Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pure dps

S_h_a_D_o_W

Öne çıkan mesajlar

Mesajında benden alıntı yaptığın halde üstüme alınmamam mı gerekiyordu? Özür dilerim o zaman. Hesabım da bir 4-5 aydır falan kapalı bu arada, çok merak ediyorsan :p

Benim kastettiğim şey güzel güzel bir şeyler açıklamaya çalışıp, sonra liseli klişeleriyle her şeyi bozarak mesajı kapamandı. Dolayısıyla tek tek açıklayıp cevap yazmak biraz vakit kaybı oluyor gözümde. Belki başkalarıyla şeyedersin artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Kenu said:
ayrıca QQ yapacak kadar düşük dpsli pure dps sınıfları need to l2p.

"ben sırf dps yapabiliyorken, onlar herşeyi yapabiliyor ama bu hiç adil değil" diyenler ==> go reroll plx

gl/hf

Adam gibi bir şeyler açıklayacaktım da, değmeyeceğini farkettim, bunu önceden belirtip zahmete sokmadığın için teşekkürler :)

özür dilerim alınmadan kastım bu bölüm için di.

Baggio said:

Benim kastettiğim şey güzel güzel bir şeyler açıklamaya çalışıp, sonra liseli klişeleriyle her şeyi bozarak mesajı kapamandı. Dolayısıyla tek tek açıklayıp cevap yazmak biraz vakit kaybı oluyor gözümde. Belki başkalarıyla şeyedersin artık.

sondaki liseli klişeleri, mesajın tamamını okuyup anlayamayanlar içindi. belki de mesaj yerine ulaşmıştır, ne dersin?

[üstüste mesaj atmak yerine Güncelle tuşunu kullanıyoruz, birleştirdim -bag]
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Belki de, işte tam olarak bu tutumunu kastetmiştim liseli derken de. Çok pis laf koydun uff olm kavgada söylenmez, vesaire :) Haydi hoşçakal.

Son mesajı da sen at ki "kazan", içinde kalmasın.

Güle güle, ne diyim, süper modlarımız var. Keşke biraz da mesaj yazdıkları konuya hakim olabilseler. Tartışmayı kişiselleştirmeseler, böyle alıngan olmasalar.
Sosyal ağlarda paylaş

Cidden bir paladin oalrak değil de, tarafsız kişi mantığımla yazıyorum bu postu;

Baggio çok alıngansın bu günlerde ve bir öncü kişi olarak "açıklardım da değmez" , "yoramıcam kendimi" gibi tavırların seni olman gereken kimlikten uzaklaştırıp, daha çok "lizeli" diye tabir ettiğin laf dalaşının dahada altına itiyor diyebilirim.

Ha bi de şuan katılıcam. Başlık cidden sapmış ve gerçekten PURE DPS WHINE MTHREAD tadına oturmuş durumda...
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:
Marty said:
Baggio said:
"Biraz ondan biraz bundan" diye class açıp sonra 'o' ve 'bu' kişilerinin işini elinden alırsanız olmaz yani, olmamalı öyle bir şey.

o zaman kim bu hybrid classları oyniycak? düşük roll atan hybrid mi kassın?

Herşeyden biraz biraz yapıp, bunları birleştirerek nispeten "utility" sağlamaya meyilli insanlar oynayacak. Yoksa hybrid açıp, sonra kedi ile dps'te birinci olmak çok mantıksız, Blizzard yer yer ağzınıza bal çalsa da mantıklı olduğunu göstermez bu. Hele şimdi dual talent işi de gelmişken bundan mantıksız ve bencilce bir şey olamaz yani, lazım oldu Feral'e geç DPS'i bas, sonra ihtiyaç bitti yine bir tık, hoop healer.

Ben sana aynı formatta bir soru sorayım o zaman; ben druid olup aynı anda 3 classı birden orjinalleri kadar içerecekken neden Rogue ya da Warrior açayım, roll mu ediyoruz? Esas bunu savunmanız çok ilginç sırf kendiniz oynuyorsunuz da işinize geliyor diye.

hiçbir hybrid herşeyden biraz biraz yapıp hepsinde 1. olmuyor.hangisinde iyi olmak istiyorsa onun gearını topluyor,ona yöneliyor.Resto druid kediye dönüp dps yapamıyor mesela.
Ha derdiniz high end guildlerdeki tüm gearları fullemiş hybridlerse merak etmeyin ordaki "pure dps" adamların healer alt charları da full gear.yani 2.talenta geçip AA BAK NE ÇOK İE YARIYO ADAM ile log out olup başka chara geçmek aynı şey onlarda.
Bazı "pure dps" arkadaşlar ya gearı yetmedginden ya da yeterince iyi oynayamadıgından gidip dps meterda druide,shamana,paladine geçilip böyle sacma sapan konulara sebep oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Öyle mantık mı olur, ben mage olarak dps den başka birşey yapabiliyormuyum? 3-5 set gear toplayabiliyormuyum, canım sıkılında oynayış tarzını tamamen değiştirip başka birşey yapabiliyormuyum. Hyrbid in kavramı herşeyden biraz olması hepsinin avantajlarından yararlanması değilmidir, pure'dan daha üstün olması gerekiyorsa niye millet başka class oynasınki, 2-3 class yeterde artar bile.
Alt karakterlerim druid, paladin , shaman, hepsini başka bir oynayış tarzına çevirmem mümkün oluyor, bence bu başlı başına büyük bir avantaj zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

hiçbir hybrid herşeyden biraz biraz yapıp hepsinde 1. olmuyor.hangisinde iyi olmak istiyorsa onun gearını topluyor,ona yöneliyor.

Hala inatla şunu yazıyorsunuz ya, aynı adam 1 bossta heal materda birinci olup bir sonraki bossta çatır çatır dps yapıyor. Aynı adam bu tek char ve raid devamlılığıda benden düşük. Her iki gearıda birbirine denk. Full T7,5 toplamış elinde 232 level silah var, yani benle tamemen aynı item seviyesinde.

Şimdi bu kafası estiği bossta healer, kafası estiği bossta dps olan zatı muhterem dps'de beni geçebiliyor olsa beni hangi gerizekalı GM raidlere alır ki.

Adam hibrit ise benimle aynı item - aynı oyun kabiliyeti - aynı oyuna ayrılan zamanla, benden iyi dps yapması gerektiğini hala nasıl savunabiliyorsunuz inanamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

hybrid in pure dps den üstün olması gerekir diye kim demiş ya?
şu anda zaten pure dps classlar hep üstte oluyo gear eksik deilse.
Ama buna ragmen gear/skill yetersiz olması nedeniyle düşük kalıp "hyrbridler çok dps yapıyor zaten çok işlevseller bunlar dps yapamasın" denmesine benim lafım.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Marty said:

hiçbir hybrid herşeyden biraz biraz yapıp hepsinde 1. olmuyor.hangisinde iyi olmak istiyorsa onun gearını topluyor,ona yöneliyor.

Hala inatla şunu yazıyorsunuz ya, aynı adam 1 bossta heal materda birinci olup bir sonraki bossta çatır çatır dps yapıyor. Aynı adam bu tek char ve raid devamlılığıda benden düşük. Her iki gearıda birbirine denk. Full T7,5 toplamış elinde 232 level silah var, yani benle tamemen aynı item seviyesinde.

Şimdi bu kafası estiği bossta healer, kafası estiği bossta dps olan zatı muhterem dps'de beni geçebiliyor olsa beni hangi gerizekalı GM raidlere alır ki.

Adam hibrit ise benimle aynı item - aynı oyun kabiliyeti - aynı oyuna ayrılan zamanla, benden iyi dps yapması gerektiğini hala nasıl savunabiliyorsunuz inanamıyorum.

senden iyi dps yapmasını savunmuyorum.ki yapıyosa burda sen gelip de hybrid beni gecti OMG NERF demek yerine bence önce kendine bakmalısın onu diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman konuyu bir en baştan bir daha oku sen. Çünkü burda tartışılan şey ilk mesajdaki söylenen "beni hibrit geçti" konusu değil.

Blizzardın pure dps'leri eşit şartlar altında %5-%10 daha yüksek dps yapacak şekilde yaptığı ayarlamasının, mantıklı olduğunu savunanlar ile mantıksız olduğunu savunanlar arasında dönüyor tartışmamız.

Yani burdaki ben yada başka bir dps hibritlere geçilmiyoruz zaten ve uygulamanın böyle kalması gerektiğini savunuyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:
Bazı "pure dps" arkadaşlar ya gearı yetmedginden ya da yeterince iyi oynayamadıgından gidip dps meterda druide,shamana,paladine geçilip böyle sacma sapan konulara sebep oluyor.

İşte o sizin yorumunuz, böyle olayı kısa kesip paketleyip atınca üste çıktınız zannediyorsunuz kendinizi de, dediğim gibi benim en yüksek karakterim 72 ve hesap aylardır kapalı :p Sadece konunun mantığını tartışıyoruz. Diğer türlü varsayımlarınızı kendinize saklarsanız böyle yanlış anlaşılmalar yaşamayız.
Sosyal ağlarda paylaş

Sınıflara daha bir derinlik katarlarsa 3 5 karakter sınıfı arasında sıkışmayız ve bu tip konular gündeme gelmez, hybrid alevler çıakrıyor pure dps WTH ! demeyiz...he zaten bizlik birşey pek yok blizzin half brained teami keyfi gelirse yapar birşey.Şahsen daha germemek için kendimi dondurdum accountu, sizde kırmayın birbirinizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında blizzard bu tarz renkli hareketleri hibritler üzerinden yapıyor.

Şuan bir mage yada warlock raid de elem shaman olsun istiyor, Moonkin olsun istiyorsa. Biz 3 mage 3 warlock girmeyelimi savunuyorsa, bu gayet güzel bir renk katma şeklidir.

Ama o moonkin ya da elem shamanın verdiği onca bufftan sonra, kapasitesinin mage yada warlocktan fazla olmasını istemekte, biraz ayıp oluyor o pure dps'lere karşı.
Sosyal ağlarda paylaş

gereksiz uzunlukta, herkesin aynı şeyleri on kere söylediği bir başlık olmuş.

okumaya üşenenler için özetlemek gerekirse,

başlığı açan arkadaş, dps warrior'uyla raidin birinde bir mage'i dps meter da geçiyor.

mage bunu haksızlık olarak algılıyor, neden? çünkü warrior bir hibrit sınıf, canı sıkıldığında gidip tanklayabilirmiş. o yüzden mage kadar dps yapamamalıymış.

bazı arkadaşlar, normal şartlar ve eşit gear/skill altında zaten pure dps sınıflarının damage meterın en üstünde olduklarını söylüyor. gear, skill yada L2P issue diyorlar mage'in QQ suna ve bence haklılar.

bazı arkadaşlar ise hibrit sınıflar birden fazla role bürünebildiği, hibritlerin oyundaki seçeneklerinin pure dps sınıflardan daha fazla olduğu için onların dps yapmasına karşı bir tavır sergilemekteler.

bu argümana karşı hibrit arkadaşlar, bir instance ı aylarca farmlamadığınız sürece, kimsenin her görevi layığıyla (high end instancelarda) getirecek bir gear a sahip olamayacağını savunuyor.

zaten, aylarca instance farmlayan guildlerdeki oyuncuların alt karakterleri de en iyi gearlarla donanmış olduğundan hibritlerin çok yönlülüklerinin diğer sınıflara karşı çok büyük bir kazanç olmadığını savunuyorlar.

benim sevdiğim grup ise, bu sadece bir oyun olduğundan, oyundaki sınıf seçimini sadece ve sadece kişisel zevk ve tercihler doğrusunda yapıyorlar. diğer sınıfların sahip olduğu farklı özellikleri, raide yaptıkları güzel bir katkı olarak kabul edip, kendi oyunlarını oynayıp zevk almak için raid yapmaya devam ediyorlar, tabi raiddeki görevlerini yerine getirebildikleri müddetçe.

son grup ise, bir argümanı olmayıp, gereksiz kıskançlık veya çekememezlikler ile tartışmayı kişisel atışma boyutuna çekmek isteyenler. onları burdan kınıyorum ^^

son olarak... hibritleri seviniz, özellikle dual spec in gelişiyle hibritlerin raiddeki esnekliğe ve dolayısıyla raid hızına katkısı daha da arttı. dps sınıflarını, onlara verdiğim 5% crit ile çoşup, 40 yılın başında üzerlerinde çarçur ettiğim bir innervate ile beni bağırlarına basan sınıflar olarak hatırlamak istiyorum :) 3-5% damage in aramızda lafı olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Damage mater ilk piyasaya çıktığı, ama milletin daha bilmediği, zamanlar. Tüm MC'yi başkasının ilk iki moltenlerde verdiği kadar hasarla bitiren tipler olduğunu görmüştük.

Officerlar olarak kızmaktan ziyade şaşırmıştık, ne yapıyor lan bu adam bütün raid insan sıkılır boş boş gezmekten diye.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Damage mater ilk piyasaya çıktığı, ama milletin daha bilmediği, zamanlar. Tüm MC'yi başkasının ilk iki moltenlerde verdiği kadar hasarla bitiren tipler olduğunu görmüştük.

Officerlar olarak kızmaktan ziyade şaşırmıştık, ne yapıyor lan bu adam bütün raid insan sıkılır boş boş gezmekten diye.

Cloth giyen rogue, Swirly Ball = gg :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...