Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tankadin Yardim

Mad_Wolf

Öne çıkan mesajlar

Talent olarak şöyle bişey olabilir

http://www.wowhead.com/?talent=sZ0xVAcuMteIRGots0hb

Protta reckoning tanklarken çok fark yaratan bi talent değil daha çok aoe grind için, imp. hoj de filler olarak verdim ama çoğu trash stun yediğinden fena talent değil.

Retributiondaki pursuit of justice 2/2 bence baya önemli tankadinler için çünkü mesafe kapatıcak charge intercept falan gibi bi abilityleri yok. Onun dışında 10manler için ret paladin yoksa heart of the crusader, ekstra threat için mümkün olduğunca conviction ve 1 puan da imp. judgement var. 1 puan olmasının sebebi şu chart

http://www.bennlinger.com/wow/969.png

Judgement cd 9 değil de 8 saniye olursa rotasyon bozuluyor. Aslında tercih meselesi bi olay, libram of obstruction block value arttırdığı ve dolayısıyla direk mitigation sağladığı için judgement süresini kısa tutmak lazım. Ben iki türlü de denedim, öyle çoook büyük farklar olmuyor aslında.

Max threat için şu tabloyu takip et sorun olmaz. Zaten paladinle tanklamak baya kolay. Righteous fury her zaman açık olsun ona dikkat et :P Pally power gibi bi addonla hem onu hem de raiddeki blessingleri kontrol et. Başlarken bi avenger's shield at, yolda koşarken holy shield aç ve başla vurmaya.
Sosyal ağlarda paylaş

Talent olarak
şu an için ;
0/53/18

Patchden sonra ;
0/53/18

Gear seçiminde dikkatli olman lazim eldiven ve shoulder harici tier geardan uzakdur ve filler stat olarak Block rating yerine hit/expertise(soft cap 26 dır) ve staminayı kullan
Diminishing returns nedir?
Glyph olarak ;
Judgement
Vengeance
ve patch sonrası için Divine plea

Classın şeker o yüzden tps genel anlamda problem olmayacak öncelikle Libram of Obstruction al x rotasyon y rotasyon takip etmene gerek yok önemli noktalar asla Shield of Righteousness cooldownu kaçırma ve mümkün oldukca libram buffu aktifken at onun dışında diğer abilitylerin cooldownlarını kaçırmadan oynarsan global cd takılıp gimplesen bile kendini problem yaşamazsın.

//edik: Divine plea eklemişler yeni gördüm bende
Sosyal ağlarda paylaş

http://maintankadin.failsafedesign.com

budur direk tankadin cenneti

bunun yaninda ustumdeki postta aciklamis gayet guzel

su anki content o kadar kolayki dps gerizekali degilse ve tankladigin encounterda dps arttiran bufflar yoksa her tankin cok rahat aggro tutabilmesi lazim aggro dan korkma yani tanklar icin hayatta kalmak aggrodan cok daha onemli bu expansionda

omen ac dps senle aggro yaristiriyorsa uyariver olmadi salvation filan at

ilk basladiginda gearin cok kotu olucagindan ve cogunlykla pug giriyorsan 1500 spell power i olmiyan healer 1k yi gecemiyen dps in senden 30k unbuffed HP ve icecrown tankliycak avoidance beklemesi moralini bozmasin, kotu gearli ama yetenekli bir healer partiyi hayatta tutabilir ancak kotu gearli bir tank ne kadar yetenekli olursa olsun oyunu ne kadar iyi biliyor olursa olsun healeri kadar iyidir
Sosyal ağlarda paylaş

Ptr güncellenince regalya'nın verdiği link dağılmış. Elbette talent o değil. araya yeni bir talent girdiği için yukardaki link kayıp saçma sapan birşey olmuş.

gelince günceller.

Aslında sırf bu sorunlar olmasın diye mmo-championdan link vermek lazım. Orda versiyona göre link verildiği için eski talent linkleri hala geçerliliğini koruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Sleeper said:
sadece hp ni yuksek tutmaya calıs hp sorunu cok oluyo paladin de hehe

Yok ya onuda çözdüler gibi sanki. Hemen her talent-glyph ya hasarı %3-%5 düşürüyor, yada stam'ı %3-5 artırıyor. Güzel oldu paladin, level 70 bıraktığım paladin tankımı kasmış olmayı isterdim şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

tanklik WOTLK de aggro demek degil CD patlatmak demek hardmode lar sarth gibi kasis olucaksa (ki okudugum kadariyla baya var bole)

DK su anda yapilan butun tankli ktestlerinde acik ara en iyi tank, heal almadan en uzun yasiyabilen enrage leri CD lari ile en iyi tankliyabilen encountera gore build kolayca degistirebilen tek tank

paladinler block cap e cok rahat ulasabildiginden en iyi trash tanklardan biri ancak gelicek olan damage a gore patlatabilicegi sadece bir CD i var LoH saymassak (ki 15dk CDi olan ve cokda ise yarayan bir CD degil LoH)

t8 bonusu ve glyphler ile warriorlarin CD aciklari kapandi, DK larin durumu zaten iyi, geleneksel olarak mana sponge olarak tankliyan droodlarlada baya oynadi blizz

tankadinlere kullanabilicekleri bir adet avoidance temali CD lazim hard mode MT lik yapicaklarsa ama blizz gidip bunu threat dusuren ability ye glyph ile koyuyor, CD ACICAM DPS DUUUR VE THREATINI IZLE diye macro yazicak kadarda komik olamayiz heralde :(
Sosyal ağlarda paylaş

DK'larda zilyon tane CD var; 1 dakikanın 40 saniyesinde dmg almıyorlar neredeyse; avoidance desen inanılmaz. Druid tanklar inanılmaz HP'lere ulaşıyorlar (3.1de nerf geliyor gerçi) sartharion 3d malygos gibi kastıran encounterlarda Druid veya DK tank MT büyük rahatlık.

3.1 de warriorların eksikleri kapatılıyor; onlarda potaya giriyorlar. Bizim elimizde birtek yüksek shield block var; o da magic boss'a karşı yalan. Patch gibi hayvani vuran bosslara karşı da yalan. Ancak trash tanklarken çok iyi.

Her tank her encounteri tanklar eyvallah; ama DK/Druid le 3 drake kesmek var; pala tankla 3 drake kesmek var. Ben daha sartharion 3 drake MT pala tank görmedim zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Betada patchwerk dummyde test yapanlar da aynı şeyi söylüyor. En uzun dayanabilen tank sınıfı cdları sayesinde dk, ama sartharion yada dummy pw mekaniğinde encounter fazla yoktur.

Hatta şurda dökümler var.
http://forums.worldofwarcraft.com/thread.html?topicId=15443187628&sid=1

Bizim gültte iki paladin tank var, birinin divine guardian falan alması lazım öbürüne yardım için. Galiba ben olucam o :P
Sosyal ağlarda paylaş

ombakkombak said:
DK'larda zilyon tane CD var; 1 dakikanın 40 saniyesinde dmg almıyorlar neredeyse; avoidance desen inanılmaz. Druid tanklar inanılmaz HP'lere ulaşıyorlar (3.1de nerf geliyor gerçi) sartharion 3d malygos gibi kastıran encounterlarda Druid veya DK tank MT büyük rahatlık.

3.1 de warriorların eksikleri kapatılıyor; onlarda potaya giriyorlar. Bizim elimizde birtek yüksek shield block var; o da magic boss'a karşı yalan. Patch gibi hayvani vuran bosslara karşı da yalan. Ancak trash tanklarken çok iyi.

Her tank her encounteri tanklar eyvallah; ama DK/Druid le 3 drake kesmek var; pala tankla 3 drake kesmek var. Ben daha sartharion 3 drake MT pala tank görmedim zaten.

Şu an için Cd tanklığı gerektiren aktif encounter sadece sart 3d de sartharionu tanklamak ki ver bi druide stam gem/enchantlı frost res set+danridik 10man t7 parçaları rahatça buffsuz 30küsür k hpye (elf/tauren formda) ve 30 üzeri dodgeye(bear) ulaşıyor o yüzden çokda önemli değil Druidmiş dkmiş
Ki paladinin asıl olayı stiff avoidanceyi diğerlerine eşit veya yüksek tutup yinede daha fazla TPS yapabilmesi bu yüzden en potansiyelli mt bence.

Dipnot: Malygos kastırmayan bi encounter ;)
Sosyal ağlarda paylaş

ulduar gibi hard mode odakli bir yerde gorucez asil hanyayi konyayi

t8 bonuslarina bakin direk

1. bonus threat 2. bonus mitigation butun tanklarda ki ozellikle warrior a 1.5dakikada bir %30 magic mitigation gibi absurd bir 4p bonsu verdiler, warriorlar bile cok OP bu kaldirilsin bir sonraki expansion a kadar t8 giymeye mahkum olmak istemiyoruz diyorlar

paladinde ise 4. bonus ise threat lol

3 snaiyeline BV cok patates cok zayif diye topic actik GC efendi "ha pardon attiginiz SoR ada etki etsin o zaman" diye duzeltti hemen lol

su anda onyxia p1 de tank threat yapabilsin diye dps in comelip bekledigi vanilla WoW da degiliz, TBC de deger kazanan mitigation ile WOTLK in ustune kuruldugu panic buttonlari onemli artik

paladinde panic butonu yokmu?
var ama hep baskasina fayda eden butonlar bunlar buda pala tank a ustu kapali "gec koseye addleri tankla" demek direk ki cogu iyi guildde aynen bunu yapicak ulduarda, paladin dizayn olarak ayni anda bircok seyi tanklamaya uygun ancak mana yuzunden oyunun en kotu offtanki buda super bir celiski yaratiyor
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
demek direk ki cogu iyi guildde aynen bunu yapicak ulduarda, paladin dizayn olarak ayni anda bircok seyi tanklamaya uygun ancak mana yuzunden oyunun en kotu offtanki buda super bir celiski yaratiyor

bkz. http://www.wowhead.com/?spell=25899

bununla manası biten -hele ki kalabalık bir grubu tutarken- tank a madalya veriyorum : )

ha birkac duzenleme gerekli mi kesinlikle...

***ya da blizz in istedigi gibi butun pala lar healer olsun eheh
Sosyal ağlarda paylaş

birde konusu buradayken sorayım; 3.1'de ne gitmeyi düşünüyorsunuz? 12 53 6 düşünüyorum ben; Improved Lay on hands glyphle 11 dk cd; %50 armor bonus. Sanki güzel bir cooldoWn olacakmış gibime geliyor. 0 53 18 diyor millet ama; ben threat sorunu hiç yaşamadım; en fazla overaggro yapana HoS atıyorsun oluyor.

Ha HoS demişken; yeni glyphle HoSalvation'ı kendimize atmamızı mı istiyorlar ben anlamadım; böyle salak birşey var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...