budur.

Arka planda müzik çalabilen her telefona multitasking diyemiyorsak, Safari açıkken iPod'un çalabilmesine de diyemeyiz yani. "Telefona unofficial modifikasyon yapınca oluyor ama" diye de olmaz, firmanın sunduğu spesifikasyonlara göre yapılır yorum/karşılaştırma. Backgrounder ile alet felç oluyor zaten, multitaskinge göre dizayn edilmediği için RAM falan bitiyor hemen, çok da matah değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

android'e bayağı bişiler çıkıyor ama multitouch içermedikçe ve bu patent yasaları usa'da oldukça iphone a rakip zor :)

diğer yandan nokia->iphone killer ne kadar imkansızsa (kabul edelim adamlar geek telefonu değil piyasaya, çoluğa çocuğa üretimi birinci amaç olarak hedeflemişler. ondan sonra da iş adamı vs geliyor. son ürünlerindeki işlemci kırpılmaları bile buna kanıttır) android->iphone competitor o kadar mantıklı. gelgelelim çok kuvvetli bir altyapı ile android henüz gelmedi. netbook'lara, mp3 playerlara varınca yayılma planları var ama boş verin onu bunu. kaliteli bir ürün çıkartın =)

her neyse, abd'de 3g'nin kontratsız satış fiyatı ne şu an? 3gs 599$'mı 699$ mı olacak?
600mhz ve 256MB ram kesinleşti mi? apple'ın sitesinde nedense bu konuda bilgi vermemeye gayret ediyorlar. bi anda "hmm 600mhz değildi yahu.. bak sen!" diyebilirler gibime geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

hmmm fiyatı indirilmiş iphone 3g kontrat yüzünden 1700$a falan geliyormuş 0_o!
http://www.examiner.com/x-13879-iPhone-Examiner~y2009m6d11-Think-twice-before-jumping-on-the-pricereduced-iPhone-3G

ehe biz onu iphone 3g cıkarken yedik bir kere bidaha yemezler :) . 200 dolar'a iphone diye anons etmişlerdi o zamanlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...