Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3.1 Death Knight

screwy

Öne çıkan mesajlar

benim BCB toplam dmgının 3-4%ünü oluşturuyor, bu da talent başı 1%~e karşılık geliyor. death coil genelde 10-12% civarında, morbidity bu yüzden talent başı 0.6% civarı. genel kanı BCB > necrosis > morbidity üzerine fakat aradaki fark çok fazla olmadığı için farklı kombinasyonlar görebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

defense de cap diye birsey yok

bir statin caplenmesi demek ustunu alinca cope gidiyor demek

hit cap den sonra aldigin hit hicbir ise yaramaz 0.0001 bile faydasi olmaz sana

def se 540 minumum dur raid icin 540 dan sonra aldigin defence den avoidance gelir ve bu diminishing returnden etkilenmez

o yuzden belli bir geardan alinan dodge rating in getirdigi %dodge azalmaya basladikca def e yonelebilirsin dodge yerine gem tercihinde filan

def cok super bir avoidance statidir
540 oldu biraktim stati degildir
su an orta gear duzeyindeyiz tanklara diminishing returnler yeni yeni dokunmaya basladi icecrown a gelene kadar defense cok daha guzel bir stat olucak, dodge gemini sokup def takmaya basliycak millet
Sosyal ağlarda paylaş

vanillada kel thuzada kadar healer tbcde eredar twins e kadar main tank oynamış biri olarak diyebilirim ki ne damage yiyeceğini kestirdiğiniz tank ne damage yiyeceğini kestiremediğiniz boss 1 kere vurdumu 2. hit i kaldıramayacak tankdan daha çok sevilir,paladin ve druid için bilemicem ama dk ve warrior için böyle
Sosyal ağlarda paylaş

uc kelime

frost resist set

Gangren said:
said:
It's not about taking less damage; it's about being able to take more damage.

Demiş, güzide düşünürümüz Ciderhelm :p

EH teorisinin bayrak tasiyicisi olan ciderhelm amcanin dusuncelerini cogu warrior tank sunwelli gectim hyjal/BT de birakmisti

said:
With tanking new content, one rule is important -- it's not about taking less damage; it's about being able to take more damage.

de tamamidir onun ancak buyuk tank overhaul dan sonra cokda onemli degil, druid MT lere tuhaf bakilan paladinin add tanktan oteye gidemedigi, fakin DK larin hala mezarda uyudugu ve GC efendinin age of empires 3 u nasil batirdik bzi bole diye ensemble da firca yedigi gunlerdi onlar

3.0 da tanklik radikal bir bicimde degisti, 2.0 da boyle buyuk bir degisiklik olmamisti ki vanilla nin tank mantigi salt EH dir

-threat sorun olmaktan cikti
-crushing blowlar kalkti
-crushing in kalkmasi ile block eski onemini yitirdi ve cok zayif bir stat oldu (ki bunu GC efendi bile onceden kestirememis)
-tank&spank kalmadi, artik cogu encounterda tank en super geara sahip olsa bile olay tanki hayatta tutmaktan ibaret degil
-belli zaman arakliklari ile burst yapan ve bunlarin CD yakilarak tanklanmasi gereken bosslar geldi

ciderhelm in EH guide inin tepesinde kocaman

said:
Notice - This guide needs to be updated. There are clearly encounters where Avoidance is superior to Effective Health, such as Prince in Karazhan. Will have an update ASAP. - Mar 28 '08

yazmasida ironiktir (hala update yok :p)

said:
Avoidance also helps reliably keep Effective Health high.

da demistir ayrica

peki EH mi Avoidance mi?

ikiside
iyi bir tank yaptigi bossa gore item degistiren tanktir, trashle bogusucaksa block giyer ozel bir durumu olmiyan bir encounterda avoidance ile EH nin dengelendigi setini giyer, prens gibi seri vuran boss tankliyorsa avoidance setini giyer vs vs

lich king contentte ulduardaki birkac hard mode haric ozel set gerektiren bir boss daha cikmadi, hard mode yapan tanklar ise deli gibi 2. hatta 3. setlerini kasiyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

ya viktor kendin söylüyorsun işte,
avoidance dual wield bosslara karşı işe yarar trashlere karşı işe yarar, yediğin damage az ve sık ise işe yarar, ulduarda böyle bir boss yok ama. ehpnin sunwellden beri en iyi seçenek olduğu su götürmez gerçek tartışması bile yapılmıyor, dimishing returns bu yüzden geldi, sunwell radiance gibi .
satrinanın ehp vs avoidance thread i vardı geçen hafta bulamıyorum şimdi bulsam onu koycam.
tanklar bikaç gear seti taşır ama hiçbir high end guildin tankının stam vermeyen gem taktığını görmedim henüz
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şöyle tertemiz bir frost-unholy-blodd PvE dps talent ve cycle verseniz ne güzel olur.

Başlıkta baya bir talent var ama çoğu geçerliliğini yitirmiş gibi.

DK konusundan uzak duruyordum ama sırf hikayeyi göreyim diye açık 60 yaptığım DK'dan sonra biraz araştırmaya karar verdim. Süper tank talentleri - guide'lar falan buldum ama EJ'de bir doğru dürüst güncel dps build-cycle'lar bulamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...