Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pure dps

S_h_a_D_o_W

Öne çıkan mesajlar

Grobbulus diyorsun yani 3.1 en önce; 3.1 den sonra Ulduar da ne yaptı ona bir bak. 3.1 den önce allah gibiydi druid tanklar zaten. 6k tps çok imba değil ayrıca.

şaman konusunda %100 haklısın; şaman olmadan raid yapmak eziyet; en rezil oyuncu şaman rolluyor; rezalet dps yapıyor yine mecbur raide alıyoruz başka şaman online değilse. Birde token grupları ffa; full t8 aldı bile bizim elemental şaman. ( shoulder 10 man kalanı 25 man )
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:
Druud tanklara ozaman isinizi bilmiyosunuz derim.. gayet 6k tpsler goruyo druudlar.. grobuluss ta druud tank ı her seferinde miss ettigi icin slime cıkmadan grobulus u kesitigimizi biliyoruz.. Druudların olayı iyi gear ın olmak zorunda yoksa is yapamıosun tadında..

İşte, neden bahsettiğini bilmeyen başka bir arkadaş.

Druid'in iyi gearı olmayınca iş yapamıyor, ama warrior yapıyor değil mi?
Yani iLvl200 itemle Ulduar25 tanklamaya çalışan Druid iş yapamazken, Warrior (veya Paladin) iş yapabiliyor?

Druid şu anda oyunda en kötü avoidance'e sahip tank. HP'si DK'lar ile aynı seviyede, 2 survival abilitysi var, Barkskin ve Savage Instinct. Savage Defense, şu anda sıfır kullanışlı bir olay, server ve client arasındaki latency'den etkilenen bir skill - lmao. Shield'in ne zaman açık olacağını yanlış register ediyor server tarafında.

Blizzard 21245245 tane demeç verdi, "Druid ve DK'lar Sartharion 3D gibi encounterlarda daha avantajlı, düzeltecez" diye, gittiler sadece Druid'i "düzelttiler" DK'nın da dualwield tanklığını bitirdiler ama twohand için değişen birşey olmadı.

3.1 öncesi Grobbulus örneği de güzelmiş, lol.
Sosyal ağlarda paylaş

Kenu said:

pure dps classı olarak hybrid sınıflara göre daha az çeşitlilikte oynayış seçeneği var, ve bunun farkında olarak sınıfınızı seçtiniz.

bunun farkında olarak filan secmedik bu oyun 4 sene once cıktıgında blizzard pure dpslerden ornegin magei glass cannon gibi nitelendiriyordu ve secimlerimizi ona gore yaptık. ha blizzard coktandır bunları degistirdimi evet? ama kimse secimlerimizi bunları bilerek yaptıgımızı soylemesin.

said:
pure dps sınıfının sahip olduğu en büyük avantaj, dps dahilinde farklı spec seçenekleridir. örneğin bir mage dps yapmak için bir çok farklı spec deneyebilir, arcane-fire, arcane-frost, frost, fire, elemental vs.

yok öylebirşey , 2tane pve spec var mage icin

Total toons using
57 3 11 455
0 53 18 436
http://www.3darmory.com/class/Mage
listede gorulen 3.spec ise zaten arena
Sosyal ağlarda paylaş

Şuan gelinen noktayı baştan bilsek, benim gibi kısıtlı zamanı olan hiçbir kimse mage seçmezdi. Paşalar gibi druid açardım, nabza göre şerbet verirdim.

item konusunada hiç girmeyelim isterseniz, Naxx 25'lerin son 5-6 tanesinden sadece Sapphiron - KT itemlerini alan çıktı kalanlar paso kırıldı. Offspec, offofspec, bankadadursunspec, yaverinsizbakarızspec diye tüm hibritler 3er 4er tane full T7.5+ komple 213 item dizdiler. Ulduar'a başlarken nerdeyse tüm hibritler utanmadan hangi talentleri yapalım duel için ulduarda dpsmi oynasam, healmı oynasam diye didiştiler birbiri ile.

Sanki MC zamanında oynuyormuşuzda epik almak zormuş gibi yazılar yazmayın. Ulduar biterkende gene aynısı olacak, bir sonraki patch geldiğinde tüm hibritler gene 3-4 set T8,5 toplamış olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Hibritler setlerini dizemedi ise aklıma gelen 3 olasılık var.

1) Naxx'ı abartı geç bir zamanda temizlediniz, siz farmlama durumunda daha kadronuz itemleri toplamadan 3.1 geldi.

2) Raid kadronuz yok, guildde son 3-5 ayda raide giren kişi sayısı 50 falan. Bu sebeple bütün itemler birilerine gitti yani birilerini giydirdiniz ama onları farm dışındaki raidlerde yedek kulübesinde bekletiyorsunuz.

3) Naxx yapmayı bırakınız bir süre sonra. Amaaan aldık alacağımızı 3.1'de düşünürüz diye kendinizi arena-farm- alt char olaylarına verdiniz.

Çünkü bizde raide giren adam sayısı 32-35 arasında. 2-2,5 aydır 3d dahil tüm content farmdaydı ve hiçbir hafta ıskalamadan full clear yaptık. Artık son haftaki raidlerde hibritler bile item almaz olmuştu. Hatta malygostan düşen 226'ları bile kırdık yanlış hatırlamıyorsam.
Sosyal ağlarda paylaş

hybrid sınıflar dps yaparken çok daha kötü performans gösterse, ve artık farma bağlanmış instancelardan offspec itemları toplayamasalar bu sizin mage sınıfından ya da genel olarak oyundan alacağınız zevki nasıl değiştirecek merak ediyorum.

sanırım zevkle alakası yok, sadece gereksiz bir kıskançlık, "ama onda var, bende niye yok" olayı sizinkisi. kolay gelsin, gl&hf ne diyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Hibritler setlerini dizemedi ise aklıma gelen 3 olasılık var.

1) Naxx'ı abartı geç bir zamanda temizlediniz, siz farmlama durumunda daha kadronuz itemleri toplamadan 3.1 geldi.

2) Raid kadronuz yok, guildde son 3-5 ayda raide giren kişi sayısı 50 falan. Bu sebeple bütün itemler birilerine gitti yani birilerini giydirdiniz ama onları farm dışındaki raidlerde yedek kulübesinde bekletiyorsunuz.

3) Naxx yapmayı bırakınız bir süre sonra. Amaaan aldık alacağımızı 3.1'de düşünürüz diye kendinizi arena-farm- alt char olaylarına verdiniz.

Çünkü bizde raide giren adam sayısı 32-35 arasında. 2-2,5 aydır 3d dahil tüm content farmdaydı ve hiçbir hafta ıskalamadan full clear yaptık. Artık son haftaki raidlerde hibritler bile item almaz olmuştu. Hatta malygostan düşen 226'ları bile kırdık yanlış hatırlamıyorsam.

Yani sen diyosun ki, "bizim guildimiz wow dünyasındaki genellemeyi yansıtır"

Anladım pardon
Sosyal ağlarda paylaş

Kenu said:
hybrid sınıflar dps yaparken çok daha kötü performans gösterse

Kimsenin böyle bir isteği yok, olayı uç noktalara çekerek dramatize etmeyin. Bahsedilen gayet basit.

Eğer bir hibrit class pure classtan daha yüksek yada aynı dps'i yapabiliyorsa. Raidin ortasında combatın şekline göre anında exkta tank-healer gibi görevler üstlenebiliyorsa, üstelik bir sürü combat içinde aktif olan raidin dps'i arttırıcı bufı varsa. Kim ne diye pure dps alsın raidlere?. Full hibrit alır geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

Dworgian said:

Anladım pardon

Hardcore bile olmayan bir guildde durum bu ise; Evet gayet rahat bir şekilde diyebiliyorum ki, Tüm hardcore, yarı hardcore yani raider guildlerdeki hibritler naxx'tan 2-3 setlerini toplamıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi hibrit imba? Ortalıkta bütün pure'ları geçen hibrit yok ki zaten. Bizde böyle kalmalı yoksa saçma olur diyoruz o kadar.

Dps'leri listeyen siteleri takip ediniz lütfen, 3.0 öncesi roguelar-hubterlar en tepede idi, 3.1 öncesi warlocklar-mage'ler en tepelerde geziyordu. 3.1 sonrası gene rogelar yerleşti zirveye.

Arada sivrilen bir warrior gördük, onada hemen nerf geldi zaten. Hangi hibritmiş bu imba dps yapan merak ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:
Dworgian said:

Anladım pardon

Hardcore bile olmayan bir guildde durum bu ise; Evet gayet rahat bir şekilde diyebiliyorum ki, Tüm hardcore, yarı hardcore yani raider guildlerdeki hibritler naxx'tan 2-3 setlerini toplamıştır.

tmm abi biz ko oynuoruz pardon lol
Sosyal ağlarda paylaş

bahsettiğim imbalık, senin yazından çıkardığım sonuç.

said:
Kimsenin böyle bir isteği yok, olayı uç noktalara çekerek dramatize etmeyin. Bahsedilen gayet basit.

Eğer bir hibrit class pure classtan daha yüksek yada aynı dps'i yapabiliyorsa. Raidin ortasında combatın şekline göre anında exkta tank-healer gibi görevler üstlenebiliyorsa, üstelik bir sürü combat içinde aktif olan raidin dps'i arttırıcı bufı varsa. Kim ne diye pure dps alsın raidlere?. Full hibrit alır geçer.

ben hybritlerin imba olduğunu savunmadım.

söylemek istediğim işte zaten, o kadar imba olan hybrit yok, o yüzden bu kadar QQ da yapmaya gerek yok.

zaman zaman savaşların özelliklerine, gear/skill oranına göre hybridlerin pure dps sınıflardan çok dps yapacağı da olacaktır ama bu pure dps sınıflar underpowered, hybridler imba anlamına gelmez. ayrıca her raid instance da pure dps sınıfları dps dışında da görev yapmak zorunda bırakacak encounterlar vardır.

blizzard kadar dengeye önem veren (bazen geç kalabilseler de) böyle bir oyun firmasının yaptığı bu oyunda hybritlerin pure dps sınıfların yerine raide gireceği günleri göreceğimizi hiç ama hiç sanmıyorum. gereksiz bir sınıf yoktur, mageler en iyi dps sınıflarından biridir ve her zaman raidlerde yer alacaktır, merak etmeyin, size zevk verdiği sürece gönül rahatlığıyla oynayın, ve bırakın hybridler de kendi oyunlarını oynasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya 3 aydır naxx farmlamayınca mario'mu oynanmış oluyor? Ne alakası şimdi.

Ama şu da bir gerçek ki oyunda dengeler zar zor 25 man temizleyen kitleye görede ayarlanmıyor. Ve yarı hardcore ile daha üstün guildlerdeki tüm hibritlerin durumu aynen yazdığım gibi.

Ben yıllarca burda en casual adam olarak, ağzımı her açtığımda bana sorulan soru "hangi bosslar kestin" oluyordu. Dünya top geara ulaşabilen kişilerin ortaya koyduğu istatistikler ilgileniyor bu benim suçum değil. Sırf bu olay sinirimi bozuyor diye çok daha hard bir guilde girdim ben.

Eski guildim bıraktım 3D'yi maylgos bile kesemesi hala, ama onlara sorarsan en deli dps retri paladin. Bu onların fikrinin doğru olduğunu anlamına gelmiyor malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...