Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Mac osX Özel] YouTube girme tutoriali

scorch

Öne çıkan mesajlar

ehee sonunda yapabildim wallahi ;p mac kullananlar bilir hosts klasörü dosyası mac os x leopard ile sırra kadem basmış bi dosya bi türlü bulamıyoruz nerde olduğunu dolayısı ile host değişimi yapamıyorduk pcledeki gibi ama meğersem host dosyasına ulaşmanın 1 yolu varmış hemen anlatıyorum efendim :

1.Öncelikle yoksa kullanıcı adımıza bir şifre atıyoruz (kullanıcı adının şifre korumalı olması gerekiyor.

2.Applications / Utilities menüsünden "Terminal" i çalıştırıyoruz (terminal dos un mac versionu)

3.açılan terminal ekranına :

sudo /Applications/TextEdit.app/Contents/MacOS/TextEdit /etc/hosts

yazıyoruz biza doğrudan şifremizi soracak , giriyoruz 1. adımda ayarladığımız şifremizi.

4.şimdi karşımıza "text edit" ile bir host dosyası açılmış olması gerekiyor buraya :

208.117.236.69 youtube.com
208.117.236.69 www.youtube.com
208.65.153.243 youtube.com
208.65.153.253 youtube.com
208.65.153.243 www.youtube.com
208.65.153.253 www.youtube.com

şeklinde gerekli adresleri ekliyoruz ve "CMD+S" yada save yapıyorsunuz işte ;p direk üzerine kaydedin dosyayı.

5. mac os x 10.5 kullananlar : yeni bir terminal penceresine :

sudo dscacheutil -flushcache

daha eski versiyonlarını kullananlarda yeniden başlatarak host dosyasını yeniden açılmasını sağlamak zorundalar. bir sonraki ziyaretiniz de youtüp fln açılması lazım :D kolay gelsin
Sosyal ağlarda paylaş

"eğer adınıza kayıtlı userdan terminale girdiğinizde, sudo komutundan sonra şifre yazma yerinde klavye çalışmıyorsa, log out olup System Administrator olarak oturum açtıktan sonra terminale girdiğinizde aynı komuttan sonra şifre istemiyor ve yapılan değişiklikler tüm user.larda geçerli oluyor."
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...