Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Araba Boyatma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

paramecium said:

O farların(plastik olanlar yani) tamiri(matlaşmanın ve çiziklerin giderilmesi yani) mümkünmüş.

plastik farsa kolay, cam farsa yattara genelde.

benimde far mikam acayip sarardi, arabayi hem inanilmaz pis gosteriyor hemde aydinlatma menzili cok dustu.

bi arkadasim da bahsetmisti ama laf arasinda kaldi, ne nedir, ne kadardir detayini bilen biri yazarsa cok memmnun olurum.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Benim ön farlar cam ve ben o taktiği uyguladım :D Pırıl pırıl çıktı. Cam'ın en büyük avantajı plastik gibi dış etkenlerden çabuk etkilenmiyor.

İç taraftaki reflektör kısım ise matlaştı, ehh neredeyse 14 yıldır yollarda, bunu bertaraf edecek birşeyler arıyordum ki bazı ürünler buldum. Yakın zamanda bir tanesini deneyeceğim, neticesini bildiririm.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Sİyah mat renk olarak güzel ama film olarak ne derece sağlıklı olur bilemem. Isıyı çekecek, boyanın da üstünü örttüğü için esintinin boya yüzeyini soğutma şansı da yok. Güneş yanığı gibi aracın tavanında sorunlara yol açmaz inşallah.

Bu arada Auto Motor und Sport'un boya testi vardı. Pinpon topu alıp bunu bir düzenekle aracın kapısına değidiriyorlardı. koşu bandı tarzı mini biz düzenek ise topu çeviriyor. Sadece topun ağırlığı tesir ediyordu aracın yüzeyine. Yaklaşık 3 saat sonra da tüm araçların boyasında oluşan küresel aşınma hassas bir şekilde ölçülüyordu; çapı, altta kalan boya kalınlığı falan gibi. Test birincisi o zamanlar için Passat, Mercedes E series idi. Japon amcalarda aşınma oldukça fazlaymış. En kötüsü de Kore kökenli üreticiler idi. Bazı İtalyanlar ise Japonlardan bile kötüydü. Marka ve model kıyaslaması yapıldığını özellikle hatırlatmak isterim. Üst modellerde boyalar çok daha kaliteli oluyor.

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...