Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

X-Men Origins Wolverine

Bone

Öne çıkan mesajlar

Topiği açılmamış sanırım oyunun.
Oyunu oynayan var mı?
Savaş sahneleri X2'nin Wolverine oyunundan başarılı buldum.
Ancak çok fazla platform öğesi var, baydı beni.
3 heykelli bir yere geldim, onlara hizaya dizip, geriye gitmeden evvel ellerindeki metal plakalar üzerinden zıplamak gerekiyor. zor geldi.
Tomb Raider'a benziyor, Tomb Raider'ı da bu tip şeylerden dolayı sevmezdim.
Abi yapma ya, şu duvara tırmansak ne güzel olurdu halbu ki...
Sosyal ağlarda paylaş

hareketler fena değil. dediğim gibi X2 oyununa göre daha iyi olmuş.
X2'de en gıcığıma giden mesele şeydi, adama combo çekiyorsun pata küte kafa kol gidecek bir hareket, sonra geri dönüyorsun bir bakıyorsun adam ayağa kalkıp sana saldırmaya devam ediyor. bildiğin asker, demon felan da değil.
bunda ise kafa koparacak hareket çektiğinde direk kafası kopuyor, düşüp ölüyor, kanlar saçılıyor felan keyifli olmuş.

ayrıca Ultimate X-Men/Alliance oyunları gibi olmuş hissettim.
Sosyal ağlarda paylaş

odiflame said:
aslında xmen karakterlerini içeren ultimate alliance türünden ve daha güzel bir senaryo ile bir oyunu yapılsa çok başarılı olur.ultima aliance platform oyunu gibi.önüne geleni dağıt dur ne senaryo var ne bir şey.

war zaten öyle bi oyun,x-men legends 2 - rise of apocalypse. aynı ultimate alliance gibi 4 karakter seçiyoruz,skill'leri olsun,gearı olsun,statları olsun herşeyi kendimiz ayarlayabiliyoruz falan filan,on numara action rpg.

http://www.gamespot.com/pc/rpg/xmenlegendsiiriseofapocalypse/index.html?tag=result;title;1

pc sürümünün kontrolleri nasıldır bilmiyorum tabi,marvel ultimate alliance'ınki gibi kötü olabilir.ben pspde oynamıştım,siz de mümkünse psp yada ps2de oynayın,veya varsa gamepad ile de tadından yenmez :P
Sosyal ağlarda paylaş

frostmourne'u dün koyacaktım ama zaten konulmuş.

filmle çok alakalı bir oyun değil. spoiler felan vermiyor. ama bazı yerler benzer (wolverine'in adamantium iskelet alması vs)

oyun 11/10'u hakedecek kadar über değil.

Eksiler:
- kontroller çok kastırıyor. istediğini yapman zor, bazen tuşlar çalışmıyabiliyor.
- kamera çok sinir, detay yerlerde kamera kilitleniyor, daha rahat edebileceğin bir hale getiremiyorsun.
- su efektini kötü programlamışlar gördüğüm kadarıyla, bilgisayarı çok kasıyor. benzeri birkaç yerde de kasmalar yaşadım.
- leviathan'ları omuza çıkmadan öldürmek neredeyse imkansız. omuza çıkma meselesi de zor, kamerayı çevircen, adamı çevircen, kamerayı çevircen, e'ye ve q'ye basıcan, zıplıycak felan. zaten tam o sırada etraf toz duman olduğundan bilgisayar kasıyor, sen zıplayana kadar iş işten geçiyor, adam el çırpıyor yakalıyor seni vuruyor yere. keşke "press button now" zamanları dışında da vurabilsek yaratığa. her defasında "yaratık tuttu yere vurdu seni, sırtından saldırman lazımdı" demese keşke.
- düşman çeşidi kısıtlı. asker-yaratık-robot gibi üç çeşitten oluşuyor. orman ruhları yerine gerillalarla savaşmak daha zevkli olabilirdi.
- oyun biraz fazla tomb raider özentisi olmuş. paso platform jumping puzzle'larla karşılaşıyoruz.
- duvara tırmanma yok, sadece belirli yerlere tırmanabiliyoruz. Wolverine'in olayı her duvara tırmanabilmesidir yav, sadece sarmaşıklı yerlere değil.
- senaryo çok havada kalmış. "neden gittik?" "neden bunu yapıyoruz" gibi sorulara pek yanıt bulunmuyor.
- baraj bölümü berbat

Artılar:
- dövüş kısımları zevkli. Hatta Ultimate X-Men ve X2: Wolverine's Revenge'e göre çok daha zevkli olmuş diyebilirim.
- grafikler çok güzel. belki mükemmel değil ama oynarken sıkmıyor. özellikle kostüm dizaynları hoşuma gitti.
- yara kapanma efekti ilginç olmuş. belki etlerin çıkması biraz abartıya kaçmış (özellikle birkaç kurşun yedikten sonra tüm etlerin yokolması olayı), ama kademe kademe değil de sürekli yaraların kapanması çok hoşuma gitti. gerçekçi durmuş.
- kombolar güzel. karakteri kısıtlı da olsa kendi isteğimiz doğrultusunda geliştirebiliyoruz. farklı taktikler, farklı özellikler kullanabiliyoruz.
- leap attack hoşuma gitti, özellikle yere zımbalayıp sağlı sollu vurmak çok zevkli.
- klasik kostümü ve legendary kostümü giyebiliyoruz, filmde kostüm olsa nasıl olurdu görmüş oluyoruz.
- computer loglar ile dünyadaki olaylar hakkında az çok bilgi edinebiliyoruz.
- yapay zeka baya iyi. salak salak ortada durmuyorlar, siper alıyorlar. hatta bazen organize çalıştıklarını da gördüm. Half-Life 1 kadar iyi değil belki ama onu andıran bir sistem gözlemledim.
- laboratuar bölümü eğlenceli
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

- kontroller çok kastırıyor. istediğini yapman zor, bazen tuşlar çalışmıyabiliyor.
- kamera çok sinir, detay yerlerde kamera kilitleniyor, daha rahat edebileceğin bir hale getiremiyorsun
- leviathan'ları omuza çıkmadan öldürmek neredeyse imkansız. omuza çıkma meselesi de zor, kamerayı çevircen, adamı çevircen, kamerayı çevircen, e'ye ve q'ye basıcan, zıplıycak felan. zaten tam o sırada etraf toz duman olduğundan bilgisayar kasıyor, sen zıplayana kadar iş işten geçiyor, adam el çırpıyor yakalıyor seni vuruyor yere. keşke "press button now" zamanları dışında da vurabilsek yaratığa. her defasında "yaratık tuttu yere vurdu seni, sırtından saldırman lazımdı" demese keşke.
- oyun biraz fazla tomb raider özentisi olmuş. paso platform jumping puzzle'larla karşılaşıyoruz.

Bunları hiç yaşamadım ben, gayet akıcı oyun, düğmelerde vs. hiç zorlanmadım, leap attack da gayet kolay, e ve q direk parmaklarının altında zaten, az biraz kullanmışsan daha önce eq kombinasyonunu hiç zorlanmazsın. Kamerada mouse ile yönlendiriliyor, fix olsa zor olabilirdi. Tomb raider lada alakası yok, 1 e basıyorsun feral sense gösteriyor zaten, zıplaması vs. de hiç zor değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanlı platform puzzle'ları var Tomb Raider'daki gibi. Son çıkan oyunu oynasaydın Jungle bölümlerdeki benzerliği farkederdin.

Bu arada hiç kontrol sorunu yaşamadıysan tebrik ediyorum, epey ballı olmalısın. Okuduğum reviewlarda bile kontrol ve kamera problemlerinden bahsederken, sen hiç problem çekmeden oynamışsın.
Sosyal ağlarda paylaş

gamepad'le daha kolay oynanır evet.

O değil de, bu Deadpool'u nasıl öldürcez ya? Paso lazer atıyor, kaçamıyorum, adam düşüyor ölüyor.

Sanki şans işi gibi geldi biraz. Mesela bir kere 5-6 tanesinden kaçtım, sonraki denemede 1-2, hatta bazısında ilk denemede düştüm.
Bir de kaçsak bile delik açılıyor o kısımda.

Bu bölümde oyunu kolaylaştıracak bir ipucu felan var mı? Yoksa olana kadar öyle deneyip durcak mıyız :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

- kamera çok sinir, detay yerlerde kamera kilitleniyor, daha rahat edebileceğin bir hale getiremiyorsun

İlginç şekilde benimde hiç böyle sorunlarım ve düşüncelerim olmadı.gayet akıcı bir şekilde bitirdim oyunu.

Son zamanlardane oyun oynıyacak zamanım nede gücüm var.Çok nadir oyun bitiririm.Bu da onlardan biri oldu.Hiçte pişman değilim giden zamanıma, iyi stress attım.

Aksiyon türünün çok başarılı bir örneği olduğunu düşünüyorum.Her türü seven biraz tutulur mutlaka, deneyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...