Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oyun yok ya

Netcafe

Öne çıkan mesajlar

Sylian said:

AoC nasıl wow-clone değil lol.

Alın size aoc gameplay:

-Dandirik questleri yaparak level atla.
-Her quest'de yaklaşık 10 civarı dandirik mob kes.
-Max level'a gelince Raid ya da Pvp yap.

Şu "süperlik" geldi aklıma birden, tarihe gömülmesin dedim. Anısını yaşatmalıyız.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
Silphatos said:

rom güzelmiş ya wow klon

rom için wow klon çok deniyor ama nedenini bilmiyorum. sanırım grafiklerin diğer uzak doğu oyunlarından çok wow'a benzer oluşundan. ama oyun içi sistemlerin ufak bir kısmı wow'a benzese de geneli çok uzak.

ha dünya var, geziyosun, dungeonlar var, party, instance, item, class vb. şeyleri benzetiyorsanız; evet öyle.

kendilerinin ortaya çıkardıkları orjinal bir şey var mı bilmiyorum, daha önce rastlamadığım çok şey var oyunda ama farklı oyunlardan alınmış olabilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...
Sylian said:

AoC nasıl wow-clone değil lol.

Alın size aoc gameplay:

-Dandirik questleri yaparak level atla.
-Her quest'de yaklaşık 10 civarı dandirik mob kes.
-Max level'a gelince Raid ya da Pvp yap.

Beyler üzerinden çok zaman geçmiş, bu efsanenin üzerindeki ölü toprağını atmak istedim.

Saygılarımla.
Sosyal ağlarda paylaş

AOC'da WOW gibi casual oyunculara hitap eden bir MMO demek istemiş arkadaş :p

MMO'lar kendi aralarında da sınıflandırabilirler. Casual, Hardcore gibi. Hatta Casual MMO'lar bile kendi içinde sınıflanabilirler. Bir AOC ile DOTA'nın mekaniği farklıdır.

Yakın zamandaki en iyi Hardcore MMO'ya örnek olarak Darkfall Online'ı verebiliriz.

Şimdiye kadar çıkmış en iyi Casual oyunda Age of Conan'dır.

Günde sadece 2 saatini oyuna ayırabilen, muhtemelen evli, çocuk sahibi, her gün işe giden, gece 12'de yatağa girip sabah 7'de yataktan fırlaması gereken birinin Loot olan bir oyunda, kendine set çıkartmak/yapmak için 6 saat ayırması gerekiyorsa, 6 saat uraşarak edindiği seti 5dk'da PK'lara kaptırıyorsa, skill/level olarak diğer tüm oyuncuların gerisinde kalıyorsa... bu vatandaşın doğal olarak başka bir tarz oyun oynamasını bekleyemeyiz.

Arz talep doğrultusunda Casual MMO'ların çoğalacağını yani arkadaşın değişiyle söyleyecek olursak WOW Clone'larının çoğalacağını(çünkü o ilk WOW'da görmüş bunu) söyleyebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...