Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ADSL ve KabloNet fiyat karşılaştırılması

Bone

Öne çıkan mesajlar

Valla İzmit'teki kablo Net de iyidir.Bir sorun olmuştu.Ben kayıt bıraktıktan sonra teknik servisten biri aradı.Telefondan halledemeyince teknik servis 30dk. sonra eve geldi.10 dakkadada sorunu halledip,çayını içip gitti :)[signature][hline]" Bless all forms of intelligence. "
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de...
Şimdi şöyle bir sorun var, bildiğim kadarıyla ADSL tarih öncesi çağdan kalma bi bağlantı yolu. TR'de bu kadar kampanya vs. yapmaları tamamen kolaya kaçmalarından. ADSL'i maksimum olarak kullanıyor insanlar ki ulaşabilecekleri hız bu kadar. Daha iyisini alamazlar ileride.
Ancaaaak,
KabloNET çok daha farklı bi pozisyonda. Bundan 3 yıl önce 128k ile insanlar 60kbps ile download yapıyorlardı. Internet alanında yatırımlar üye sayısıyla beraber artsaydı şu an ADSL'le KabloNET'i karşılaştırıyor olmazdık sanırım.

Kısacası, ADSL'in geleceği yok ve verilebilecekler sınırlı. Kullanıcı desteklerini geliştirirler hede hödö, teknolojik olarak daha fazlasını sağlayamazlar. Ancak Kablonun sorunu altyapı. Özel telekonimikasyon şirketleri artmaya başladıkça emin olun bu fiyatlar birbirine girecek... Bence bir şeylere karar vermeden önce bekleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Vodan, 14 Mayıs 2004 23:02 tarihinde demiş ki:

Beler abartmayın ADSL daha ucuz işte okadar ayrıda 444 lü telefondan 24 saat ulaşabilşiyosunuz çarpıtmayalım olayı

ya ne diyosun sen !!!!!!!!
ne çartırması allagın belası irenç bi kuruluş.
o kadar para vs. veriliyor verdikleri hizmet SIFIR.
24 saat falan ulaşamıyorsun bazen acmıyorlar bile . Açsalar bile "şurayı arayın" yok "burayı arayın bilmmemne" sürekli yönlendiriyorlar . en sonunda saçma saçma cevaplar sucu modem e atıyorlar bu kadar salaklar. biz bi bok bilmiyoruz ama o denyolar oturdukları yerden sorunun modemde oldugu söylüyorlar.

bir şikayetim var her hafta 2-3 kere arıyorum 1 aydır ve hala bi degişiklik yok bu kadar salak adamlar.[signature][hline]"All those moments will be lost in time, like tears in rain..."
Bish'in akıllara durgunlık vericek görüntüsü !
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
O masa başında oturup konuşan adamlara bayılıyorum bağlantım süreli kopuyor diyorum adamın trip böyle baktım ben sizin hattınızda birşey yok modemdendir modemden abicim diyorum modemde birşey yok arkadaşın modeminide getirdim denedim yok onlar hala yine modemdendir diyor çünkü nasılki bazı kalıplar oturmuştur buda öyle hattandır dese kendi suçları oldugundan ilgilenmek zorunda ama modem veya bilgisayar diyince sana atıyor topu.
Bunun yanında adsl daha ileri ve daha yeni bir teknoloji yurtdışında birçok arkadaşım adsl kullanıyor Türkiye adsl sorunu ise bölge bölge çok kullanılan yerlerde misal kadıköyde stabil olmayan hat sorunu çok yaşanıyor en azından 2 3 kişiden duydum ben üsk oturuyorum 1 2 kez sorun yaşadım.[signature][hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

Bende aradım bikaçkere modemi açıp kapatın dediler sadece modemin bozuk kardeş diyen hiç olmadı.

Olsa nie yalan söleyim yaw yok olmadı yani.

Ama şu anda telefon çalışmıyo adsl çalışıyo bi bokluk war 5 gündür fln yapamadılar adam geldi yapmaya beceremedi gitti..[signature][hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış biliyorumdur o zaman kusura bakmayın, ama ben de tam tersi diye biliyorum.

Neyse sonuç olarak: DSL'le ortalama downstream 384kbps, Kablo ile 800kbps.
DSL ile 2MB resim dosyası 43 saniyede iner, kablo ile 20 saniye.

Eh şimdi bunlar olası hızlar. Tam kapasite çalıştığını varsayarsak bu duruma gelecekler... Bir tarafta telefon hatlarına dayalı olan var, öbür tarafta bu iş için kurulu kablo düzeni. Ama sonuçta burda tartışılan "ADSL mi döver Kablo mu?" değil, sanırım. Eğer kişiye fazla hız gerekmiyorsa ADSL'in şimdiki hali yeteriyorsa, niye kablo alsın ki? Ha ileride kullanacaksa, ileride hızını artıracaksa insan, o zaman Kablo almasını tavsiye edebiliriz elbet... Ha bir de KabloNET ücretleri ADSL'e epey yakın aslında. Sorun aracı şirketin komisyonu... Eh hizmet veriyolar, karşılığını alıyorlar... Bursa'da aracı şirket yok mesela, arkadaş 40 küsür veriyor sadece. Önümüzdeki günlerde bu işler epey karışacak. Konu iyi zamana denk gelmiş; yarın lisanslar dağıtılıyor. Milliyet gazetesinde yazdığına göre Doğan Holding, Sabancı, Koç, Çukurova A tipi lisans alıp dağıtım işini yapacakmış. Kısacası her biri birer TT olma yolunda. Sonumuz hayır olsun. Umarım rekabet işimize yarar.

Eğer ADSL'e de Kablo gibi hizmet gerekiyorsa, TT aracı şirket bulur UTV gibi. Aracı şirket hizmet götürür. Çatır çatır parasını alır. Sonuç: fiyat bakımından Kablo'yla pek bi fark kalmaz... Ama tabi hizmet olayı her yerde aynı değil. (Yukarıda da söylediğim gibi, Bursa'da mesela bu iş için (kabloNET konusunda) aracıya gerek duyulmamış, adamlar haldır haldır çalışıyorlar...)

[Bu mesaj riglous tarafından 17 Mayıs 2004 22:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
telefonun çalışmama olayı garip cidden herkesin başına geliyor en az 1 2 kez ama açıkcası söyliyeyim verdikleri teknik servisten memnun değilim hız vs oturdugum yerden dolayı süper ama teknik servisleri berbat perşembe aradım kayıt bıraktım arayan olmadı cumada bıraktım arayan olmadı pazarteside aradım yine sonuç yok salı günü telefonda adamlara patlayınca 2saat içinde aradılar birde "kayıtınız alındı size dönücez" lafınıda ağızlarına dolamışlar.
Sabancı telekom ,koç.net vs bir gelse şu ttnet özelleştikten sonrada rahatlasak.[signature][hline]Você Cría Os Mundos Que Nós Os destruímos
Virus,SatanixVirus,Satan-Virus,Virus-Satan,Satanix.
Trex DragonSlayerz Paladin of alb/exc
Viru Jan-Tiran BH of the Ecl The solo
Sosyal ağlarda paylaş

gecenin bi yarısı aradım adsl için adam açtı bi güzel de yardım etti,sanırım bölgeden bölgeye servis kaliteside değişiyo,modemdeki splitter elektronik bi alet olmadığı için modem kapalıykende telefon çalışmaya devam ediyo(en azından ben bugüne kadar öle gördüm)modem bi-iki haftada bikere(3-4gün hiç kapanmadan çalıştığında)sinyal almıyo bende kapatıp 30dakka sonra açıyorum aynen devam ediyo,henüz adsl nin hiç bi problemini görmedim,çektiğim yer sağlamsa ve bi tek dl yapıyosam ortalama 13kb/s ile çekiyo(128lik bağlantım var)bazen kazaa da 18e falan da çıkıyo,anadolu yakası ana dağıtım merkezine(acıbadem telekom) 300-400metre yakınlıkta oturmamın buna büyük katkısı vardır diye de düşünüyorum,ha tek sorun var hala mail adresimi alamadım,dslmail sitesinde problem var o kadar
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış anlayanlar olmuş telefon kapalı değil yani faturadan dolayı hat kesik değil ki hat kesik olsada telefonu kaldırınca önce bi çevir sesi gelir daha sonra hattınız kapalı fln der.
Bizde öyle değil telefon ölmüş durumda hiçbir ses yok ama adsl çalışıyor. Modemden çıkarıp telefona takınca aynı kabloyu hayat yok.

Bu hatlarda aslnda 2 tane gidiş geliş var Virus doğru anlamış ADSL kullanıclarının başına geliyo böle şeyler daha sonra kendinden düzeliyodu en fazla 2 gün sürmüştü ama bu sefer çok uzadı 1 hafta fln oldu heralde halada çalışmıyo telefonumuz.. Tamire gelen de yapamadı santralle ilgili bişey olmalı..[signature][hline] V ò d à n | ICQ : # 651567
Sosyal ağlarda paylaş

said:
riglous, 17 Mayıs 2004 22:21 tarihinde demiş ki:
Yanlış biliyorumdur o zaman kusura bakmayın, ama ben de tam tersi diye biliyorum.

Neyse sonuç olarak: DSL'le ortalama downstream 384kbps, Kablo ile 800kbps.
DSL ile 2MB resim dosyası 43 saniyede iner, kablo ile 20 saniye.

[Bu mesaj riglous tarafından 17 Mayıs 2004 22:24 tarihinde değiştirilmiştir]

Adslde ortalama download diye bir şey yok ne kadar ekmek o kadar köfte ,256 sözleşme yaptıysan 256 kullanırsın 2Mb sözleşme yaptıysan 2Mb kullanırsın.ADsl ile kablo arasındaki asıl fark downloadda değil online oyunda ortaya çıkıyor.kabloda pingler daha düşük.Download için adsl oyun için kablo diye kabaca genelleyebiliriz.Tabii 512 dsl alan bazı arkadaşlar pingler aynı diyorsada bende 512 olmadığından yorum yapamam.
Sosyal ağlarda paylaş

Kablo kullanıcısıyım, oyun için kullanıyorum. Ama DL'de yapıyorum.

512 Kbit ADSL'yi düşünüyorum, ama bilmek istediğim bazı şeyler var:

- Oyunlarda ping nasıl?

- CS'de cl_rate ayarını düşük tutmak zorunluluğu 512'de de var mı. (Kablo'da rate'leri düşürmeden rahat oynayabilirsiniz ama ADSL 128-245 bağlantılarında cl_rate 1500 ile 2500 arasında bir rakam vermek gerekiyor yoksa oyunda lag problemleri oluyor diyebiliyorum.)

- Bağlantı problemleri ne sıklıkla çıkıyor. Başınızı ağrıtıyor mu?

512 Kbit bağlantısı olan ve bu konularda bilgili olan biri yanıtlarsa sevinirim.[signature][hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...