Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pokerde

kermit

Öne çıkan mesajlar

52 kart var
kupa karo maça sinek olmak üzere 4 adet kız 4 adet 6 var
4 el boyunca bana gelen kartlar hep
6 lı ve kız oldu.
masamda 3 adet çinli eleman vardı
dedim hile mi yapıyolar 1. el girdim 2. 3. 4. el çekildimde elemanlar kazandı
bu çöinliler burayıdamı karıştırdı diye şüphelendim bi an.
dağıtıcıyı kafaladılar heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

dağıtım tek tek mi yapılıyor yoksa bir kişi bir seferde 5 kart mı çekiyor? zira teker teker diye düşünürsek iş biraz karışır çünkü senden sonra diğer elemanlara da kız gelip gelmeme ihtimalini falan hesaplamak lazım o kadar uğraşmıyorum eğer bir seferde 5 kart çekiyor olsaydın (tam desteden), 4 el üst üste en az 1 kız ve 1 6lı gelme şansı

%11'e yakın.

Ama diğer durumda ihtimal artabilir çünkü senden sonra insanlar kart çektikçe destedeki kart sayısı azalacak falan. eğer senden sonraki hiç bir insan kız veya 6lı çekmemiş diye düşünürsek, 4 kişilik bir masada

%16ya yakın
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk olarak senden dönmeye başladı diyelim

Destede 4 kız + 4 altılı olduğunu varsayarsak sana herhangi birinin gelme olasılığı

ilk kağıtta 8/52 dir. (%15.38)
ikinci şahsa gelmeme ihtimali 7 kart kaldığı için 45/51 dir.
üçüncü şahsa gelmeme ihtimali 45/50
dördüncü şahsa gelmeme ihtimali 45/49

Yani ilk kağıtların turun senden döndüğünü farzedersek sana sadece Altı veya Kız gelme ihtimali ve diğerlerine gelmeme ihtimali
0.15384 x 0.88235 x 0.90000 x 0.91836 = Yaklaşık % 11 olur.

Bu yüzde %11 ilk oyunun ilk dağıtılan kağıtlarında sana kız yada altı gelme diğerlerine gelmeme ihtimalidir. Ilk oyunun ilk dağıtılan kağıtlarında en az 1 kişiye en fazla 4 kişiyede bu kağıtlardan geliceğini varsayarak

Üçüncü şahsın oranı 46/50 gibi dördüncü şahsın oranı 47/49 gibi değişebilirdi. Şayet böyle olsaydı oran yaklaşık %12 gibi bişe olurdu. Yani ilk kağıttan ikinci kağıda aktardığın şans oranı % 11 - % 15.38 arasıdır.

Daha yukarıda açıkladığım ILK OYUNUN, ILK KARTLARI idi. Oyunun ikinci kartları dağıtılmaya başladı. Diyelim ve kız ile 6 bir sana bir başkasına geldi mesela. Destede toplam 6 adet kız veya altılı kaldı.

sana gelme olasılığı 4/48 ( Kız veya altılı olmak zorunda o yüzden diğeri halen 4 tane var )

Bu durumda diğer kartın opozit olması ( kız sa 6, altıysa kız) % 8 dir.

Yani ilk dağıtılan kağıtlarda bir kız bir altılı gelme en basit ihtimali yaklaşık 0.08x0.15 = Yüzde 1,2 dir.

Diğer turlardada sıra değişse dahi buna yakın rakamlar olacaktır.

4 tur üst üste geldi dediğin için 12/1000 x 12/1000 x 12/1000 x 12/1000

20736 / 1000000000000 ihtimalle bu kartlar arka arkaya gelir.

Ortalama sonuç 50 milyonda 1 dir.

Biz bunu 4 kişilik masada düşündük 6 kişilik masada ihtimaller birazda açılır şimdi hesaplayamacağım ama 60-70 milyonda bir diyebilirim.

Ama şunu unutma bu ihtimal 50 milyon kere oynarsan 1 kere olacak demek değildir. Çünkü her kartın arka arkaya değişik ellerde gelmeside hep ihtimaller serisidir. Eline ne gelirse gelsin bununda 4 ele göre bakarsan ihtimali 50 milyonda bir olacaktır. Kız yada altılı olması hiç önemli değildir.

Bu yüzden bu ihtimale göre bir karara varılamaz yukarda da denildiği gibi oran bu kadar mümkiniyet içinde hep 1/2 ikidir ya gelir ya gelmez.

beynim yandı lan.
Sosyal ağlarda paylaş

hesabında hata var sanırım zira sen kız veya altılının bir tanesinin birinci kağıtta ikincisinin de ikinci kağıtta gelmesi gibi bir zorunluluk koşmuşsun. bu bu kartların çektiğin 5 (ya da 7 artık kaçsa) kart sırasında herhangi bir kartta gelme durumunu temsil etmez

ayrıca bu sadece 1er adet kız ve 6lı gelme şansı. ya 2 kız 1 6 vs gibi kombinasyonlar?

o yüzden hesapları hiç kız ve hiç altılı gelmemesi üzerinden yapman lazım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...