Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kredi kartı borcu

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

ginaly said:
roket adam said:
nakit çekince, alışveriş yapmış gibi olmuyor galiba. alışverişte mesela, hesap kesim tarihine kadar ödememe şansın var, hesap kesimden sonra ödemen lazım yoksa faiz giriyor. nakit çekimde hemen o gün ve saatten itibaren faiz giriyor. yanlış biliyorsam düzeltin pls.

hesap kesimden değil, dönem borcu son ödeme tarihinden itibaren faiz giriyor. hesap kesim tarihi ile dönem borcu arasında da bir hafta civarı süre olur genelde.
nakit çekimde günlük biniyor faiz evet.
limit aşımında da faiz günlük biner.

ha evet. yanlış yazmışım. tabii ki son ödeme tarihinden itibaren faiz giriyor (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

roket adam said:
ginaly said:
roket adam said:
nakit çekince, alışveriş yapmış gibi olmuyor galiba. alışverişte mesela, hesap kesim tarihine kadar ödememe şansın var, hesap kesimden sonra ödemen lazım yoksa faiz giriyor. nakit çekimde hemen o gün ve saatten itibaren faiz giriyor. yanlış biliyorsam düzeltin pls.

hesap kesimden değil, dönem borcu son ödeme tarihinden itibaren faiz giriyor. hesap kesim tarihi ile dönem borcu arasında da bir hafta civarı süre olur genelde.

ha evet. yanlış yazmışım. tabii ki son ödeme tarihinden itibaren faiz giriyor (tu)

Yanlış. Hesap kesim tarihinden itibaren faiz hesaplanır...
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:
peki diyelim ben hesap kesiminden 10 gün önce 10 lira çektim. hesap kesiminde ne kadar gözükür?. hesap kesiminden kaç gün önce çektiğinin bi önemi var mı?

hergün üzerine faiz biner. hesap kesiminde sana atıyorum 13 lira gelir borç. ama sen hesap kesiminden 1 gün sonra yatırırsan ozaman borç 13 den fazla olur. ekstre sana 1 hafta geç gelirse ozaman bu meblağ atıyorum 15 olur
Sosyal ağlarda paylaş

Boci said:
roket adam said:
ginaly said:
roket adam said:

Yanlış. O ayın harcamalarını hesap kesim tarihinde değil, o ekstrenin son ödeme tarihine kadar yapabilirsin. Arada faiz binmez.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:
Overseer said:
bu kredili mevduat hesapları için faiz nasıl hesaplanıyor? nette baktım ama o formüle göre çok az bi faiz çıktı.

kredili mevduat mı vadeli mevduat mı?
genelde ikisi karıştırılı o yüzden sorayım dedim.

yok abi kmh. eksi bakiyeye düşüp borç para çektiğimiz
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:
Boci said:
roket adam said:
ginaly said:
roket adam said:

Yanlış. O ayın harcamalarını hesap kesim tarihinde değil, o ekstrenin son ödeme tarihine kadar yapabilirsin. Arada faiz binmez.

Şöyle anlatıyım. ayın 1 inde hesap kesilir. 10 unda son ödeme olur. Siz bu borcu ayın 12 sinde öderseniz banka size 2 günlük değil 12 günlük faiz uygular. Sizin bankaya olan borcunuz ayın 1 i itibariyledir. Yani ayın 1 inde sizin bankaya borcunuz vardır. Banka size derki bu borcu bana ayın 10 una kadar öde. Ama sen ödemezsen 12 günlük borç görürsün
Sosyal ağlarda paylaş

Overseer said:
ginaly said:
Overseer said:
bu kredili mevduat hesapları için faiz nasıl hesaplanıyor? nette baktım ama o formüle göre çok az bi faiz çıktı.

yanlış bilmiyorsam bunun da hesabı ANT/100'ün günlük haliyle hesaplanıyor. ANT/36000.
işte ne kadar eksideysen A, n faiz oranı, t de ekside geçen geceler.
Sosyal ağlarda paylaş

Overseer said:
ginaly said:
Overseer said:

kmh faizi herzaman kredi kartı faizinden düşüktür. öyle bir hesabınız varsa önce kk borcunu kapatın. sonra kmh yi
Sosyal ağlarda paylaş

olm tamam onu soruyorum işte. şıklı sorayım o zaman?

1 )25.04 tarihinde çektiğim 100 tl 15.05 hesap kesiminde ne olarak gözükür?

a) 100 x faiz oranı(atıyorum %5) = 105 tl
b) 100 x %5 üzeri 20 gün = dünyalar

2)15.05 hesap kesiminde faiziyle 150 tl olan nakit çekme borcu 20.05 tarihinde ne kadar olur? (son ödeme tarihi 25.05)

a) direk 150
b) 150 x %5 üzeri 5 gün = baya bişi
c) fiş almazsan 145 tl

sorular bunlar. istediğinz sorudan başlayabilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Boci said:

Şöyle anlatıyım. ayın 1 inde hesap kesilir. 10 unda son ödeme olur. Siz bu borcu ayın 12 sinde öderseniz banka size 2 günlük değil 12 günlük faiz uygular. Sizin bankaya olan borcunuz ayın 1 i itibariyledir. Yani ayın 1 inde sizin bankaya borcunuz vardır. Banka size derki bu borcu bana ayın 10 una kadar öde. Ama sen ödemezsen 12 günlük borç görürsün

ha orası öyle, kavram kargaşası yaşadık, sori.
ben faizin başlamasını kastettim, sen hesaplanması söylemişsin, haklısın.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

Benmi yanlış anlıyorum bilmiyorum. Ama hesap kesimi olduktan sonra yaptığınız tüm harcamalar bir sonraki aya kalır
Sosyal ağlarda paylaş

fede said:
olm tamam onu soruyorum işte. şıklı sorayım o zaman?

1 )25.04 tarihinde çektiğim 100 tl 15.05 hesap kesiminde ne olarak gözükür?

a) 100 x faiz oranı(atıyorum %5) = 105 tl
b) 100 x %5 üzeri 20 gün = dünyalar

2)15.05 hesap kesiminde faiziyle 150 tl olan nakit çekme borcu 20.05 tarihinde ne kadar olur? (son ödeme tarihi 25.05)

a) direk 150
b) 150 x %5 üzeri 5 gün = baya bişi
c) fiş almazsan 145 tl

sorular bunlar. istediğinz sorudan başlayabilirsiniz

Kısaca söyle. 100 tl çektin ayın 1 inde
ayın 2 sinde 100 liraya banka faiz koyar 101 lira olur
ayın 3 ünde 101 liraya banka faiz koyar 102 olur
ayın 4 ünde 102 liraya banka faiz koyar 104 lira olur vs vs
Sosyal ağlarda paylaş

Overseer said:
bankanın sitede

Aylık KMH faiz oranımız: (min) %4,49

diyor. min dediği nedir?

ayrıca 600 tl için, 10 gün süre için 8 küsür faiz çıkıyor doğru hesaplamış mıyım üstteki orana göre?

KMH hesaplanması farklıdır. min dediği şu
1000 lira kmh varsa banka diyoki. Bunun 500 lira olan kısmına bu kadar 700 liraya kadar bu kadar diye farklı oranlar koyuyo. Dolayısıyla da bunu sana en kısa minimum bu kadar alırım diye anlatıyo. 600 tl ye 10 için 8 den az faiz çıkmalı. Bu hesaplama bu kadar basit ve düz değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...