Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Priest gear yardım

Magnum

Öne çıkan mesajlar

kendi isteğim ile gecmedim disc'e, guild liderim istedi. ama healer olmayıda istiyordum açıkcası, penance ftw! =D

talent rotasyonu olarak 57/14/0 izliyorum, bu crit sp ve sprit minimum kaç olmalı, hangi glyphleri kullanmalıyım? (sanırım priestin disc sınıfına pek glyph yok, tekrardan flash heal glyph'i mi kullanmalıyım?) ve de gearlarım nasıl olmalı?

4 tane valorous 25man(ismi nasıldı hatırlayamıyorum) geri kalanları t7.5 iyi olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

hozceri said:
Magnum said:
accountu satın aldım, satın aldımda denilemez arkadasım oynamayacakmı$ bana devretti. ve bu priesti 0 dan kendim kastım.

neden ne oldu ki?

0 dan kendin kastın ise nasıl kastın anlamadım ? holy olarak mı kastın ?

60 lı levellere kadar shadowdum ama heal yapıyordum smde sunkende fln :p sonrasında pure shadow oldum levelimi oyle kastım 80 de holy'e respec yaptım uzun bir süre oyle takıldım. sonrasinda disc oldum arena yaptım bir süre sonrasında server değiştirdim girdiğim guildin isteklerine göre respec yaptım holyden shadow'a shadowdan holy'e şimdi tekrar disc'e döndüm ama pve için hangi gearlari almalı ve hangi statımı kaça caplemeliyim. yani disc de ne önemli, pve bazlı olarak.
Sosyal ağlarda paylaş

evet gear iyi. götürür seni her yere idare eder.
şöyle diyim sana, sırf spell power sırf spirit yada sadece int kasma. hepsinin orta dereceli olması en etkin olmasını sağlıyor. hepsi lazım hepsi hepsi hepsi :)

Hiç bilmiyosan sana tavsiyem, soketlerin hangi renkse onu tak, bonuslarını uydur falan. dengelenir o. zaten setler sana özel tasarlı bişiyini ayarlamican :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
single target boss'larda eşit gear seviyesinde asla tepeye oynayamaz sp.
rotasyon da ilk başta 5 shadow weaving e en cabuk ulasmayı saglaman lazım, bunun icin sw:p, vampiric touch, sw:d, mind blast, mind flay falan takılıyorum ben. sonra 5 buff olduktan sonra sw:p tekrar at, ondan sonra tüm dotlar aktif olacak şekilde rotasyon yapcan işte, öncelik mind blast > vampiric touch > devouring plague > mind flay gibi birşey. cd'ler arası zaman varsa sw:d de atıyorum ben.

cok da oynamadım gerci ben, daha iyi bilen biri cıkar kesin.
manan azalınca boss un aoe dmg falan koymadığı bir ara da shadow fiend arkadaşını yolla, armor u eksik etme üstünden (neydi adı ya - inner fire ?).
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış kısmen, painle açılış yaparsan dps kaybedersin uzun vadede. Shadow weaving 5 stackten sonra varsa trinket fln onlara basıp max bufflı haliyle pain atıyosun, fight başı 1 kere.

Elitistjerks said:

SW: P should only get casted once per boss fight, and % damage increase due to crit/vulnerabilities on the mob is only determined upon the initial cast. If you open up on boss fights with shadow word pain before winter's chill/shadow vulnerability/earth and moon are up, you are costing yourself a lot of DPS.

istisnasıda var, topiğin upgrade halinden..

Shadow Word Pain should only be cast once all relevant debuffs are on the boss. It is much better to wait a few seconds to put up SW: P to ensure that scorch/curse of elements/judgement of the crusader are placed on the boss than to start 'rolling' a shadow word pain with crappy modifiers. By extension, make sure to recast shadow word pain every time you get a debuff that temporarily increases your damage - like thaddius polarity or the crit modifier on loatheb.

ki thaddius polarity olsun ne bileyim hodir buffları, vezax shadow crash çok fark yaratıyo..

SP'de rotasyon değilde prio var, netin bilgisayarın ne kadar iyiyse global cooldownı ne kadar yakalıyosan o oranda

VT > Devouring Plague > Mind Blast > Mind Flay.. SW:D 'i fight içinde yürümen gerekiyosa yada bi dotu yenilemen gerektiğinde global cooldownı yakalayacak şekilde atabiliyosan at ama çok efektif kazanç sağlamaz demage yediğin fightta risktir vs.

Bu arada açılışta VT > MB > Devour > MF yapabilirsin mf 2 stack yapıyo.. eskiden SW:D açılışta kullanılıyodu 2 stack weaving yaparkende şimdi atan atıyodur yine..
Sosyal ağlarda paylaş

sw:d 2 stack vermiyor artık,stack gather icin baslarken x2mf VT SWP DP MB SW:d mf vt refresh cd track olarak devam ediyorum t8 bonuslarını efektif kullanmakta onemli gerçi x5 shadow vul gelmeden atmıyorum DP 2 pieces daha gelirse mb'den sonra rotasyna extra 1 mf girer diye hesapladım ama cokta gerekli değil o haste onun yerine non-set item gidilebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

single target boss'larda eşit gear seviyesinde asla tepeye oynayamaz sp.
rotasyon da ilk başta 5 shadow weaving e en cabuk ulasmayı saglaman lazım, bunun icin sw:p, vampiric touch, sw:d, mind blast, mind flay falan takılıyorum ben. sonra 5 buff olduktan sonra sw:p tekrar at, ondan sonra tüm dotlar aktif olacak şekilde rotasyon yapcan işte, öncelik mind blast > vampiric touch > devouring plague > mind flay gibi birşey. cd'ler arası zaman varsa sw:d de atıyorum ben.

cok da oynamadım gerci ben, daha iyi bilen biri cıkar kesin.
manan azalınca boss un aoe dmg falan koymadığı bir ara da shadow fiend arkadaşını yolla, armor u eksik etme üstünden (neydi adı ya - inner fire ?).

kesinlikele katılmıorum cycle ına swp i ilk başta atarsın 0 weaving ile %10 swp de damage kaybın olur swp i en son atıcaksın.
Vampiric Embrace>Vampiric Touch>Devouring Plague>Mind Blast>Mind Flay 2 tick >sonra Swp en azından benim yaptığım ve raidlerdede genelde ilk 5 e oynadığım cycle bu.
Sosyal ağlarda paylaş

ad3m said:

@shippy
Adam 5x sw stack sonrası refresh yaparım demiş nasıl %10 dmg kaybı oluyor?

Not : Dmg modifier/crit buff/debuff alındığı sürece mecburen swp refresh etmeniz lazım.

refreshliyip niye gcd harcıyasnki bilmiyorum bana mantıksız gelior en azından ben öyle oynamıorum.
Sosyal ağlarda paylaş

shippy said:

ad3m said:

@shippy
Adam 5x sw stack sonrası refresh yaparım demiş nasıl %10 dmg kaybı oluyor?

Not : Dmg modifier/crit buff/debuff alındığı sürece mecburen swp refresh etmeniz lazım.

refreshliyip niye gcd harcıyasnki bilmiyorum bana mantıksız gelior en azından ben öyle oynamıorum.

Priestgreenlight dı adı sanırım refresh için bir addon çok işine yarar eger sp oynuyorsan adam dediği gibi ciddi bir artış olur dpsinde
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

Hareket halinde pozisyonuna geçerken gayet de güzel swp kullanılır sw stacklemek için. Sadece son swpyi koymadan önce bossun üstünde olması gereken bütün debuffların mevcut olduğuna, sp trinketiniz varsa patlattığınıza emin olun

Sp trinket aktif edildikten sonra (yada procladıktan sonra) ilk mf refresh ettiği swp'i trinkettan yararlanacağı şekilde bufflar fakat etki gittikten sonra swp dmg eski haline döner.
%dmg modifier/crit vs sürekli up kalıyor (çok güzel bir bug)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...