Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Trafik cezası

paspatur

Öne çıkan mesajlar

belirli bi miktar faiz oduyosun
katlanma muhabbeti kalkmis babamin dedigine gore

araba baglanmiyoda muayene icin gittiginde cikabiliyo
solede komik bisi war
bi kac arkadasimw ar
bayada yuklu cezalari war

ama ne vergi dairesinde
ne trafikte
hic bi yerde cikmiyo
temiz kagidi aliyolar hatta
ne zaman gecer allah bilir oda gecerse
Sosyal ağlarda paylaş

benimde bildiğim katlanmıyor artık ama katlanmışçasına bi faiz ödersin çok uzun bekletmemek lazım.

bu gün de bana bir ceza geldi 61 tl. otobüs durağı önüne partetmekten.

bu şey vardı ilk bir hafta içinde ödeyince %20 indirim midir nedir. her ceza da geçerli mi o ?
Sosyal ağlarda paylaş

Arabayı satarken çıkıyor sanırım en geç, ötesini bilmiyorum. Ayda %3 veya %6 faizle en fazla 2 katına kadar gidebiliyor, kredi kartı gibi yeterince zaman geçince 20 katına çıkma durumu yok :p Tebliğ tarihinden sonra 15 gün içinde ödeyince %25 indirim var, ayrıca bir ay içinde vergi dairesine gidip takside bağlanabiliyor(muş, ben yapmadım hiç).

Elbet ödenecek yani, ben 15 gün içinde ödüyorum onun için genelde.

edik: Aylık faiz %5'miş.
Sosyal ağlarda paylaş

benim peder tüm cezaları ödüyordu.. hala da öder gerçi, sırf deneme amacıyla bi hız cezasını mı ne ödememişti. o arabayı 2-3 sene evvel sattı, satarken hiç bişey çikmadi karşisina.. hala da bişey yok :) ama böyle 20-30 tane ceza olursa çıkar heralde, o kadar da kötü değildir sistem diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kendercik said:
Vodan said:
tebliğ edilmeyen cezanın gecikmesini nasıl talep edecekler ki?

Bence de isteyemezler, olanak yok.
Ama günün birinde tebliğ edilmemiş cezanın gecikmesini devlet benden talep ederse de şaşırır mıyım? Hayır!

Para mesajın onaylamadığı yerini değil de komple hepsini "silmiş vesselam" nedense, tekrar yazayım şu kısmını bari;

Trafik cezalarında tebliğ esastır, gelmeyen cezanın kendisini bile kimse sizden isteyemez. En kötü ihtimalle alelacele tebliğ ederler, 3 sene önceki cezayı ödersiniz falan, gecikmesini isteyemezler ama. Af çıkarırlarsa da genelde öyle tebliği çok gecikmiş cezalar için çıkarıyorlar zaten, ödemeyen herkes için değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...