Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gameshow vardı...

cenx

Öne çıkan mesajlar

14 sayi (conanli renksiz a5) den itibaren war
ilk yay-sat a yaydirdikleri dergiydi

agaaga abi yas 14 15 10 sene once yane
ilk defa ebeveynsiz besiktasa geciyoruz arkadasla ilk isimiz gameshowa gitmek oldu
girdik bole bakyoruz millet takiliyo felan
heralde cok oluyodu ki o gunnerde kimse garipsemedi
bole muzeye glmis gibi girdik gezdik baktik ciktik ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

katılmıyorum o konuda, gerçi biraz zevk meselesi, nostalji için birebir.
fakat ara sıra tekrar göz gezdiriyorum eski dergilere, yeniden çıkmış hali çok özensiz yapılmış, sürüyle yazım hatası, birbirine girmiş resimler, en çok da geyik yapmak için kasmaları eskiden gözüme batmazdı, tekrar çıktı diye coşkuluydum ne olsa okuyacaktım tabi o ayrı (:

level'ın oyungezer ekibinin bıraktıktan sonraki haline benziyor biraz hatta.

edit: aluriel'e idi bu yazı (:
Sosyal ağlarda paylaş

level dergisi hic bi zaman bi boka benzemiyodu ki
gameshowun olayi muhabbetti yane
bi oyunu aciklarken doom-gibin diye genreye yeazan adamlardi
3dfps diye yazan tercume level tayfasi gibi deillerdi

yane sonucta sole bisi wrdi o donem
bi dergi cikar
20 oyundan bi tanesi sizde anca olurdu
onun disindakileride okutturudu ama gameshow

levelde cheat gerekmedikce almazdi kimse
Sosyal ağlarda paylaş

level'a benzetmem tekrar açıldıktan sonraki bozulmaya benzemesinden, yoksa level ile alakası var demedim zaten, her şekilde daha iyiydi ona bir lafım yok

ama tekrar açıldıktan sonraki herhangi bir sayıyı alıp tekrar okuyun nolur (:

zaten gameshow benim içim çok önemli bir yere sahip dergi, her satırını okurdum ben de, bonepart haklısın o konuda da.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:
Bence yeniden çıkmış hali bile şu anki oyun dergilerinden iyiydi.

katılıyorum.
level'dı oyungezer'di çok bayık. level eskiden beri çok tat veren bir dergi değildi. level'a sonradan gelmiş oyungezer ekibinin de pek bir farkı yoktu. şu an oyungezer'de de, level'da da o ilk level zamanlarındaki tekdüzeliği devam ediyor. sani gameshow-vari mizah da içermeye çalışıyorlar gibi geliyor ama o konuda başarısız oluyor.
pcgames dergisi vardı bir ara, almanyadan çeviri dergi belki ama mizah odaklı olmayan bir oyun dergisi olarak örnek gösterebileceğim bir dergidir. büyük resimler, ayrıntılı oyun incelemeleri vs oldukça doyurucu içeriği olan bir dergiydi. level ve oyungezer bunca yıldır bir çizgiye oturmadı.

gameshow'un en sevdiğim iki yanı bir içtenliği bir de eski oyunculara da hitap etmesiydi. level/oyungezer'de bunu bir türlü bulamadım. özellikle oyungezer'de 15 yaş altı yeni oyun oynamaya başlayan kesime hitap etme kaygısı var gibi geliyor bana.
level/oyungezer'den sevdiğim bir iki yazar var işte. Fırat, Burak, Jesuskane felan. Bi de Berker vardı ama o ayrılmıştı.
Onun dışında öylesine aldığım dergiler.

Eski Gameshow yazarlarının her birinin tek başına bir dergi yapabilecek kapasiteleri var. toparlanıp yeni bir dergi yapsalar aslında çok güzel olurdu. (gameshow olması şart değil). ama zoraki değil de şevkle yapmaları gerekli öyle birşeyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi kamaştım Bone yazını okurken ufak bir ayrıntıya takıldım.

" level'a sonradan gelmiş oyungezer ekibinin de pek bir farkı yoktu "

Level ı türkiye de çıkaran grup dergiyi veyahut kendisini toptan doğan medya grubuna sattıktan sonra, derginin omurgasını oluşturan adamlar Level dan ayrılıp oyungezeri kurdu. Level a sonradan gelmiş adamlar değil ilk kurulumunda bulunmuş console master ından tut baş editor e kadar bütün adamlar.

Neyse öle gereksiz bir ayrıntı işte, takılınca insan takılıyor

Edit: Abiler internetin üniversitelerde hatta sadece ODTU üde olduğu çağlarda, web dendiğinde türkçe konuş cevapları aldığımız bir dönem de dergicilik yapmak çok kolay bir o kadar da karlı idi (türkiye okuma alışkanlığı yüzdeleri yerlerde gerçi) ama şu dönemde çok exclusive bir bilgi vermedikçe yazar/dergi, gereksiz goruyorum verdiğim parayı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...