Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yeni bir oluşum düşünenler!!

smyrnas

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar herkes aquilonia ve fury serverında ancak bu serverlarda gang dolayısı ile kasmak işkenceye donuşuyor ve bnm gibi bir çok kişi sıkılıp acc yi donduruyor. bende acc yi bu sebeplerde dondurdum ve tekara wotlk alıp wow basladım ama wow benm için gercekten bitmiş sanırım:)

şimdi tekrar aoc hesabımı actırmayı planlıyorum ancak pvp serverlarda kasmak gercekten cok zor ve bezdirici:) crom serverında yada istenen başka bir serverda! sıfırdan kasmak isteyen yada yeni başlıcak arkadaslar da gelirse bir turk guild i oluşumu düşünürmüsünüz?

sonucta pve serverlarda pvp serverların 2 katı daha hızlı kasabilioruz ve herşey pvp xp demek deil:) ne biliyim yeni bir ortam yeni dostluklar kurulabilir ve zamanla hun empire gibi bir guild e donuşebilirde:)

burdan dusunceleri paylaşırsak guzel olur:)
Sosyal ağlarda paylaş

Masticore said:
yeni pvp server'ını deneseniz ? Bone bilmem neydi adı.. Eğer bir grup olursanız beraber cok hızlı kasarsınız.pve biyerden sonra bayıcaktır eminim.

evet pve bir yerden sonra bayıyor ama beraber oynadıgın yada q yaptıgın insanlar olursa baymaz gibi:)

ben oyuzden bırakmıştım pvp serverda gang yemekten ,pve serverda sıkılmaktan :D ama cromda bir turk guild i mevcut deilki yani sıkıldın otur muhabbet et olayı yok:D aoc kısır dongu oldu benm için pvp serverda zevkimin içine ettiler pve serverda tek olmaktan dolayı sıkıldım:D
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bu sebeplerden bu oyunda fazla türk oyuncu bulunmuyor bit türlü düzgün bir oluşum göremedim türk guild bakımından Crom bütün pve serverlar birleşmeden önce birçok pve serverında türk guildi vardı ne güzel eğleniyorduk ama gel görki 80 lvl olduk baktık olacak gibi değil oyuncu sayısı azdı pvp yapmak esasında çokta önemli bir olay değil word pvp olmasada pve serverda eğlenilir ama raid yapacak bir oluşum ve guildin yoksa pve serverı unutun derim keşke Cromda düzgün sağlam bir türk guild oluşumu olsa hemen pvp ve rp-pvp serverındaki karakterlerimi bir kenara atar aranıza katılırım zaten oyuna ara verdim umarım pve serverdada bir türk guild oluşumu yeniden ortaya çıkar şurda zaten yaz ortamına giriyoruz tam oyun zamanı bakalım kimler bu düşünceye sıcak bakacak ben varım ama katılımcı sayısı fazla ise varım öyle 3-4 kişi ile pve serverı çekilmez arkadaşlar olmadı türk yabancı oluşumu bir guildede varım yeterki raid yapalım yeterki arasıra minigame ile pvp zevkimizi çıkaralım bende bıktım ganktan pvp lvl manyağı olmuş kişiliği ezik kendini birşey sanan oyunculardan.:)-D
Sosyal ağlarda paylaş

valla konuyu açma sebebimde bu zaten :)

hani ben ole kalabalıgıda gectim 7-8 kişi ben sonuna kadar varım desin hemen actırıcam accyi:) herşeyin bir başlangıcı var biraz sabır ile oyuncu gelir! biliorum cunku aquilonia ve fury de illah diyen cok adam var ve aoc yi severek oynadıkları içinde oyunu bırakmak istemiyor bu insanlar:)

birde atgozlugunu cıkarıp ta wow dan sıkılanlar ,warhammer buda ne oyun mu şimdi diyenler falan talep yuksek aslında aoc ye :)
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi şunu söyliyim Fury'deki TURKS guildi kişi eksikliğinden massive pve yapamıyor. Pvp ye döndüler onlarda ama pve de yapıyorlar ve hep beraber geziyorlar. Yani daha akşam saatlerinde filan ayrı görmedim onları, hep grup halindeler ve gang yemeleride zor oluyor.

Ben en son 24 vs 1 bir kavgaya giriştim heh

edit: bu arada gerçekten bayar pve serverı. yani çünkü adam gibi bir guilde giremezseniz massive pve lerden zevk alamazsanız. ancak işte onyx, atzel fortress filan takılırsınız ki onlarda bi yerden sonra bayar.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen bende onu diyorum raid yapacak bir oluşum oluşturulmassa pve işi cidden zor pvp serverdada afedersiniz kasmak diye birşey yok oyundan zevk falanda alınmıyor haritalardada rahat rahat gezip q yapamıyoruz zaten 80 lvlden sonra pvp serverındada iş güç genelde toplu halde gank yapmak pvp yapmak değil dikkat çekerim gank yapmak 10 vs. 1 yapmak şahsen bana zevk vermez bu biraz orantısız güç kullanmak demek rp-pvp ve pvp serverlar bu kısır döngü içinde sıkışmış kalmış word pvp işi bu oyunda çok aşırıya kaçmış aynı ırtan kişilerin birbirne saldırmaması lazımdı bence aynı wowdaki gibi böyle olsa az denge gelirdi ama buda yok heleki pvp lvl olayı burda çok orantısız oluyor evt tabikide çok pvp yapanın hakkı pvp lvl ama kimse hakkıyla pvp lvl almıyor genelde birbirni durmadan kesmeler sçz konusu bu durumda hatta bu işi bende kalkışmıştım girdiğim yabancı guildimde hatta hergün 10-15 toplanıp birbirimizi sistematik kesiyorduk bunu yapmak zorundayız bk için bunu yapmak zorundayız pvp lvl için bunu yapmak zorundayız çünkü oyunun amacı gank pve serverında bu ortam asla yok çok güzel bir saygı dostluk ortamı var millet güzle güzel raidlerini yapıyor bk savaşalrına girişiyor ve arasırada pvp lvl kasıyor herkesin üstü t1 t2 full set ile döşeli bunu biz niye yapmayalım yeterki bu işi gönül verecek sağlam arkadaşlar olsun ve bir guild kuralım tabikide az sayıda bir oluşum ile pve server zevk vermez onyx, epic khes. veya atzel yapmak bir yere kadar zevkli sonrası için raid şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla AHE olarak biz Tüm raidlerimizi de Battlekeep savaşlarımızı da rahatca yapıyoruz. Raidler %100 AHE kadrosundan oluşuyor Siege da ise yeterli insan gelmemişse allylerdan tamamlıyoruz üstünü(10-12 kişi). Bir zamanlar 2 tane pve-raid grubu çıkarıyorduk fakat bir kaç kişinin ayrilmasi ve biraz yetersiz ilgi yüzünden teke indirdik sayi artarsa yine 2 raid grubu çıkarabileceğiz yakında.
Sosyal ağlarda paylaş

veyr10 said:
Valla AHE olarak biz Tüm raidlerimizi de Battlekeep savaşlarımızı da rahatca yapıyoruz. Raidler %100 AHE kadrosundan oluşuyor Siege da ise yeterli insan gelmemişse allylerdan tamamlıyoruz üstünü(10-12 kişi). Bir zamanlar 2 tane pve-raid grubu çıkarıyorduk fakat bir kaç kişinin ayrilmasi ve biraz yetersiz ilgi yüzünden teke indirdik sayi artarsa yine 2 raid grubu çıkarabileceğiz yakında.

oturmuş bir guildsiniz artık rahatça yapmanız normal bizimde amacımız cromda bole bir oluşum gercekleştirmek ama bakalım katılım a baglı işte:)
Sosyal ağlarda paylaş

smyrnas said:
bu arada arkadaşlar crom serverında deadwing guildin deyiz turk yabancı karışık :) ortam guzel herkes hepberaber kasıyor:)

nick;shamoka

pekala ben de yakinda zamanda bir trial account acacagim, guild'e girmeye izin verirse sistem araniza gelirim. wow'dan biktim artik conan'dan da 2.ay bikacagim eminim ama degisiklik lazim arada. trial biterse ortam iyi olursa full'e ceviririm zaten kutu oyun bende var ilk ciktiginda oynamistim gecen sene.
Sosyal ağlarda paylaş

abi level kasılmıyor işte.

kendim için öyle en azından. ilk karakterim, oyuna yeniyim yani.

white sands'e bir adım attım, aman yarabbi yürüyemiyorum. akşam saatleri oynayabiliyorum iş/okul sebebi ile sadece. keşke sabahın köründe serverlar boşken girip kasma şansım olsa, o da yok. çoğu kişi sıkıntıdan alt char açıyor heralde, ne olduğunu anlamadan kesiyorlar. bir de çoğu oyuncu grup halinde geziyor.

o yüzden, PVE server.
Sosyal ağlarda paylaş

Masquerade said:
abi level kasılmıyor işte.

kendim için öyle en azından. ilk karakterim, oyuna yeniyim yani.

white sands'e bir adım attım, aman yarabbi yürüyemiyorum. akşam saatleri oynayabiliyorum iş/okul sebebi ile sadece. keşke sabahın köründe serverlar boşken girip kasma şansım olsa, o da yok. çoğu kişi sıkıntıdan alt char açıyor heralde, ne olduğunu anlamadan kesiyorlar. bir de çoğu oyuncu grup halinde geziyor.

o yüzden, PVE server.

Bu konuda haklısın fakat çok büyük tecrübe kazanıyorsun grup savaşlari/ganklemek/ganklenmek/kaçmak ve hepsinden ziyade pvp için class ini iyi bilmek. Benim 2. charim lvl 60 barbarian, ben de o şartlar altında oynadim hatta caster classtan böyle combolu bir class a geçtiğim için çok bocaladim fakat lvl 60ken o oyunu oynarken aldiğim zevki başka zaman almadim o classini bilmenin verdiği duygu ve heyecan maalesef(bana göre) PVE serverlarda yok en azindan 80 olana kadar raidler falan için
Sosyal ağlarda paylaş

@very 10

tabiki hakılısın kasılmaz diye bir şey yok illaki kasarsın ,pvp de yaparsın lvl 22 de pvp lvl 5 de olursun ama işte yukarda arkadasın dedigi gibi işin sonu power lvl.

yani yok haritalarda ozgurce gezmenin imkanı yok buda bi gercek ,2 dakka wc molası de geldiginde ölüsün :) yani ben istedigim gibi atıma binip te bir yere gidemedikten sonra kendimce yemişim pvp yi dedim ,power level yapılıyor ne zevk alabilriim ki turk guildleri grind gunleri duzenliyor bana lvl atlamak harici bir faydası yok aaa şu neymiş diye ben oraya gidemiyorum cunku biliyorum biri bana dalacak merakım kursagımda kalıcak :)

sanada imrendim dogrusu inat edip kasmışsın valla:D
Sosyal ağlarda paylaş

22 lvl da lvl 5 olmak için ya 7000 8000 kill yapıcan yada murderer kesicen. İşte benim nefret ettiğim şeylerden biride bu. Bu oyunun içine etmektir , bu illigal birşeydir ama ben daha banlanan görmedim.

Bir murderar'ı 5 kes kestinmi 800 xp veriyo ve bunu 30 saniyede yapiyosun . Normal pvp yaparak düşünebiliyormusunuz 800 elde etmek icin ne kadar yırtınmak lazım ?

pvp lvl sisteminin baştan düzenlenmesi ve resetlenmesi lazım
Sosyal ağlarda paylaş

yabancı forumlara pek bakmadım ama onlarda isyan ediyordur sanırım :) hani en azından bir faction olayı olsa cok rahat edilir bu oyunda quilonia lının quilonia lıya dalması pek saçma geliyor bana.

aslında aoc nin kendi forumun da benzer şikayetler var ama genelde cevaplar hep aynı git pve serverında oyna gibi klasik cevaplar vermişler hep:)
Sosyal ağlarda paylaş

pve olabilir aslında pve'de siege savaşları varmı ???

Hiç olmazsa siege savaşlarında murderar'la kasan değilde minigame de adam gibi kasanla karşılaşır ve mert'çe yenilirsin.

aquilian'ın aquilian'a dalmaması gibi bir sistem yapamazlar cok cok zor. Cünkü map buna müsait değil onu önceden tasarlıycaklardı bknz:Wow . Tasarlasalar bile map ufak bunun için
Sosyal ağlarda paylaş

Dedim size pvp serverda iş artık pvp lvl dönmüş kasmak oyundan zevk almak yok orda en iyisi olmak veya pvp lvl 5 görmek ile uğraşıyor herkez 20 küsür lvlde pvp lvl 5 yapmışa ben ezik kişilli derim işte bunlar yüzünden oyunda soğudum ben kıçımı yırtıyom 80 lvl pvp exp alayım diye bu ezik kişilikli şahıslar ortamı kurmuş oyuna yeni başlayan kişileri 22 lvlde yakalayıp katliyam yapıyor peki noluyor o 2-3 ayda pvp lvl 5 ben ise 1-2 yılda pvp lvl 5 oluyorum bu adeletsiz ortamda bu oyunda çok uzun vadeli oynanmaz bu yüzden pve rulez diyorum herkez hakkı ile düzgünce pvp yapıyor raid yapıyor q yapıyor işte tek kötü yanı düzgün bir ortam bulmaya kalıyor.

Bende çok düşündüm düşük lvl pvp exp alma ama onla uğraşacak ne zamanım var nede onu yapacak kendilerini kesmemi sağlıyacak dostlarım pvp lvl 5 yapmak için sürekli player kesmek lazım bu oyundaki oyuncu sayısı buna müsayit değil tek çözüm senle aynı hedefi paylaşan 10 küsür adam bulmak gerisi çok basit arasıra kendinizi kesin arasırada grup halinde diğer ezik oyuncuları.

İlerde pve bir oluşum olursa her zaman varım ama yine pvp veya rp-pvpde yine düşük lvlde pvp exp kasmak iteyen bir oluşumada hemen katılırım ikiside bana uygun bari bu orantısız pvp lvl almayı durdurmuyorlar düşük lvlde pvp lvl 5 yapmamıza olanak sağlıyorlar bizde bunu tepe tepe kullanalım derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kardeş iyi güzel demişinde bazı karakterlerin 80 level i çok kötü kalıyor bazı class lara göre.Onlarda en iyi kasabildikleri level de kasıyorlar.Bunu yaptıkları içinde ezik yakıştırması saçma olmuş.İstersen sende git sende kas. Kasamayacaksanda pve veya rp pvp server ları mevcut.

Ayrıca tabi ki yeni başlayan sıkıntı çekiyor ama white sands de felan pvp yapılan yer belli zaten ilk res yerinin orda yapılıyor. Görevi yapanlar içerlere gidip yapabilir. Ama bu demek değilki içeri kısımlara gidince dalan olmayacak. Sonuçta pvp server ında oynuyorsanda bu tip şeylere hazırlıklı olacaksın.

Genel olarak yazından şunu anladım "ben kasamadım pvp level , kasanda adaletsiz kasmıştır vs vs" . Yani adam senden daha kolay kasıyor diye( hile yapmadan) oyun adaletsiz ,uzun süre oynanmaz vs demek pek bir garip geldi.

Oyunda tabi ki dengesizlik vs mevcut ama bunun düşük levelde pvp level kasmakla alakası yok.

Xcon said:
Dedim size pvp serverda iş artık pvp lvl dönmüş kasmak oyundan zevk almak yok orda en iyisi olmak veya pvp lvl 5 görmek ile uğraşıyor herkez 20 küsür lvlde pvp lvl 5 yapmışa ben ezik kişilli derim işte bunlar yüzünden oyunda soğudum ben kıçımı yırtıyom 80 lvl pvp exp alayım diye bu ezik kişilikli şahıslar ortamı kurmuş oyuna yeni başlayan kişileri 22 lvlde yakalayıp katliyam yapıyor peki noluyor o 2-3 ayda pvp lvl 5 ben ise 1-2 yılda pvp lvl 5 oluyorum bu adeletsiz ortamda bu oyunda çok uzun vadeli oynanmaz bu yüzden pve rulez diyorum herkez hakkı ile düzgünce pvp yapıyor raid yapıyor q yapıyor işte tek kötü yanı düzgün bir ortam bulmaya kalıyor.

Bende çok düşündüm düşük lvl pvp exp alma ama onla uğraşacak ne zamanım var nede onu yapacak kendilerini kesmemi sağlıyacak dostlarım pvp lvl 5 yapmak için sürekli player kesmek lazım bu oyundaki oyuncu sayısı buna müsayit değil tek çözüm senle aynı hedefi paylaşan 10 küsür adam bulmak gerisi çok basit arasıra kendinizi kesin arasırada grup halinde diğer ezik oyuncuları.

İlerde pve bir oluşum olursa her zaman varım ama yine pvp veya rp-pvpde yine düşük lvlde pvp exp kasmak iteyen bir oluşumada hemen katılırım ikiside bana uygun bari bu orantısız pvp lvl almayı durdurmuyorlar düşük lvlde pvp lvl 5 yapmamıza olanak sağlıyorlar bizde bunu tepe tepe kullanalım derim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...